Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ICU 100 po ethernet jaką ma minimalna prędkość netu potrzebną ?

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 97
  • 107
  • 1

ICU 100 po ethernet jaką ma minimalna prędkość netu potrzebną ?

Gniazdko elektryczne wyjściowe od wejściowego jest może oddalone o 3-4 m . Jak można sprawdzić czy coś jest gubione po drodze - bo jak na tym łączu co ICU100, podpinałem tv-box na androidzie i robiłem tam testy to zero pakietów było tracone - są jakieś lepsze narzędzia na androida może ?  (speedtest by oakla używałem) .


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 113
  • 71
  • 7

ICU 100 po ethernet jaką ma minimalna prędkość netu potrzebną ?

Obecnie ICU potrzebuje minimalnie około 32Mbps do prawidłowego odbioru kanału "4K" - cudzysłów użyty celowo ponieważ Orange na chwilę obecną nie świadczy TV w lepszej jakości.

Nie mam wglądu w kod źródłowy softu ale jedynym ograniczeniem może być blokada w sofcie.

Przykładowo jeśli nie zostanie wynegocjowana minimalna prędkość prędkość 100Mbps full duplex to nie ruszy.

Osobiście nie widzę powodu takiej blokady ponieważ jak pisałem nie można uzyskać nic ponad około 32 Mbps od Orange jeśli chodzi o świadczone kanały.

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 97
  • 107
  • 1

ICU 100 po ethernet jaką ma minimalna prędkość netu potrzebną ?

Hmm ... a może z fb3 po kablu iptv leci dobrze tylko z faktycznie z portu LAN nr. 2 coś w instrucji o tym piszą - teraz mam interent z fb3 wyprowadzony z portu LAN1 -- może z tego LAN2 jakieś dod. instukcje lecą dla ICU100 - spróbuję jeszcze tego . 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 113
  • 71
  • 7

ICU 100 po ethernet jaką ma minimalna prędkość netu potrzebną ?

Musisz zrozumieć, że jest różnica między TCP a UDP.

Możesz sobie robić speedtesty na TV-box jakie tylko chcesz.

Jeśli masz jakąś usługę TV na żywo na tym TV-box to sprawdź i wtedy porównasz z TV na ICU 100.

Oglądanie czegokolwiek z pliku/z netu/z VOD czy z czegokolwiek innego niż transmisja w czasie rzeczywistym nie ma sensu - tam zawsze jest buforowanie itp ponieważ ten materiał już nagrano.

 

Test w domowych warunkach możesz zrobić tylko w jeden sposób.

Podłączasz przewodem ETH i testujesz (jeśli ktoś ma uczulenie to niech wyjdzie na czas testu).

Jeśli przez ETH jest ok a przez adaptery przycina to problem jest w adapterach i pewnie w sieci elektrycznej.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 97
  • 107
  • 1

ICU 100 po ethernet jaką ma minimalna prędkość netu potrzebną ?

To testowo może w weekend zrobię - ale tak jak pisałem wcześniej  wyhaczyłem w niezłej cenie mocniejsze adaptery powerline D-link gigabitowe - i teraz tam gdzie miałem max. 90 Mb/s mam ok 180 Mb/s - dyskusyjny zysk 😮 liczyłem na trochę więcej , ale sprawdzę ICU100 na tym najpierw .

Anonim

Nie dotyczy

ICU 100 po ethernet jaką ma minimalna prędkość netu potrzebną ?

@ss_sobie  szybkość po 220V zależy też od instalacji (rodzaj przewodu/ materiał), trochę ci przyspieszyło więc jest lepiej 😉

Na cuda z gniazdka nie licz jednak, największa prędkość to po światłowodzie jest, takie instalacje czasem robimy z kolegą, ale to kosztowne jest 😉


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 97
  • 107
  • 1

ICU 100 po ethernet jaką ma minimalna prędkość netu potrzebną ?

Dziś z rana jest jeszcze lepiej 😄 ... może to się jednak opłacało co kabel to kabel . Nie spodziewam się jednak poprawy TV - zakłócenia raczej nie wynikają z braku prędkości .


Annotation 2020-04-17 095250.jpg

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 97
  • 107
  • 1

ICU 100 po ethernet jaką ma minimalna prędkość netu potrzebną ?

Chyba mam sukces jednak, TV z ICU100 działa po LAN puszczonym przez powerline i router tp-link c1200 w trybie AP. 🙂. To by znaczyło że potrzebuję grubo ponad 100Mb/s do działania, jeszcze wieczorem muszę to sprawdzić. Czy też tak macie że materiały 4k na tv full HD i tak wyglądają dużo lepiej niż full HD? 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

ICU 100 po ethernet jaką ma minimalna prędkość netu potrzebną ?

Ciekawe więc, jak sobie radzi IPTV na VDLS, gdzie max jest 80 Mbit/s, a przecież prędkość jest dzielona na telewizję i internet. Czyżby na potrzeby VDSL jest pogarszana jakość IPTV?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 97
  • 107
  • 1

ICU 100 po ethernet jaką ma minimalna prędkość netu potrzebną ?

Nie wiem, dziwne to może to nie ta sama technologia TV, albo te nowsze adaptery powerline u mnie są na 100% w nowszej o parę lat technologii teraz 👍