Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ICU100 czy 4K Stream


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 167
  • 757
  • 2

ICU100 czy 4K Stream

Problem ustąpił po zmianie dekodera na 4K Stream, który jest dużo lepszy od dotychczasowego Samsunga. Działa płynniej i co jest solidnym dodatkowym plusem - posiada możliwość ukrycia kanałów, których nie ma w pakiecie. Odpowiedź na pytanie tytułowe jest jednoznaczna - 4K Stream. Wątek do zamknięcia.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

ICU100 czy 4K Stream

Mam i ja 4K Strem od godziny i nie mogęgo ogarnąć...

 

1. Pierwsze co, to dziwny jest obraz, jakiś ciemny i nie mogę go ustawić porównywalnie do obrazy w ICU 100.. poza tym napisy są np. na TVN24 jakieś takie niewyrażne.. 

2. Po drugie, można jakoś poukładać kolejność kanałów listy ulubionych ?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 21
  • 104
  • 0

ICU100 czy 4K Stream

Ciemny obraz to najpewniej efekt włączonego HDR. Jak to wyłączyłem, TVN24 zyskał normalne kolory. 

 

Kolejności ulubionych chyba nie można ustawić. 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

ICU100 czy 4K Stream

Walczę od godziny z ustawieniami ekranu, bo domyślnie jest dla mnie za ciemny obraz. 

Wchodząc w ustawienia - wyświetlacz - rozdzielczość ekranu - ustawienia przestrzeni kolorów musiałem zmienić na z YCbCr422 na RGB... jest jeszcze trzecia opcja YCbCr444.

Przełanczając na RCB jednocześnie wyłancza się "Automatycznie włącz najlepszą rozdzielczość".

 

Na początku menu wydaje się dość skomplikowane, trzeba się przyzwyczaić. Ciekawe co na to moja małżonka jak zobaczy... 🙂 

Jednym pilotem czy to od TV, czy od dekodera włączamy od razu i to dość szybko oba te sprzęty.

Tak jak tu i w innych wątkach, koledzy już wspomnieli sporo funkcji działa na pilocie od TV.

 

Jak do tej pory wadą dla mnie jest:

- dość skomplikowane menu,

- możliwośc nagrywania w chmurze tylko wybranych kanałów,

- brak możliwości zmiany kolejności kanałów w utworzonej liście "ulubionych".

 

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 21
  • 104
  • 0

ICU100 czy 4K Stream

@jarmk - myślę, że żona da radę 😄

Jakby co - trik, który może się przydać to naciskanie pomarańczowego przycisku. On przenosi nas do telewizji po pierwszym naciśnięciu i wyłącza menu po drugim naciśnięciu.  

 

Menu nie różni się od przeciętnego urządzenia Android TV. Jak byś kupił telewizor, Chromecasta od Googla czy jakikolwiek box, to nie różniłby się on znacząco. 

 

Nagrywanie w chmurze na ICU-100 też nie pozwalało przecież na nagranie wszystkiego. 

 

Odnośnie ustawień obrazu. Ja mam wyłączoną automatycznie najlepszą, tryb wyświetlania 4K-60Hz (59,94), wyłączoną głębię  i YCbCr444.  

 

Wracając do Dolby Atmos - ciekawostka jest taka, że w Amazonie działa wszystko z poziomu aplikacji. Także to kwestia oprogramowania, aplikacji albo jakiegoś kodeka. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 128
  • 469
  • 1

ICU100 czy 4K Stream

@jarmkPrzepraszam za odkopanie tematu, ale ciekawi mnie kwestia ciemnego ekranu w 4k stream. Jak to u Ciebie aktualnie wygląda, czy nadal masz ustawione na rcb? U mnie w sumie nie wiem czy to kwestia dekodera czy mi się coś porobiło, ale od paru dni mam wrażenie, że coś z obrazem jest nie tak. Nie jest tak, że jest jakoś mocno ciemny, ale kolory zdają się wyostrzone, i niby jest coś takiego, że przy jasnym ten ciemny kolor zdaje się wyostrzony czy coś w tym stylu, nie wiem jak to nazwać. Pasek na tvn24 jest ok, kolorystycznie też nie jest ciemny, natomiast już jeśli idzie o obraz, to właśnie takie dziwne odczucie, że tak jakby faktycznie było ciemniej, wyraziściej. Próbowałem z tym rcb, ale mam wrażenie, że kompletnie to nic nie daje, poza tym wyłącza właśnie automatyczną rozdzielczość.

