Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dekoder Samsung psuje moje Wifi z routera Asus

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 27
  • 0

Dekoder Samsung psuje moje Wifi z routera Asus

Moim drodzy, mam aktualizację.

Otóż nie, sytuacja nie została rozwiązana - wtedy. Mylnie odczytałem najwyraźniej chwilowo dostępną komunikację po Wifi. A raczej konieczność re-inicjacji dekodera, najwyraźniej mnie zmyliła. Zatem Jednak dekoder był połączony przez Etherner, a Wifi z FB nie miało tutaj żadnego znaczenia.

NATOMIAST, na tę chwilę wygląda na to, że z Waszą pomocą udało mi się jednak rozwiązań problem. Otóż włączyłem opcję "IGMP Snooping" na routerze ASUS i voila! Wygląda, że działa 🙂 Tym razem mam nadzieję, że na dobre 🙂

Opcja nie chciała się załączyć ponieważ nie wszystkie węzły mojego WIFI Mesha wspierają tę funkcję, ale udało się mimo to.

Zatem Wasze wskazanie na multicasting był trafny. Nie rozumiem co prawda jeszcze czemu ubijało to Wifi, ale to obecnie mam mniejszy priorytet 🙂


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Dekoder Samsung psuje moje Wifi z routera Asus

@Chudy09: a to trochę zmienia postać rzeczy... To (tzn. IPTV) nie za bardzo miało w ogóle prawo działać bez tego.

Szczerze mówiąc byłem przekonany że ten ASUS działa jako bridge, nie jako router. Ale jeśli jako ruter to...

 

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Stworzenie-podsieci-pod-FunBox/m-p/258339#M18567


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Dekoder Samsung psuje moje Wifi z routera Asus

... no właśnie, @Chudy09 , do którego portu Asusa wpiąłeś FB?