Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dekoder 4K Stream - co on oferuje?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 126
  • 443
  • 1

Dekoder 4K Stream - co on oferuje?


@nzmc_06napisał(-a)

pozwala na nagrywanie na dowolny dysk pod warunkiem, że jest zasilany kablem USB 3.0 


Bzdura. Podpinasz dowolny dysk. USB 3.0 jest kompatybilne wstecz, więc będzie działać dysk z USB 2.0 choćby.

Różnica jest taka, ze w USB 3.0, w przewodzie jest i przeszył danych, i zasilanie. W przypadku USB 2.0, napięcie złącza wystarczało do zasilenia dysków maksymalnie o pojemności 500GB, zatem w dyskach z większą przestrzenią niezbędne było podłączenie dodatkowego zasilania. W przypadku standardu USB 3.0, bez dodatkowego zasilania będzie działać każdy dysk formatu 1,8 lub 2,5 cala.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5829
  • 23730
  • 199

Dekoder 4K Stream - co on oferuje?


@mrosi73napisał(-a)

...

Bzdura. Podpinasz dowolny dysk. USB 3.0 jest kompatybilne wstecz, więc będzie działać dysk z USB 2.0 choćby.

...


Czy sugerujesz, że do ICU100 można z tyłu podpiąć dysk USB 2.0 i dekoder będzie na nim nagrywał? Obawiam się że jednak nie, co prawda nie sprawdzałem empirycznie ale w dostępnych źródłach wyraźnie jest mowa o wymogu USB 3.0 więc czy jesteś pewien tego co piszesz?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 126
  • 443
  • 1

Dekoder 4K Stream - co on oferuje?

@j131 

Standardy USB są niezależne od producentów sprzętu. Każdy kolejny standard jest wstecznie kompatybilny. Przy czym dysk USB 2.0 nie będzie notował transferów zbliżonych do tych, jakie zaoferuje dysk z USB 3.0.

Różnica polega w zasadzie na szybkości transferów i zasilaniu portu. Więc jestem pewny tego, ze powinien działać również dysk z USB 2.0. Z naciskiem na "powinien".

Niestety nie mam kieszeni z USB 2.0. Nawet adapter do podłączania dysków mam z USB 3.0, więc nie mam jak tego sprawdzić. Niejako potwierdzeniem może być choćby ten wpis:

https://hdd-dekoder.blogspot.com/2017/08/jaki-dysk-pvr-do-uhd88-whd80-icu100.html

Brak prawidłowego działania dysku USB 2.0, jeśli występuje, zrzuciłbym raczej na bylejakość obudowy (o ile jest kupiona oddzielnie i nie jest to dysk zewnętrzny "oryginalny) lub błędy dysku wynikające choćby z niewłaściwego formatowania.

Sam ostatnio podpinałem nowy dysk do dekodera. Nawet nie pomyślałem, że nowiutki SSD może być kompletnie wyzerowany. I o ile nie zostanie "uruchomiony" w sensie stworzenia rekordu rozruchowego MBR (w systemowym menadżerze zarządzania dyskami), to nie będzie działać. To samo tyczy się dysków wyzerowanych, które potraktowano tzw. "niskim formatem". Tam również likwidowane są partycje rozruchowe i dysk nie może być "widziany" przez żadne urządzenie.

 

W źródłach mowa natomiast o USB 3.0, ponieważ ten port, czy raczej jego właściwości, zapewniają optymalną prędkość, wymaganą przez dekoder do zapewnienia funkcjonalności PVR. I w sumie tyle... 😉


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5829
  • 23730
  • 199

Dekoder 4K Stream - co on oferuje?

@mrosi73Nic co napisałeś nie sugeruje że wymóg USB3.0 jest tylko na papierze, a dysk USB2.0 podłączony z tyłu do ICU100 nada się do nagrywania. Nawet jeśli ICU100 go "dopuści" (w co serio wątpię) to limit prędkości zapisu uniemożliwi płynne działanie i z nagrywaniem będzie więcej kłopotu niż to warte.

 

PS. W przywołanym poscie z 2017 roku są niesprawdzone, ogólne zalecenia. Niektóre ewidentnie błędne. Przykładowo minimalna pojemność dysku do nagrywania to dla ICU100 128GB, nie sugerowane 8GB... To akurat sprawdziłem eksperymentalnie; dekoder rozpoznaje mniejsze dyski, "zeruje" je, ale nie uruchamia funkcji nagrywarki.

 

PPS: "niewłaściwe formatowanie" (cokolwiek miałeś tu na myśli) musiałoby być przeprowadzone przez ICU100 więc to też byłby przejaw niekompatybilności.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 170
  • 784
  • 2

Dekoder 4K Stream - co on oferuje?

Aktualnie mam do multiroomu uhd88, mogę go wymienić na stream box? Jak z opłatami w takim przypadku?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29498
  • 271

Dekoder 4K Stream - co on oferuje?

@crodlay  możesz wymienić, opłata to 10zł/mies.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5829
  • 23730
  • 199

Dekoder 4K Stream - co on oferuje?

@crodlayzapytaj w BOK, ale IMHO możesz wymienić w każdej chwili. Opłata za multiroom się nie zmieni, sama wymiana jest bezpłatna (salon albo kurier) - tak mi przynajmniej powiedzieli na czacie. Ale może jak już się ma multiroom to jest inaczej, lepiej się upewnij i zlecenie wymiany zrób przy tej okazji.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29498
  • 271

Dekoder 4K Stream - co on oferuje?

@crodlay  odpowiem dokładniej, wymienić możesz w każdej chwili, opłaty to 10 zł/mies. za wynajem dekodera + opłata za multiroom 10zł/mies.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5829
  • 23730
  • 199

Dekoder 4K Stream - co on oferuje?

@mrosi73 

Sprawdziłem, dysku USB 2.0 podłączonego z tyłu ICU100 (do gniazdka USB3.0) dekoder w ogóle nie widzi. Ten sam dysk podłączony do gniazdka USB2.0 z przodu dekodera jest normalnie obsługiwany. Ergo: gniazdo do nagrywania w ICU100 nie jest "wstecznie kompatybilne" z USB2.0, jak sugerujesz, lecz obsługuje wyłącznie urządzenia USB3.0.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 86
  • 263
  • 1

Dekoder 4K Stream - co on oferuje?

Pytanie, czy można wymienić np. Samsung ICU 100 czy Sagemcom IWU 200 na dekoder 4K Stream podczas okresu umowy, kilka miesięcy przed zakończeniem umowy czy tylko na nową umowę?