Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dekoder 4k Stream czarny obraz po uruchomieniu


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 35
  • 195
  • 1

Dekoder 4k Stream czarny obraz po uruchomieniu

Dawno mnie tu nie było, witam wszystkich.

Ostatnimi czasy mam coraz częstrrze problemy: dekoder po uruchomieniu wyświetla wszystkie opisy, mogę zmienić kanał, widzieć jaki wybieram i słyszę dźwięk, ale video nie ma. Dopiero jak przytrzymam przycisk włączenia i kliknę na restart, to po uruchomieniu  zaczyna działać. Co ciekawe czasem oglądając twitcha albo netflixa jest podobnie. Co o tym sądzicie? 

24 ODPOW. 24

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Dekoder 4k Stream czarny obraz po uruchomieniu

@_dziki_  próbowałeś może restartować dekoder i wymusić pobranie nowego softu?, jeśli to nie zadziała być może problem jest z kablem HDMI lub spróbuj zmienić gniazdo HDMI w telewizorze. Jeśli jednak to wszystko nic nie da to być może potrzebna będzie wymiana dekodera.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Dekoder 4k Stream czarny obraz po uruchomieniu

@_dziki_  jak nie działa od razu, warto wymienić w salonie 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 35
  • 195
  • 1

Dekoder 4k Stream czarny obraz po uruchomieniu

Wymieniłem dziś w salonie dekoder. Niestety po zaciągnięciu wszystkich aktualizacji już raz mi się tak stało, może to przypadek? Macie jakiś inny pomysł? Sprawdzać na innym tv chyba nie ma sensu?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Dekoder 4k Stream czarny obraz po uruchomieniu

@_dziki_  różne mogą być powody, tak jak pisałem wyżej kabel HDMI, gniazdo HDMI w telewizorze, ustawienia tv, bug w sofcie deka. Jeśli masz możliwość to sprawdź na innym telewizorze.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 35
  • 195
  • 1

Dekoder 4k Stream czarny obraz po uruchomieniu

Hdmi sprawdzałem, ale sprawdzę jeszcze inny tv, choć to bardzo dziwne, bo na mój chłopski rozum, to jednak to kodek w dekoderze odpowiada za wyświetlanie, a jak się coś wyświetla  to powinno być  w porządku. Ale pewnie technika nie takie cuda widziała, to sprawdzę i to, dam znać! Chyba, że ktoś miał podobny przypadek i się pochwali na forum ?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Dekoder 4k Stream czarny obraz po uruchomieniu

@_dziki_  Zawsze jest sens sprawdzania. Teraz gro monitorów ma wejście HDMI, więc o sprzęt  nietrudno..

Drugi z taką samą wadą to może być i wina serii ( jeśli z tego samego salonu) lub wina odbiornika...Ja bym nie odpuścił.. Przyjeżdżaj, dam Ci minitor na testy 😁

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 35
  • 195
  • 1

Dekoder 4k Stream czarny obraz po uruchomieniu

Jutro przepinam kable i biorę się za dalsze testy @agat13, dziękuje za propozycje. Na razie testuje nowy dekoder, bo wydaje mi się nieco szybszy. Zdaje mi się, że jeszcze mu ramu nie zapchałem wystarczająco 🤣.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Dekoder 4k Stream czarny obraz po uruchomieniu

@_dziki_  oczywiście czekamy na wyniki testów, dawaj znać.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 35
  • 195
  • 1

Dekoder 4k Stream czarny obraz po uruchomieniu

Aktualnie sytuacja wygląda następująco. Zmieniłem kabel, podłączyłem do innego telewizora, w dniu dzisiejszym od południa na razie jest wszystko dobrze. Czasem ten problem jednak nie występuje przez kilka dni, więc jeszcze wrócę do Was w tym temacie.