Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dekoder 4K Stream - pytania do posiadaczy i nie tylko..


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Dekoder 4K Stream - pytania do posiadaczy i nie tylko..

Panowie, mam kolejne pytanko.. otóż chodzi o tymczasowy kanał TVP 4K, mam na nim obraz tak ciemny, że mecze jak lecą, to wygląda jakby grali po zmroku bez oświetlenia.. 🙂 Nawet zwiększając jasność na maxa w TV, to nie jest jeszcze normalnie..

Za to dźwięk jest dwa razy większy od wszystkich innych kanałów..

Ale chodzi mi głównie o obraz, da się coś z tym zrobić..? Mieszałem w ustawieniach dekodera, ale żadne ustawienia nie pomagają, a jak jest ciut jaśniej, to obraz z kolei lipa...

Mój TV to Samsung.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Dekoder 4K Stream - pytania do posiadaczy i nie tylko..

@jarmk  zanim wymienisz dekoder sprawdź na innym tv. Wiem, że to czasem abstrakcyjna porada,  ale...Może masz monitor z wejściem HDMI.

Zerknij jeszcze na kabel właśnie HDMI,  ten qymienic testowo łatwiej niż tv😁

Port w tv zmień...jednym słowem kombinuj 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 48
  • 180
  • 0

Dekoder 4K Stream - pytania do posiadaczy i nie tylko..

@jarmk mam dokładnie to samo na moim 4K Stream i też za nic nie mogę tego poprawić. Na szczęście mam TVP 4K w naziemnej, a tam obraz "żyleta".


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Dekoder 4K Stream - pytania do posiadaczy i nie tylko..

@jarmk- po moich perypetiach z ICU100 mam od dziś dekoder 4K Stream i zarówno obraz, jak i dźwięk na TVP4K są "żyleta" ponieważ - patrz porada  @agat13 - kabel HDMI.
Wymieniłem kabel HDMI, który otrzymujemy w zestawie od Orange na HDMI obsługujący standard 2.1 i problemy zniknęły jak ręką odjął (mój TV nie obsługuje standardu HDMI 2.1 tylko 2.0),  gwoli ścisłości : testowałem inne kable (HighSpeed/Ethernet i masę jakichś "fast") ale bez rezultatu.

Zdjęcie porównawcze grubości obu kabli ( lewy - Orange ).

kabelki_HDMI_1.jpg



 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Dekoder 4K Stream - pytania do posiadaczy i nie tylko..

@Morciak 

Też mam obraz żyletę na wszystkich kanałach, także na TVP 4K obraz jest żyleta, ale jest ciemny..

Jak widzisz post przed Twoim, kolega tarecki ma ten sam problem i nic nie może z tym zrobić jak i ja.

 

A kable HDMI...? Mam ich cały kartonik po butach, różnistych marek, długości, itp., nazbierały się przez lata.. testowane i przebierane były ostatnio po otrzymaniu tego dekoderka.

Natomiast tego kabelka od Orange nie wyjąłem nawet z pudełka, nie używam i nie używałem nigdy..

 

Moje ustawienia wyświetlacza w dekoderze 4K Stream - Ustawienia - Ustawienia TV, gdzie obraz jest idealny dla wysztkich kanałów oprócz tego jednego ciemnego TVP 4K, to:

2.jpg

 

Natomiast, gdy zrobię na "auto", tak jak w poniższych ustawieniach, to ten kanał TVP 4K robi się jaśniejszy, ale jest lipny i lipne robią się także wszystkie pozostałe kanały, wszystko "pływa", jest niewyraźne, napisy w paskach informacyjnych, np. na TVN24 są jakby podwójne..
Tak więc ustawienia w trybie "auto" rozjaśniają obraz, ale nie idzie tego oglądać..

1.jpg

 

Nie wiem, może telewizory Samsunga nie są kompatybilne jakoś z tymi dekoderami od Orange, bo w każdym który miałem to zawsze jest coś niedopracowanego..


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 48
  • 180
  • 0

Dekoder 4K Stream - pytania do posiadaczy i nie tylko..

@Morciak ja nie testowałem na innych kablach HDMI, ale w ofercie mam inne kanały w 4K np. Stingray Festival 4K, wPolsce 4K, a dawniej ElevenSport 1 4K i tam zawsze obraz był w bardzo dobrej jakości, bez przyciemnionego obrazu.

Natomiast przypominam sobie, że jak miałem dekoder ICU 100 Samsunga, to na Canal+ 4K podczas transmisji piłki nożnej (np. Ekstraklasa, czy Premier League) też obraz był ciemniejszy, tak jak teraz przy transmisji z MŚ na TVP 4K.

Takie moje spostrzeżenie... 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Dekoder 4K Stream - pytania do posiadaczy i nie tylko..

"....mam inne kanały w 4K np. Stingray Festival 4K, wPolsce 4K, a dawniej ElevenSport 1 4K"

 

No przecież, całkiem zapomniałem o tym napisać.... wszystkie inne kanały 4K są ok, jasne, normalne, tylko ten jeden, jedyny, udostępniony na mistrzostwa świata TVP 4K jest ciemny.. 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Dekoder 4K Stream - pytania do posiadaczy i nie tylko..

@tarecki- Dekoder 4K Stream u nas "robi robotę" - na każdym kanale obraz jest jasny, dźwięk czysty i wyraźny i zamiast 3 pilotów (dekoder, TV, soundbar) mamy 1.

Sprawdziłem z ciekawości w jakim standardzie HDR nadawany jest obraz na kanale TVP4K i pokazuje mi HLG/HLG14, a np. na TVP1 i innych programach - w standardzie HDR10/PQ16 - także na jedynym pozostałym 4K czyli Stingray4K.

Mój TV to poczciwy TCL, który przyjmuje i stara się wyświetlić (pomimo swoich 350 nitów) wszystkie dostępne standardy HDR i przy wymuszaniu przez dekoder standardu HDR10 i tak poprawia jakość obrazu, a TVP4K chce się oglądać - ba do tego stopnia, że moja gorsza acz ładniejsza połówka siedziała i oglądała cały mecz Francja - Australia. Co ciekawe - na tym kanale przerwy reklamowe są cichsze niż mecze.

Czy Twój TV to może np. Samsung, który promuje swój standard HDR "na siłę"?

U nas Dekoder 4K Stream na chwilę obecną na tak.

Edit: Ustawcie na próbę tryb wyświetlania 4K2K-smpte i sprawdźcie rezultat ?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Dekoder 4K Stream - pytania do posiadaczy i nie tylko..

Niestety ciemny obraz spowodowany jest aktywnym HDR-em. Z różnymi TV to jest różnie. Warto zweryfikować, które gniazdo HDMI przeznaczone jest do odbioru z HDR. Warto poczytać w specyfikacji. Przy weryfikacji ustawień warto przywrócić ustawienia fabryczne odbiornika, aby wystartować od punktu "0"


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Dekoder 4K Stream - pytania do posiadaczy i nie tylko..

@Morciak

Edit: Ustawcie na próbę tryb wyświetlania 4K2K-smpte i sprawdźcie rezultat ?



Ustawiałem wczoraj i dzisiaj i nic nie daje...
 
 
Próbowałem też zmian złącz HDMI, a mam takie.. i nic nie daje.
Trudno, przeżyje jakoś.. 🙂
 
6.jpg