Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dysk pvr z uhd 88 do whd 80

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 2
  • 0

Dysk pvr z uhd 88 do whd 80

Witam  czy dysk z dekodera uhd 88 będzie pasował do whd 80?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Dysk pvr z uhd 88 do whd 80

@Mardam111Nie, bo jeden jest wewnętrzny do slotu w dekoderze, a drugi dedykowany USB. Nic nie wykombinujesz, sprzedaj jeden, kup drugi

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

20 ODPOW. 20

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Dysk pvr z uhd 88 do whd 80

@Mardam111Nie, bo jeden jest wewnętrzny do slotu w dekoderze, a drugi dedykowany USB. Nic nie wykombinujesz, sprzedaj jeden, kup drugi


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2078
  • 7631
  • 30

Dysk pvr z uhd 88 do whd 80

Nie tylko interfejsowo i konfekcyjnie nie pasuje, ale w ogóle dysk sam w sobie nie pasuje. Ja próbowałem ten dysk od UHD przełożyć do obudowy USB i tak go użyć z WHD, ale nie dało rady.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 19
  • 0

Dysk pvr z uhd 88 do whd 80

Nie wiem co miałeś na myśli nie dało rady ,  mechanicznie ? Po odkręceniu 4-ch śrubek od metalowej podstawy będzie sam dysk i można go wpiąć do kieszeni USB od WHD.

Mało tego, po podłączeniu do dekodera można go sformatować w dekoderze WHD80 🙂

Po wpięciu do dekodera będzie cisza, żadnych komunikatów. Przejdź do okna telewizja menu (D,C,D kombinacja klawisze kolorowe pilota) W opcji dysk twardy będzie informacja brak połączenia z dekoderem. Wyjdź przez wyjdź , OK. Po paru sekundach powinn pokazać się okno do formatowania, daj opcje formatuj teraz a po pewnym czasie (cierpliwości dość długo) okno zniknie i dysk będzie  działać.

Oczywiście dwa warunki muszą być spełnione: dysk (od UHD88) i kieszeń USB (oryginalna od WHD80)  sprawne w 100%  

 

 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Dysk pvr z uhd 88 do whd 80

@katysz Masz rację. Moja odpowiedź była jeszcze sprzed moich testów na żywych organizmach. Prosto z cyklu "plug and play"  się nie da, bo są inne interfejsy. Dla UHD88 to dysk kieszeniowy do slotu SATA w obudowie dekodera, a do WHD80v to dysk zewnętrzny na USB. Jednak doświadczenia transplantacyjne dowiodły, że przekładając dysk od UHD (po wcześniejszym wydłubaniu go z obudowy dyskowej) i włożeniu do obudowy USB, uzyskamy sprawny dysk dla WHD. Pozwoli on się sformatować i współdziała z taką obudową. Stwierdzono doświadczalnie. Mam obecnie podłączony właśnie taki do WHD80


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2078
  • 7631
  • 30

Dysk pvr z uhd 88 do whd 80


@katysznapisał(-a)

 

Oczywiście dwa warunki muszą być spełnione: dysk (od UHD88) i kieszeń USB (oryginalna od WHD80)  sprawne w 100%  


otóż to (podkreślenie moje)


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 19
  • 0

Dysk pvr z uhd 88 do whd 80

Dysk od UHD88 dostałem używany ( na dysku była data maj 2016 ) stary ale sprawny. Moja kieszeń od WHD80 też stara (1,5 roku po wymianie w salonie). Dysk PVR przestał działać/padł parę miesięcy temu.

Po info. od agat13 że można same dyski zamienić zrobiłem to i działa 🙂


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 16
  • 0

Dysk pvr z uhd 88 do whd 80

Hej, włączając się do tematu u mnie  WHD80 nie widzi w ogóle dysku podłączonego do USB.

Dysk jest działający  był wyjęty z laptopa

Czy to jest kwestia np. typu formatowania - jest NTFS


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Dysk pvr z uhd 88 do whd 80

@radoslaw_c Tu w temacie ogólnym jako sposób na...była wymiana dysku dedykowanego do 88-ki do obudowy od 80-ki. Z dyskami niezależnymi może być kłopot (nie testowałem takiej roszady) wynikający właśnie z formatowania

P.S. dyski do 88-ki można kupić legalnie na serwisach aukcyjnych. Zawsze były sprzedawane do dekoderów UHD88, więc nie ma zmartwień z legalnością transakcji. Ja przetestowałem 2 i oba ruszyły (jeden z drobnym problemem-2 razy był formatowany)


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2078
  • 7631
  • 30

Dysk pvr z uhd 88 do whd 80

To by było za proste, żeby tak sobie wyjąć jakiś dysk skądkolwiek, hop! - i podłączyć do dekodera orangowego. O nie! Musi być po orangowemu. A spróbuj kupić taki dysk od Orange. Nie ma. Skończyły się.