Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dekoder 4K Stream - "przycinanie" obrazu.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 115
  • 415
  • 0

Dekoder 4K Stream - "przycinanie" obrazu.

Witam!

 

Zauważyłem, że nowy dekoder 4K Stream "przycina" obraz, jest to widoczne zwłaszcza na kanałach informacyjnych z paskiem na dole (np. Polsat News HD). Nie jest to bardzo silne, ale jednak zauważalne. Na dekoderze głównym (Samsung ICU 100) ten problem nie występuje, obraz jest płynny.

 

Zastanawiam się, czy jest to kwestia transmisji sygnału (multicast w ICU 100 vs unicast w 4K Stream), czy też problem firmware dekodera.

 

Prośba o sprawdzenie, czy u kogoś jeszcze to występuje.

 

pozdrawiam

18 ODPOW. 18

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18537
  • 53093
  • 718

Dekoder 4K Stream - "przycinanie" obrazu.

@ptr1 poszukaj w menu dekodera zmianę rozdzielczości i sprawdź, które ustawienia będą najodpowiedniejsze. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 115
  • 415
  • 0

Dekoder 4K Stream - "przycinanie" obrazu.

Dekoder mam podłączony do telewizora FULL HD, więc rozdzielczość ustawiona na 1920x1080. Ustawianie mniejszej rozdzielczości nie ma w tym przypadku sensu.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18537
  • 53093
  • 718

Dekoder 4K Stream - "przycinanie" obrazu.

@ptr1 chodzi mi u stawienie rozdzielczości typu: 16:9, 4:3, auto itp. Można jeszcze odszukać, czy w dekoderze nie jest przypadkiem włączony Zoom, Wide.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 115
  • 415
  • 0

Dekoder 4K Stream - "przycinanie" obrazu.

Ten dekoder nie ma możliwości zmiany formatu obrazu, w telewizorze mam ustawione 16:9. Natomiast w opcji 'zoom' mam ustawione 'Oryginalny'.

 

Z drugiej strony Samsung ICU 100 jest podłączony do telewizora UHD (4K) i tam jest obraz płynny.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13118
  • 53895
  • 632

Dekoder 4K Stream - "przycinanie" obrazu.

@ptr1Potwierdzam, występuje i to kwestia transmisji i klatkowania. Masz rację, najbardziej widoczne jest to na pasku info. Zerknij jednak na przykład  TVN, gdzie wydaje się to być ok... 🙂 (przynajmniej tak mi znajomy opowiedział, że u niego jest normalnie) i potwierdź, proszę


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22254
  • 183

Dekoder 4K Stream - "przycinanie" obrazu.


@ptr1napisał(-a)

 

Zastanawiam się, czy jest to kwestia transmisji sygnału (multicast w ICU 100 vs unicast w 4K Stream), czy też problem firmware dekodera.

 


Niestety nie mam więc nie mogę zweryfikować, ale zaintrygowało mnie to stwierdzenie: skąd pomysł że streaming do nowego dekodera nie idzie multikastem?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13118
  • 53895
  • 632

Dekoder 4K Stream - "przycinanie" obrazu.

@j131  stąd, że taką informację mam z dobrego źródła... Od zaprzyjaźnionego montera


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22254
  • 183

Dekoder 4K Stream - "przycinanie" obrazu.

@agat13to ciekawe. Uprościłoby konfigurację IP TV. Ale skoro się tnie... Zaintrygowałeś mnie. Ciekawe czy multiroom można wziąć na miesiąc i zrezygnować bez konsekwencji... W sumie powinno się chyba dać?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13118
  • 53895
  • 632

Dekoder 4K Stream - "przycinanie" obrazu.

@j131  tnie sie z powodów organizacyjno technicznych. Wiele rzeczy można zrobić, ale są uwarunkowania ( do przemilczenia) , które sprawiają, że robi się to ratalnie 😁

Poza tym nie wszystkie się tną  co daje do myślenia, że jest jakiś haczyk... 

Próbuj podpytać o multiruoom na testy... Ale sądząc z wypowiedzi w innym wątku, skonsumowane, niezwracalne...