Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dekoder Samsung ICU WIFI słaby sygnał


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 33
  • 34
  • 0

Dekoder Samsung ICU WIFI słaby sygnał

Witam.

 

Sprawdzałem na smartphonie analizatorem sieci Wifi poziom sygnału sieci 5ghz wifi tym samym miejscu w którym znajduje się dekoder. Na telefonie poziom sygnału wynosił od -65 do -60 dBm.Na kanale diagnostycznym 998 na Samsungu ICU poziom sygnału wifi wynosi od -82dbm do -75 dBm i jakość sygnału blisko 0-5 dB, czasami pojawiał się komunikat slaby sygnał wifi.

 

 

1.Czy Orange planuje poprawić dekodery Samsung ICU pod kątem odbioru sygnału WIFI? Na telefonie w tym samym miejscu sygnał Wifi jest dobry, a na dekoderze za słaby.

 

2. Czy jest możliwość wymiany Samung ICU 100 na dekoder Sagemcom WHD 80? Według obserwacji u znajomych którzy mieli VDSL, dekoder WHD80 działał bez problemu po WIFI w pomieszczeniach znacząco oddalonych od routera Funbox2.

 

 

3. Czy dekoder Samsung zadziała z kupionym przeze mnie wzmacniaczem WIFI 802.11ac 2x2 MIMO? Wiem, że Orange oferuje dzierżawę wzmacniacza wifi za 10zł miesięcznie, ale wolałbym mieć wzmacniacz wifi na własność.

5 ODPOW. 5

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Dekoder Samsung ICU WIFI słaby sygnał

@pawelc27  1) Nie, TV powinna być podłączona po kablu. Wi-Fi to tylko dodatek.

2) Do aktywnej usługi raczej nie.

3)Zadziała, ale bez gwarancji. Po prostu każde urządzenie jest inne i nie zawsze chce współpracować. Najlepiej aby urządzenie nadawało Wi-Fi i miało wyjścia ethernet. ICU100 łączysz kabelkiem z urządzeniem, a urządzenie przestawiasz tylko w tryb klienta - w tym trybie odbiera Wi-Fi i przekazuje dane na kabel,  nie nadaje podsieci.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 33
  • 34
  • 0

Dekoder Samsung ICU WIFI słaby sygnał

Robiłem test u znajomego. Funbox 3 znajdował się najpierw w dwóch kolejnych  miejscach oznaczonych strzałką od prawej strony. Dekoder Samsung ICU jest  podłączony w sypialni oznaczony gwiazdką.

 

Poziom sygnału na analizatorze WIFI na smartphonie Lumia 950 XL wynosił około -60 do -65 dBm, na dekoderze kanał 998 siła -84 do -75  dBm, jakość sygnału od 1 do 5 dB.

 

Gdy przestawiłem modem Funbox3 po lewej stronie szafki przy TV za kwiatkiem poziom sygnału na telefonie wzrósł do około -50 dBm, na dekoderze -70 do -65 dBm, jakość sygnału 8 do 15 dB.

 

Czy Orange zamierza zlecić poprawę konstrukcji obudowy/anten  w dekoderze Samsung ICU 100? Dodam że sam mam podłączony dekoder WHD80 na VDSL na większym dystansie niż na zdjęciu i nie mam żadnych problemów.  

 

Czy można wymienić Samsung ICU 100 na Sagemcom WHD80, który ma mocniejszy sygnał na WIFI, jak ktoś nie potrzebuje 4K?

WP_20190628_12_39_55_Pro.jpg


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Dekoder Samsung ICU WIFI słaby sygnał

@pawelc27  Metalowa obudowa nie pomaga...


@pawelc27napisał(-a)

Czy można wymienić Samsung ICU 100 na Sagemcom WHD80, który ma mocniejszy sygnał na WIFI, jak ktoś nie potrzebuje 4K?

 


Nie, do oferty światłowodowej dedykowany jest ten dekoder. Jako drugi(multiroom) jest UHD88 bez Wi-Fi


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Dekoder Samsung ICU WIFI słaby sygnał


 


Nie, do oferty światłowodowej dedykowany jest ten dekoder. Jako drugi(multiroom) jest UHD88 bez Wi-Fi


Lub jako drugi multiroom też ICU100 jednak z większą opłata miesięczną o 10 zł.

Anonim

Nie dotyczy

Dekoder Samsung ICU WIFI słaby sygnał

@pawelc27  nie licz na modyfikacje anten i wzmocnienia sygnału wi-fi w ICU100, dekoder jest typowo do 4K telewizji, więc powinien być spięty kablem lan z FunBox 3.0, ja po wi-fi mam połączone komputery i telefony, reszta kablem lan, jest opcja zwiększenia zasięgu wi-fi i mocy sygnału >Wi-Fi Extender Plus 😉