 

@opolskyGdzie można ewentualnie wyłączyć to hdr? Może u mnie tego nie ma bo tv stary model? W ustawieniach dekodera tego nie widzę.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

ICU100 czy 4K Stream

@Kamas21 

 

Tak, mam ustawione RGB.. Długo walczyłem z ustawieniami obrazu tego dekoderka 4K Stream, a także z ustawieniami obrazu w telewizorze, są całkowicie inne jak dla poprzedniego ICU100..

 

A ustawienia wyświetlacza - rozdzielczość ekranu w dekoderze mam ustawione na tak:

  • Automatyczne włącz najlepszą rozdzielczość - Wyłącz.
  • Tryb wyświetlania 4k2k-50Hz
  • Ustawienia głębi kolorów - Wyłącz.
  • Ustawienia przestrzeni kolorów - RGB

Jak włącze "Automatycznie włącz naj....", to obraz robi się ciemny, nie wyrażny.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 128
  • 469
  • 1

ICU100 czy 4K Stream

U Ciebie ten obraz był ciemny-ciemny, w sensie, że było to wyraźnie po prostu widać? U mnie np. taki pasek na tym tvn24 wydaje się być ok, nie mam wrażenia, że jest ciemny, ale z drugiej w innych momentach mam wrażenie jak jest gdzieś kontrast czerń-biel, że coś mi nie gra, lub jakieś jaskrawe kolory, które są jakby jaskrawsze, przez co wtedy reszta obrazu zdaje się ciemniejsza. Trudno to do końca opisać.Ale rozumiem, że u Ciebie ta zmiana na rgb spowodowała wyraźną jakaś zmianę w obrazie/jasności tv, tak że to gołym okiem od razu było dostrzegalne? Ja wczoraj próbowałem, ale szczerze mówiąc jak zmieniałem, to nie widziałem jakichś większych różnic, przynajmniej nie takie które dałoby się zauważyć na pierwszy rzut oka i mieć taki efekt "wow", że coś się realnie zmieniło 

Czyli ustawienia obrazu w tv też musiałeś zmienić?

U mnie z rozdzielczością jest tak, że stary tv, więc najlepiej idzie na 1080p-50hz, na wyższą nie ma szans, jak ustawiłem kiedyś niższą, to potem mi wskoczyło na coś tam -59hz, ale wtedy transmisje sportowe cięło, więc się nie sprawdziło.

 

 

 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

ICU100 czy 4K Stream

@Kamas21 

 

Przeczytaj mój wczorajszy post jeszcze raz, bo pytasz czy zmieniałem ustawienia TV, a napisałem:

Długo walczyłem z ustawieniami obrazu tego dekoderka 4K Stream, a także z ustawieniami obrazu w telewizorze, 

 

Zmiana tylko samego RGB nie robiła widocznej zmiany, dopiero tak jak też napisałem wczoraj:

Jak włącze "Automatycznie włącz naj....", to obraz robi się ciemny, nie wyrażny.

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 128
  • 469
  • 1

ICU100 czy 4K Stream

Tak, przepraszam, trochę się zakręciłem i źle to ująłem, bo bardziej mi chodziło co w tych ustawieniach tv zmieniłeś, ale tego nie sprecyzowałem i wyszło jak wyszło. Zmieniałeś w ustawieniach kontrast itp., czy jakieś bardziej zaanwansowane ustawienia?

Co do tego rgb, to zmiana na niego automatycznie wyłącza "automatyczną rozdzielczość", ale u siebie wtedy nie obserwuję większych zmian. A samo wyłączenie automatycznej rozdzielczości bez zmiany na rgb nic u Ciebie nie zmienia?