Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ICU 100 po ethernet jaką ma minimalna prędkość netu potrzebną ?

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 97
  • 107
  • 1

ICU 100 po ethernet jaką ma minimalna prędkość netu potrzebną ?

Hmm ... z moim routerem TP-link C1200 być może można sporo więcej zdziałać niż tylko tryb AP . Ale wszystko u mnie działa i na razie chcę odpocząć ...

 https://trzepak.pl/viewtopic.php?f=20&t=51177&start=100


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 97
  • 107
  • 1

ICU 100 po ethernet jaką ma minimalna prędkość netu potrzebną ?

Myślicie ,że mój post z soboty 18-04-2020   " Chyba mam sukces jednak, TV z ICU100 działa po LAN puszczonym przez powerline i router tp-link c1200 w trybie AP. 😉 To by znaczyło że potrzebuję grubo ponad 100Mb/s do działania, jeszcze wieczorem muszę to sprawdzić. Czy też tak macie że materiały 4k na tv full HD i tak wyglądają dużo lepiej niż full HD? "  - oznaczyć jako rozwiązanie ?  W sumie pytanie z tematu wątku  jest bez dokładnej odpowiedzi - ale teraz wszystko hula jak należy u mnie . 


Zespół Nasz Orange
  • 1043
  • 8387
  • 53

ICU 100 po ethernet jaką ma minimalna prędkość netu potrzebną ?

@ss_sobie śmiało Szczęśliwa kobieta


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 97
  • 107
  • 1

ICU 100 po ethernet jaką ma minimalna prędkość netu potrzebną ?

A może kolega wie jak to jest z tym potrzebnym pasmem dla ICU100 - może możesz podpytać techników ? Zrobił bym jako rozwiązanie post podsumuwujący raczej , bardziej sądzę ,że mi pomogła nowsza technologia powerline niż większa predkość neta dla ICU100 . W sumie to mogę to sprawdzić wybierając nieoptymalne gniazdko dla powerline adaptera najnowszego i zobaczę co się dzieje wtedy , może też da radę iptv na niższej prędkości - wieczorem sprawdze . 


Zespół Nasz Orange
  • 1043
  • 8387
  • 53

ICU 100 po ethernet jaką ma minimalna prędkość netu potrzebną ?

100 Mbps + <4ms = wszystko ma ładnie grać i tańczyć.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 97
  • 107
  • 1

ICU 100 po ethernet jaką ma minimalna prędkość netu potrzebną ?

@Bartłomiej  <4ms pingu tak.? To bardzo wrażliwy parametr jest? 


Zespół Nasz Orange
  • 1043
  • 8387
  • 53

ICU 100 po ethernet jaką ma minimalna prędkość netu potrzebną ?

@ss_sobie Testowałem i nie neguje, że przy ~5ms będzie również ok - u mnie było stabilnie ~4ms z drobnymi wahaniami.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 97
  • 107
  • 1

ICU 100 po ethernet jaką ma minimalna prędkość netu potrzebną ?

@Bartłomiej 

Okej , i to są konkrety - czyli u mnie nowszy adapter powerline podbił predkość neta na spokojnie > od 100 Mb a ping też widocznie wystarczy mam tak 5-6 ms . GiT  👍


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 97
  • 107
  • 1

ICU 100 po ethernet jaką ma minimalna prędkość netu potrzebną ?

Wieczorem zrobię podsumowanie informacji i doświadczeń w jednym poście a potem oznaczę go jako rozwiązanie .


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 97
  • 107
  • 1

ICU 100 po ethernet jaką ma minimalna prędkość netu potrzebną ?

To tak podsumowując - po kablu tak min. parametry dla IPTV i ICU100 to "100 Mbps + < 4ms pingu = wszystko ma ładnie grać i tańczyć" . I tak jest  - nie miałem możliwość podłączyć FB3 przez ethernet bezpośrednio do ICU100  - ale działało mi wszystko po wifi 5 ghz dobrze - co jednak kabel to kabel . Miałem stare adaptery powerline D-link DHP308AV 200Mbit - one dawały w najlepszych warunakch mi 90 Mb/s  - i tu IPTV nie dawało rady od razu była pikseloza  . Ale jak wyrwałem okazyjnie powystawowe 1 gigabitowe adaptery powerline D-link DHP-P601AV AV2 to sytuacja się poprawiła znacznie max. mam transfer po kablu ok. 250 Mb/s i tu już ICU100 śmiga . Czyli minimalnie 100 Mb/s + zapas jakiś i wszystko działa na kablu . Wygląda na to ,że IPTV przez ICU100 jest dość tolerancyjne na ping 6-7 ms max ,też nie jest problemem przy spełnieniu warunków transferu. Dzięki wszystkim za cenne tropy i sugestie . Dodam ,że mam prędkość neta 300 Mb/s - więc jeśli ktoś myśli o iptv orange + ICU100 po kablu z adapterem powerline to praktycznie można sobie darować te z portami 10/100 Mb one nie dadzą wystarczającej prędkości raczej dla ICU100 .