Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dekoder Samsung psuje moje Wifi z routera Asus

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Dekoder Samsung psuje moje Wifi z routera Asus

@Chudy09 abstrakcyjnie dość..może sparowałem WPS dekoder z asusem przez przypadek??? Jeśli możesz, to przenieś dekoder trochę bliżej FB i sparuje je razem. Wyeliminujesz błąd pomiędzy dekoderem i asusem po wifi


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1464
  • 7459
  • 55

Dekoder Samsung psuje moje Wifi z routera Asus

Masz RPi to odpal na nim tcpdump i zobacz czy dostaje dodatkowy ruch jak odpalisz dekoder.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 27
  • 0

Dekoder Samsung psuje moje Wifi z routera Asus

Nie przeniosę Dekodera TV do FB tak aby jeszcze mieć jakiś podgląd z niego na jakimkolwiek odbiorniku tv. A jak sprawdzić czy Dekoder jest w ogóle sparowany z czymkolwiek po Wifi? 

TCPdump na RPi nic nie wykaże. RPi jest wpięte do sitcha ASUSa, jest liściem w strukturze, żaden ruch wygenerowany z dekodera TV do gatewaya nie poleci przez RPi.

 

I wracając do pierwotnego pytania: Da się jakkolwiek wyłączyć moduł Wifi w Dekodrze TV Samsunga?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5376
  • 21546
  • 173

Dekoder Samsung psuje moje Wifi z routera Asus

@Chudy09: wydaje mi się że kilka osób tutaj (włączając mnie) podejrzewa że ASUS forwarduje multikasty TV do WiFi, zabijając ją zupełnie. To możesz łatwo sprawdzić robiąc tcpdump na czymkolwiek podłaczonym przez WiFi po właczeniu dekodera. Wlasnie w tym sęk że multikasty się na liściach pojawią jeśli Asus ich nie odetnie. Albo mozesz właczyc dekoder ale wyłaczyć multikasty - to co sugerowałem (odtwarzanie zamiast ogladania programu TV) do tego zmierza. Kazdy dekoder ma chyba mozliwosc "ogladania od poczatku" albo jakieś preview VOD... Byle nie odbieral aktualnie idacego w TV programu... Ktory to wlasciwie jest dekoder? ICU100?

 


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Dekoder Samsung psuje moje Wifi z routera Asus


@Chudy09napisał(-a)

A jak sprawdzić czy Dekoder jest w ogóle sparowany z czymkolwiek po Wifi? 

w czymkolwiek co masz dostępne, sprawdź czy dekoder jest liście podłączonych klientów.

 

 


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Dekoder Samsung psuje moje Wifi z routera Asus

jeżeli dekoder podpina się pod wifi funboksa, to może powstaje switching loop ?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 27
  • 0

Dekoder Samsung psuje moje Wifi z routera Asus

Ok, ten trop z multicastowaniem przez Dekoder TV mi się jakoś tam podoba 😉 Oczywiście rozumiem, że on by broadcastował na moją sieć lokalną po prostu. Bo sam dekoder TV nigdy nie był wpięty po Wifi do Asusa, a Asus ma nawet MAC filtering włączony i nie ma na liście MAC adresu dekodera TV.

Zmieniłem hasło Wifi w FB, tak na wszelki wypadek gdyby jaaaaaakoś tam jednak łapał się z dekoderem TV.

Zatem jak potem uruchomię dekoder TV to mam dwa testy do zbadania:

- sprawdzić czy odtwarzanie czegoś nagranego z dysku poprawi sytuację

- posłuchać ruchu na WiFi (może też na RPi, bo faktycznie jeżeli dekoder broadcastuje, to na RPi też może pojawić się ruch, też to wezmę pod uwagę)

 

Jedno mnie zastanawia. Jeśli ten dekoder tak sieje, to jakim sposobem przeciętna konfiguracja to wytrzymuje? Czemu mój Asus miałby się poddawać, to nie jest sprzęt za 5zł 😉


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5376
  • 21546
  • 173

Dekoder Samsung psuje moje Wifi z routera Asus

@Chudy09podzielam Twoje wątpliwosci, nie powinno się tak dziać nawet jeśli multikasty trafiałyby do WiFi... U mnie jest co prawda inny AP, nie Asus, ale nawet jak puszczę multikasty po jego sieci to nic się dramatycznego nie dzieje. Niemniej jednak, lepiej by było gdyby ich tam nie było.

Może trop @pirenej jest właściwszy?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1464
  • 7459
  • 55

Dekoder Samsung psuje moje Wifi z routera Asus

@Chudy09To nie dekoder sieje. Ruch pochodzi z FB (jak zaczynasz oglądać TV) i może być przez switch/wifi Asusa (jeżeli nie ma założonych ograniczeń, nie rozumie IGMP) broadcastowany po całej sieci w tym do wifi. Nie musisz od razu wpinać się do wifi, sprawdź najpierw po miedzi.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5376
  • 21546
  • 173

Dekoder Samsung psuje moje Wifi z routera Asus

@Chudy09: jedno małe sprostowanie. Źródłem tych multikastów w ogóle nie jest dekoder - on tylko uruchamia ich przekazywanie z FB. Tak że żeby się one pojawiły w twojej sieci to dekoder musiał się skomunikować z FB ale sam jest tych multikastów tylko odbiorcą, odsyła tylko pakiety sterujące tymi strumieniami (IGMP, do przełaczania kanałów). Tak że z tego punktu widzenia jego ewentualne włączone bądź nie WiFi jest kompletnie bez znaczenia, dekoder nigdy nie jest źródłem znaczącego ruchu.

@Samotnick  mnie uprzedził, zgadza się...