Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dekoder i switche


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Dekoder i switche

@JerzyMarian1Przypadek...albo celowe działanie sił nieczystych 🙂

To, że urządzenia jednego producenta są w jakimś stopniu niekompatybline jest możliwe, ale raczej rzadko spotykane. Próbowałeś zaktualizować soft TV?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 77
  • 169
  • 4

Dekoder i switche

Soft telewizora jest aktualny.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 74
  • 106
  • 1

Dekoder i switche

@JerzyMarian1sprawdź jeszcze czy jeśli dekoder Orange podłączysz do innego HDMI to czy występuje ten sam problem, bo jak napisałeś wyżej problem pojawił się po podłączeniu dekoderów Orange, co od razu mi zaświtało że są podłączone do innego HDMI niż HDMI 1 ARC czy jakiś taki jeden z pierwszych... może tam masz na pozostałych jakieś opóźnienia i dlatego taka sytuacja wynika 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 77
  • 169
  • 4

Dekoder i switche

Wczoraj zaszczycili mnie wizytą serwisanci z Orange. Obejrzeli i zadecydowali, że mój problem, polegający na tym, nagle nie ma dostępu do danego programu jest spowodowan połączenia przez switche.

Zadziwiająca dla mnie diagnoza. Kiedyś dawno, dawno  temu był tylko telewizor i nie było sieci. Póżniej był telewizor z siecią. Sam on był. A po tem poszło, przynajmniej dwa telewizory, dekodery, kina domowe, konsole, multiroom,  i wszystko wymagało właśnie switcha a nawet switche.
Tak było u mnie i nie tylko, jak myśle. Trudno sobie wyobrazić rozwiązanie polegają na pociągnięciu  np.5 kabli ethernetowych. Ktoś kiedyś wymyślił switche.

W jakiej epoce zatrzymał się Orange?
Podłączyli, ja się nie dotykałem, IWU 200 bezprzewodowo, ICU 100 ethernetem do Wi- Smart ( wypożyczyłem go wreszcie). Ma pomóc. Przy okazji zalecili reset FunBoxa 3  do „fabryki” w celu aktualizacji. Teraz sieć nazywa się Światłowód ...... a nie FunBox ......Ciekawy jestem jaka jest różnica?

BTW. Mam zamiar wystąpić do Orange do wymianę  ICU 100 na IWU 200. W tej chwili IWU jest przy starym Sony, a ICU przy Samsungu, a one, nie wiedzieć czemu, nie lubią się. 

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 74
  • 106
  • 1

Dekoder i switche

Byłem ostatnio na usterce, gdzie abonent miał w jednym budynku funbox 2 i ont a w drugim kablem ethernetowym połączenie z routerem tp link (jakimś 100mbitowym) i dalej miał podłączony ICU 100 za nim. I ostatnio wymieniał ICU 100 bo się uszkodził, a ten nowy właśnie z tymże TP LINKIEM nie działał prawidłowo.. i też na miejscu jak ominęliśmy tego TP LINKA to wszystko wróciło do normy...

@JerzyMarian1 może podłącz jeśli masz taką możliwość nawet na chwilę tego ICU 100 przez jakąś beczkę do modemu żeby tylko nawet go zaktualizować i wtedy zobacz czy Ci zadziała i jeśli zadziała ok to potem wepnij go poprzez ten switch i zobacz wtedy...

Też jestem zdania że na iwu200 wszystko działa prawidłowo nie ważne czy switch jest 100 czy 1000mbitowy

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Dekoder i switche

@CyberMycha już legendy i podania ludowe z czasów Mieszka I wspominały o tym, że ruch streamingowy IPTV jest wrażliwy na jednoczesny przesył jednym kablem tegoż i czystego netu, a później rozdzielanie na switchu... Albo jedna transmisją, albo druga..po prostu switch głupiej i się tnie...😁

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 77
  • 169
  • 4

Dekoder i switche

Mam już serdecznie dość tej archaicznej telewizji. Już dodatkowo to coś kosztowało mnie 27 zł za rozmowy z tzw. Linią techniczną. Ponownie, mimo „prawidłowego” połączenia, czyli bez switchy, na dwóch dekoderach jednocześnie pojawiła się informacja o niedostępności kanału.

Tylko wyłączenie FunBoxa 3 i ponowne włączenie uruchamiało telewizję. Zgłosiłem problem na czacie. Przyjęty. Tylko co z tego? Wcześniej na stronie zalogowałem się do FB. Niby wszystko prawidłowo, przeszedł wszystkie testy. A może to kolejna ściema wg zasady „operacja się udała. Pacjent nie przeżył”. A... była jeszcze pikseloza. Teraz jest dobrze. 
Pozdrawiam.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 77
  • 169
  • 4

Dekoder i switche

Kolejna wizyta serwisantów. Wymiana routera FunBoxa 3 nastąpiła. Szybko, sprawnie i bez dyskusji dodatkowej. Problem zgłosiłem przez chat. Dziękuję Panowie za dobrą robotę. 

Jednakże aby nie było zbyt dobrze to:

1) iPhone i iPad zgłaszają słabo zabezpieczoną sieć. Wg nich powinno być WPA2(AES) lub WPA 3. Takiej opcji w FB nie ma. Jest WPA/WPA2 Mixtured.

2) A tu ciekawostka. Po wymianie na nowy  FB nie mogę przeprowadzić speed testu - komputer, iPhone, iPad, Apple TV, „Błąd. Nie można dokończyć test. Sprawdź połączenie z internetem”. O co tu..... chodzi. Wszystko działa, strony się wczytują. A wszystkie zastosowane testery zachowują się tak samo.

Macie panowie jakiś pomysł. Bez testerów można żyć, ale to mnie wkurza, a by nie powiedzieć dosadniej.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Dekoder i switche

@JerzyMarian1 rozdziel sieci WiFi na 2,4 GHz i na 5 GHz, gdzie z do nazwy sieci WiFi 5G zrób dopisek, np: _5. W routerze jest taka możliwość, potem zmień szyfrowanie z WPA2 / MIX, na WPA2 PSK lub AES, też powinno się dać.Potem uruchom router ponownie i sprawdź połączenia WiFi oraz testy.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 77
  • 169
  • 4

Dekoder i switche

Dałem ciała. Oczywiście, że opcja WPA2-PSK/AES, jest i była tylko głupek tego nie zauważył. Wybrałem i iPhone już się nie czepia. 
W przypadku nowego FB3 przy urządzeniach jest zaznaczona prawidłowa sieć np. iPhone czy dekoder Orange - 5GHZ, a przy Apple Watch - 2,4. To czy trzeba rozdzielać? Serwisanci powiedzieli, że nie ,ma takiej. potrzeby.

Nadal nie mogę zrobić testu np. Speed test ,Orange , Ookla. Tego za .....pana nie rozumiem.