Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dekoder Samsung ICU 100 - problemy z uruchamianiem/dostępem do sygnału?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 5
  • 0

Dekoder Samsung ICU 100 - problemy z uruchamianiem/dostępem do sygnału?

Dzień dobry bardzo wszystkim.

 

Od mniej więcej miesiąca zaczęły się dziać z dekoderem dziwne rzeczy, a mianowicie problemy z uruchamianiem, ewentualnie z przesyłem sygnału. Sprawa wygląda tak: włączam dekoder, włączam telewizor i w tym momencie ekran robi się czarny, nie ma ani obrazu, ani dźwięku. Czasami zamiast czarnego ekranu pojawia się komunikat żeby sprawdzić zasilanie dekodera. Sprawa jest o tyle dziwna, że gdy pilotem wyłączę dekoder, a następnie włączę ponownie to wszystko zaskakuje i działa idealnie. Czasami wystarczy jedno takie ponowne włączenie, czasami trzeba dwa, trzy razy z rzędu. Jak najbardziej zdarza się też, że dekoder zaskakuje od razu i nie ma żadnego problemu.

 

Z dodatkowych informacji, wymieniłem kabel HDMI na nówkę ze sklepu, przeprowadziłem diagnostykę połączenie na HDMI na telewizorze i twierdzi, że wszystko jest w najlepszym porządku. Testowałem na obu wejściach. Nie wiem czy to może mieć znaczenie, ale model telewizora Samsung ue65tu7002. Dzwoniłem na infolinię Orange i jak to oni, zasugerowano zresetowanie ustawień, a jeśli problem będzie się powtarzał, wymienić dekoder. Tak też zrobiłem, więc aktualnie posiadam nowy dekoder, na którym jest ten sam problem.

 

Spotkał się może ktoś z czymś takim? Nie jest to nic co uniemożliwiałoby użytkowanie, ale jednak jest troszkę upierdliwe.

7 ODPOW. 7

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

Dekoder Samsung ICU 100 - problemy z uruchamianiem/dostępem do sygnału?

@RadBod Wymieniłeś cały komplet razem z zasilaczem?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 5
  • 0

Dekoder Samsung ICU 100 - problemy z uruchamianiem/dostępem do sygnału?

Tak, zasilacz też jest nowy.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Dekoder Samsung ICU 100 - problemy z uruchamianiem/dostępem do sygnału?

@RadBod po wymianie dekodera warto jeszcze sprawdzić, czy jest najnowsza aktualizacja softu. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Dekoder Samsung ICU 100 - problemy z uruchamianiem/dostępem do sygnału?

Bo zasada jest taka. Najpierw włączasz dekoder, później telewizor. Jeśli włączysz pierwszy TV to nie wykrywa dekodera i w moim przypadku pojawia się komunikat o tm że brak kanałów i muszę zmienić wtedy źródło na dekoder tv.

 

Jeśli jest to szybko najpierw tvi później dekoder to zaskoczy, ale przy dłuższym  kilkunasto sekundowym odstępie już nie.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 5
  • 0

Dekoder Samsung ICU 100 - problemy z uruchamianiem/dostępem do sygnału?

@ketrasaArturMenu infolinii podaje, że ostatnia aktualizacja była 24.03.2020. Można jakoś wymusić na dekoderze, żeby sprawdził dostępność nowej? Nigdzie nie mogę znaleźć takiej opcji.

 

@Arti_Kn_PlTak właśnie robię. Najpierw dekoder, dopiero potem telewizor, ale nie ma znaczenia w moim przypadku, bo problem występuje niezależnie od tego, co włączam pierwsze.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

Dekoder Samsung ICU 100 - problemy z uruchamianiem/dostępem do sygnału?

@RadBod Niestety aktualizacji dekodera nie da się wymusić z poziomu menu. Z tego, co wiem (przeczytałem na forum) to jest realizowane etapami. Myślę, że i na Ciebie przyjdzie kolej.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 77
  • 169
  • 4

Dekoder Samsung ICU 100 - problemy z uruchamianiem/dostępem do sygnału?

Zaryzykuję twierdzenie, że problem jest ten ICU 100. Miałem podobny problem. Telewizor Samsung QE75Q95TAT. I ten sam objaw. Po wymianie też. Agat13 zasugerował podmianę. W mutiroom jest drugi dekoder - IWU 200. Podmieniłem i jest świetnie. Włączam TV (dekoder jest wyłączony) dekoder się włącza i za chwile kino domowe. Żadnych komunikatów o zasilaniu czy innym hdmi. 
ICU 100 poszedł do starego Sony - tam nie ma  - o dziwo - żadnych problemów. A u mnie IWU 200, ten podobno gorszy.

Ps. W punkcie zgłosiłem chęć wymiany IWU na ICU, ale chyba się wycofam.