Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Foch dekodera - przełączał kanał gdzie chciał. Udało się rozwiązać problem, ale nie znam przyczyny.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 188
  • 591
  • 2

Foch dekodera - przełączał kanał gdzie chciał. Udało się rozwiązać problem, ale nie znam przyczyny.

Dzień dobry,

 

Ciekawe i odrobinę irytujące doświadczenie z dekoderem, który zdawałoby się, zaczął działać po "swojemu" :). Otóż przy przełączaniu kanałów z wykorzystaniem przycisków góra/dół przełączał kanał nie jeden wyżej lub jeden niżej, a całkowicie losowo i chaotycznie. Przykład: oglądałem NG na 455, chciałem przełączyć na NGW 456, ale dekoder był innego zdania i przełączył na kanał 266 HBO. Kolejne przełączenie kanału, tym razem w dół, przeniosło dekoder na kanał 447 Planete+. I tak za każdym razem przy użyciu przycisków góra/dół. Moja praca wymaga relatywnie częstych delegacji, więc owe wariacje dekodera nie zbyt mnie zajmowały. W końcu jednak zacząłem się zastanawiać co i jak. Nie pomagało odłączanie zasilania na dłuższy okres czas. Postanowiłem zresetować z poziomu firmware dekoder. I to był dobry pomysł. Dekoder znów jest posłuszny. Niestety pozostał niedosyt spowodowany niewiedzą odnośnie przyczyny takiego działanie dekodera :(. 

 

 

 

___________________

*Doprecyzowana nazwa tematu - moderator Wojciech.

17 ODPOW. 17

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Foch dekodera - przełączał kanał gdzie chciał. Udało się rozwiązać problem, ale nie znam przyczyny.

@Dawid_Paris Po resecie to już się nie dowiesz co było powodem, ale stawiam na błąd w oprogramowaniu dekodera. Takie chwilowe zawieszenie. Czasem miałem tak, że się wizja nie włączała, czasem wyskakiwał obraz w ekranie dodatkowym (taki podgląd w dole ekranu) czasem dźwięku nie było...ale po restarcie, lub resecie jak przestawał problem występować, to uważałem, że to chwilowy zwis i objaw, więc nie zgłaszałem...

Anonim

Nie dotyczy

Foch dekodera - przełączał kanał gdzie chciał. Udało się rozwiązać problem, ale nie znam przyczyny.

@agat13 ok tak. Różne urządzenia bywają czasem fochliwe. Reset nie raz na takie wariacje pomaga. Ja ostatnio restartem naprawiam błąd z wysyłaniem SMS.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 188
  • 591
  • 2

Foch dekodera - przełączał kanał gdzie chciał. Udało się rozwiązać problem, ale nie znam przyczyny.

@agat13 Zdaję sobie sprawę, że po resecie już niczego się nie dowiem. Z drugiej strony, jeżeli nie wykonałbym resetu, to raczej nie miałbym pomysłu, aby ustalić przyczynę, mimo że, jestem mocno techniczny. Ja również stawiam na błąd w firmware dekodera. 

 

 

@kimiriko101 Wysyłaniem SMS...? Chyba nie z dekodera ;).

 

 

 

__________________

*Scalenie wpisów - moderator Wojciech.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Foch dekodera - przełączał kanał gdzie chciał. Udało się rozwiązać problem, ale nie znam przyczyny.

@Dawid_Paris Zerknij czy nie było w tym przełączaniu jakiejś prawidłowości, np kanały były z tej samej grupy i wtedy mógł zadziałać jakiś filtr tematyczny...już tak kombinuję...

Anonim

Nie dotyczy

Foch dekodera - przełączał kanał gdzie chciał. Udało się rozwiązać problem, ale nie znam przyczyny.

@Dawid_Paris oczywiście, że nie. Jak wcześniej w tej wypowiedzi wspomniałam różne urządzenia mają swoje humory. To był świeży przykład co u mnie zadziałało.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 188
  • 591
  • 2

Foch dekodera - przełączał kanał gdzie chciał. Udało się rozwiązać problem, ale nie znam przyczyny.

@agat13 Zwróciłem na to uwagę od razu. Nie było pomiędzy "wybieranymi" przez dekoder kanałami żadnych powiązań tematycznych. We wcześniejszych słowach podałem tylko przykład. Bywały przypadki przełączenia np. z kanału popularnonaukowego na kanał z bajkami; z kanału informacyjnego na propozycje VOD itp. 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Foch dekodera - przełączał kanał gdzie chciał. Udało się rozwiązać problem, ale nie znam przyczyny.

@Dawid_Parisno to już wiesz, że skoro nie kwestia przypadkowej kombinacji przycisków na pilocie (np właśnie owa lista tematyczna), to musiał być problem oprogramowania. Jak mawia klasyk : "czwartej alternatywy juz nie ma"...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 188
  • 591
  • 2

Foch dekodera - przełączał kanał gdzie chciał. Udało się rozwiązać problem, ale nie znam przyczyny.

Klasyk, wiedział co powiedzieć. Na chwilę obecną dekoder działa bez zarzutu, więc temat idzie do archiwum. W razie ponowienia sytuacji odkopię akta. 

Pozdrawiam.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

Foch dekodera - przełączał kanał gdzie chciał. Udało się rozwiązać problem, ale nie znam przyczyny.