Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dekoder 4K Stream - problem

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 39
  • 0

Dekoder 4K Stream - problem

Cześć. 
Dla potomnych - zgłosiłem na czat z konsultantem. Przyjęli i wygenerowali kod na wymianę sprzętu na nowy w salonie. 

Co udało mi się jeszcze zaobserwować: jak pisałem wcześniej, rano po włączeniu zasilania wszystko działało ok. Po kilku godzinach zaczęły się te cuda z wyłączaniem obrazu czy wywoływaniem okna. Co moim zdaniem na szybko wskazuje wadę elektrolitów. Podczas pracy mogą się nagrzewać i zmienić swoje właściwości elektroniczne. 

Bardzo miła pani szybko przyjęła zgłoszenie, przeprosiła za kłopot (nie miała wpływu na awarię, ale miło ze strony przedstawiciela operatora). Sprzęt do wymiany. 

Dziękuję za Wasze zaangażowanie i chęć pomocy. Pozdrawiam i życzę wszystkiego co najlepsze 😀


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Dekoder 4K Stream - problem

@tmucha czyli tak jak pisałem na początku, nie pomogły resety to pomoże wymiana (miejmy nadzieję).

 


@tmuchanapisał(-a)

 Co moim zdaniem na szybko wskazuje wadę elektrolitów. Podczas pracy mogą się nagrzewać i zmienić swoje właściwości elektroniczne. 


Tu chyba mogłeś napisać kondensatory nie elektrolity(ja i Ty wiemy o co kaman, ale my to nie wszyscy 😁😉)

PS.

Po otrzymaniu i podłączeniu dekodera napisz jak się nowy sprawuje.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 39
  • 0

Dekoder 4K Stream - problem

@slav72 Kondensator to właśnie elektrolit 😜


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Dekoder 4K Stream - problem

@tmucha  nie wszyscy mogą i muszą wiedzieć o co chodzi (znać "slang" elektroników 😁), dlatego lepiej podać ogólnie obowiązującą nazwę 😉.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 39
  • 0

Dekoder 4K Stream - problem

@slav72 Chyba masz rację, zapamiętam na przyszłość 😀

 

Pod wieczór wymienię dekoder, jutro podzielę się wiadomościami jak będzie się sprawował nowy egzemplarz 😀


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2050
  • 7524
  • 28

Dekoder 4K Stream - problem


@tmuchanapisał(-a)

Kondensator to właśnie elektrolit


nie każdy


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 39
  • 0

Dekoder 4K Stream - problem

@pirenej Tak

może lepiej było zapisać odwrotnie - elektrolit to kondensator. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Dekoder 4K Stream - problem

20220816_154848.jpg

 to jest wnętrze  zasilacza kostkowego. Jak widać kondensatorów jest 7 z czego 5 to kondensatory elektrolityczne ( te czarne  z krzyżykiem). Jeśli są słabej jakości lub wiekowe, tracą parametry 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Dekoder 4K Stream - problem

@agat13  nie tylko w zasilaczach występują kondensatory 😁...w układach dekoderów i modemów również.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Dekoder 4K Stream - problem

@slav72 Oczywiście, zdjęcia dekodera w środku niestety nie mam, ale się postaram 🙂

Dla zobrazowania zamieściłem... Teraz wiadomo dlaczego czasem zasilacze (i nie tylko) odmawiają posługi. To wina tych czarnych elementów 🙂 (i dodam-nie zawsze)