Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy to wina softu czy podzespołów w ICU 100


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

Czy to wina softu czy podzespołów w ICU 100

@j131Widok ten sam, ale czy zbudowane tek samo? Ten sam soft na różnym sprzęcie (a Samsung i Sagemcom to inne sprzęty) będzie działał podobnie wydajnie? No, może podobnie będzie...bo funkcjonalności softu takie same...ale to tak jak z kompami. Windows ten sam, a działanie na różnych kompach zgoła inne...

A weźmy FB2 i FB3...niby GUI podobne, a sprzęt inny


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22110
  • 181

Czy to wina softu czy podzespołów w ICU 100

@agat13 No właśnie dlatego, tak jak napisałem, na wnioskowaniu przez analogię, czy to w jedną czy w drugą stronę, nie mam zamiaru się opierać.

Kapitalnie to w Podróży 25 Dzienników Gwiazdowych wykpił Lem słowami Ijona Tichego: "Jak wiadomo, kartofel, Solanum tuberosum należy do rodziny psiankowatych (Solanaceae), a pies, rzecz znana, pochodzi od wilka i puszczony do lasu może zdziczeć."

Na szczęście dekodery IPTV na razie nas nie atakują, jak te przytoczone w dygresji ziemniaki, ale ich zachowania tak czy owak bywają zagadkowe. Jednakowoż osobiście jestem raczej empirykiem i nie widzę różnicy o której pisze @ryba168.

Stąd moje zainteresowanie przyczyną takiego stanu rzeczy. Nie różnicy między ICU100 a IWU200, tylko różnicy w postrzeganiu ich względnej szybkości przeze mnie i przez @ryba168.

🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

Czy to wina softu czy podzespołów w ICU 100

@j131 może największym problemem z powolnością tegoż drugiego jest fakt, iż stoi nieruchomo przy TV? Abstrahując jednak od układu odniesienia uważam, ze wszystkie są wolne, bo mam odczucie, iż szybciej naciskam guziki pilota niż one reagują..

🤣


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Czy to wina softu czy podzespołów w ICU 100

@j131  na razie nie atakują ale...co to będzie jak nastąpi zmasowany atak dekoderów w połączeniu z siłami routerów 😨😱


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

Czy to wina softu czy podzespołów w ICU 100

@slav72 mhm.. przekazem podprogowym poprzez  niezarejestrowane odbiorniki tv...


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Czy to wina softu czy podzespołów w ICU 100

@agat13  tylko ustawowo zwolnieni z opłat się uchowają przed tą apokalipsą 🤣 😂

Anonim

Nie dotyczy

Czy to wina softu czy podzespołów w ICU 100

Ja jedno napiszę, IPTV niestety nie działa tak szybko jak z dekodera, dekodery też są lepsze i gorsze, najszybciej działa dekoder sat na Linux, sporo oglądam serwisy w internecie i niestety zwłoka w przełączaniu jest, mam dobry komputer i 1Gb/s, więc winowajca to serwer nadawcy, więc te ICU100 i IWU200, nigdy nie będą przełączać kanałów w sekundę, raz to dekoder taki sobie, dwa to niestety serwer operatora, jak jeszcze dorzucić połączenie po wi-fi, mało kiedy stabilne, to wynik będzie nieciekawy.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22110
  • 181

Czy to wina softu czy podzespołów w ICU 100

@Anonim Orange nie świadczy usług IPTV inaczej niż na swoich dekoderach, nie ma żadnej możliwości skorzystania z tych usług "na komputerze", nawet jeśli będzie to znacznie lepszy komputer niż tylko "dobry". Co więcej, na FTTH IPTV nie zabiera łącza więc czy masz 1Gb/s czy mniej to z punktu widzenia IPTV jest całkowicie wszystko jedno.

Wspomniałeś też o telewizji satelitarnej. Nie widzę związku z tematem, ale Twoje przekonanie że "najszybciej działa dekoder sat Linux" jest bezprzedmiotowe ponieważ nie ma jednego urządzenia które tym mianem możnaby określić.

Jeśli chodzi o czas przełączania kanałów SAT vs IPTV to nie widzę żadnej praktycznej różnicy. Najczęściej przełączenie jest niemal natychmiastowe, a w każdym razie znacznie poniżej jednej sekundy, niezależnie od modelu dekodera (ICU100 vs IWU200) czy technologii dostarczania sygnału. Jeśli Ty doświadczasz czegoś innego to IMHO masz coś poważnie źle skonfigurowane, opisz swój problem, może pomożemy?

Na koniec sugerujesz, że @ryba168 ma podłączone swoje dekodery IPTV z FB po WiFi. Skąd wiesz? Twojej konstatacji na temat serwerów operatora zupełnie nie rozumiem: sugerujesz że jest jakiś inny sposób odbioru IPTV niż z serwerów operatora? Powinniśmy Twoim zdaniem zainwestować we własne serwery czy jak? Czy też z tymi serwerami jest coś (co?) nie tak Twoim zdaniem?

________________
* Wpis poddany edycji – moderator Kinga


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 77
  • 169
  • 4

Czy to wina softu czy podzespołów w ICU 100

Pozwolicie, że się podłączę. Generalnie oba dekodery są słabe. Mam obydwa w Multiroom.  Porównuję do Apple TV i Apple TV 4K. Lepszy jest IWU 200. Nie jest to jakaś kosmiczna różnica, ale jest. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22110
  • 181

Czy to wina softu czy podzespołów w ICU 100

@JerzyMarian1: generalnie skłonny jestem się z Tobą zgodzić - do niedawna miałem SAT z C+ i ich dekoder, mimo swoich idiosynkrazji był jednak znacznie wygodniejszy niż te dwa typy. Ale zaintrygowałeś mnie swoim subiektywnym porównaniem ICU100 z IWU200 które Twoim zdaniem wypada na korzyść IWU200. Co prawda nie miałem okazji testować ich jednocześnie ale miałam najpierw jeden potem drugi i nie zauważyłem nic przemawiającego za IWU200. Może to kwestia TV - oglądam na starej ale przyzwoitej 55 calowej plazmie Samsunga w rozdzielczości HD (bez 4k). na czym konkretnie polega Twoim zdaniem przewaga IWU200?