Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dekoder Samsung psuje moje Wifi z routera Asus

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Dekoder Samsung psuje moje Wifi z routera Asus

@j131Jeśli oba urządzenia stoją blisko siebie- jak najbardziej. Jeśli zaś w dwóch różnych częściach domu, nie ma takiej potrzeby-nie będą się zakłócać, a zawsze to dwa punkty dostępu, tyle, że bez opcji SMART (przełączania między nadajnikami). Wszystko zależy od otoczenia sieciowego i potrzeb...dla mnie zamykanie modemu w skrzynce technicznej powinno być karane 😉


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Dekoder Samsung psuje moje Wifi z routera Asus

@agat13: skrót myślowy... jasne że nie ma potrzeby wyłączania WIFi w FB generalnie. Miałem na myśli że w tym konkretnym przypadku skoro z załałożenia wszystko idzie po kablu to OP sądzi jakoby TV też szła po kablu. Natomiast jeśli dekoder jest innego zdania i nawiązuje połączenie WiFi z FB to mogą być problemy. Żeby pomóc zdiagnozować najlepiej ograniczyć liczbę zmiennych - WiFi w FB należy wyłączyć tylko z tego powodu. A także dlatego że nie jest używany. Ale to już @Chudy09 musi doprecyzować.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 27
  • 0

Dekoder Samsung psuje moje Wifi z routera Asus

Dzień dobry Wszystkim.


Mój router jest w trybie AP. DHCP na nim nie działa. I tak, potwierdzam, FunBox jest za daleko. Jakość łącza ethernetowego jest bardzo dobra, nie odbiega od oczekiwań. Dekoder informuje mnie o podłączeniu przez kabel Ethernet (wiem jak wejść w menu serwisowe).

Wifi w FB nie ma znaczenia, testowałem to. Faktycznie nie jest aż tak daleko żeby nie mieć kompletnie żadnego teoretycznego wpływu, dlatego testowałem obie konfiguracje: z włączonym i wyłączonym Wifi w FB. Sytuacji to nie zmieniało kompletnie.

Problem pojawia się tylko po włączeniu dekodera TV. Może to dekoder jest wadliwy, może mam wadliwy egzemplarz, tylko jak poprosić Orange o wymianę o.O

Agata, co to za opcja SMART? Dekoder TV zachowuje się jak punkt dostępowy? Robi jakiegoś mesha z FB?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Dekoder Samsung psuje moje Wifi z routera Asus

@Chudy09 teraz masz dwie opcje: uszkodzony dekoder i wymiana , oraz kontrola kabli eth między Asus- em i dekoderem. Jaka to odległość? Czy sieć była mierzona? Kto wykonywał i na jakim sprzęcie? Może być , że pod obciążeniem dekodera siada sieć..

Opcja Smart to " myśląca" sieć wifi. Dynamiczne dobieranie najlepszego sygnałowi nadajnika i częstotliwości pracy. Płynne i bezprzerwowe przełączanie w czasie ruchu między nadajnikami.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 27
  • 0

Dekoder Samsung psuje moje Wifi z routera Asus

Kabel między dekoderem a Asusem jest od Orange, ale działał też na innym kablu z taką samą skutecznością - też psując Wifi 😉

Jaki wpływ miałaby mieć niska jakość kabla/połączenia (który dostarcza mi spokojnie 300Mb/s skoro tyle dostaje na Wifi z ASUSa)? Wtedy dekoder miałby uruchamiać Wifi? Czemu zatem informuje mnie o połączeniu przez Ethernet i zrywa telewizję kiedy kabel mu odłączę? W dodatku telewizja działa bez zarzutu. Niestety moim zdaniem ten trop nie ma sensu. A kabel między Asusem a FB to kat.6 ekranowany podwójnie (cały kabel oraz każda para osobno).

Odnośnie SMART (czyli mesha jak rozumiem od Orange), to o jakich nadajnikach mówimy? FunBox to pierwszy nadajnik. A drugim jest właśnie dekoder TV ? Jak to wyłączyć zatem? Bo mój ASUS ma AiMesh (też taki SMART) i może ten SMART w dekoderze konfliktuje z Meshem mojego ASUSa? o.O


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Dekoder Samsung psuje moje Wifi z routera Asus

@Chudy09stawiałbym na kabel. Jeśli np. zapina się tylko na 100Mb to będzie problem. Jeśli tu jest OK, to tylko wymiana dekodera, zgadzam się z @agat13. Ale skoro piszesz że kabel jest wysokiej jakości to pewnie wiesz lepiej...

A, jeszcze jedno: jeśli na TV zamiast oglądać programTV próbujesz coś odtwarzać - czy to z VOD czy z "multinagrywarki" czy to "od początku" to też jest problem? Czy po prostu samo włączenie dekodera zakłoca WiFi Asusa?

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Dekoder Samsung psuje moje Wifi z routera Asus

@Chudy09  a propos funkcji smart w fb to jak pasma 2,4 i 5 GHz są rozdzielone funkcja smart nie działa.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Dekoder Samsung psuje moje Wifi z routera Asus

@Chudy09 teraz spra Dz czy tylko wifi wywala czy całego Asusa? Podłącz laptopa oo kablu do Asusa i wlacz dekoder. Zerknij czy i to po kablu wykrzaczy...zmień port na switchu dla dekodera. Czy masz pod ręką albo skąd pożyczyć switcha?

Smart działa na nadajnikach Orange ( modem i SWB ) lub określone funkcje - tylko na samym modemie. Jeśli chodzi o przełączanie pomiędzy 2,5 a 5GHz po to, aby zapewnić ciągłość transmisji to realizuje sam modem..natomiast by zrealizować przełączanie między nadajnikami, muszą być kompatybilne przynajmniej dwa w trybie Smart

Przy podzielonych sieciach przełączanie między AP działa, ale nie między częstotliwościami...bo są przecież rozdzielone


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1460
  • 7451
  • 55

Dekoder Samsung psuje moje Wifi z routera Asus

Czy ten Asus ma opcję blokowania przesyłania ruchu broadcast/multicast do wifi? Albo blokady przesyłania niezarejestrowanego ruchu multicast?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 27
  • 0

Dekoder Samsung psuje moje Wifi z routera Asus

- jak tylko włączę dekoder to Wifi z ASUSa siada momentalnie

- ale sieć kablowa działa wciąż. Dekoder idzie przez ASUSa kablowo właśnie i działa. Raspberry Pi też działa przez ASUSa po kablu i nie ma problemu, chociażby radia internetowe czy Spotify (nie wspominając o SpeedTest), działa też PlayStation po kablu. Wszystko to wpięte razem z dekoderem TV do ASUSa.

- nie próbowałem odtwarzać przez dekoder na przykład zapisanego filmu z dysku - nie mam multinagrywarki, mam dysk podłączony pod dekoder. Mogę wykonać taki test jak będę miał chwilę, ale raczej nie przyniesie zmian, skoro samo włączenie dekodera powoduje problem, no ale sprawdzimy, może jak przejdę w tryb odtwarzania z dysku, to Wifi z ASUSa wróci. To byłby jakiś dodatkowy trop. Może w weekend znajdę na to moment.