Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy pendrive będzie działał jako dysk w ICU100

ROZWIĄZANE

Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Czy pendrive będzie działał jako dysk w ICU100

@j131, tutaj pada wartość minimalnej pojemności 128GB. Mam w swoim zasięgu ICU-100 do przetestowania, ale nie mam pendrajwa 128GB. Mogę jednak kupić, bo i tak się przyda, i spróbować. Czy życzysz?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5377
  • 21546
  • 173

Czy pendrive będzie działał jako dysk w ICU100

@pirenej: wow, dzięki za oferte. Nie, nie ma takiej potrzeby. Zresztą chodziło mi po głowie użycie do testów 64GB pena. Skoro piszesz ze minimum to 128GB to z tego i tak nici. Chociaż nie zauważyłem tego wymogu w tym wątku który wskazałeś - widocznie niedokładnie czytałem. Dobra, jak już wymienię dekoder to nieomieszkam sprawdzić i napiszę.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Czy pendrive będzie działał jako dysk w ICU100


@Anonimnapisał(-a)

dysk przenośny, do 500GB bez dodatkowego zasilania, bo większy już musi mieć zasilacz. 

@Anonim, ale o co chodzi z tym zasilaczem powyżej 500GB? Czy nie należy się raczej posługiwać parametrami dysku ściśle elektrycznymi? Pobór prądu rzeczywiście jakoś tam zależy of pojemności dysku, zależność jednak nie jest tak ostra, żeby 500GB stanowiło jakąś granicę. Trudno dziś szukać dysków mniejszych niż 500GB, popatrzmy więc na to zestawienie. Mamy tu dyski od 500GB do 5TB. Średni roboczy pobór mocy pozwala na zasilenie każdego z nich z USB 3.0. Mamy też jednak prąd rozruchowy, który dla każdego z nich (od 1.0 do 1.2A) przekracza 900mA osiągalne z USB 3.0. A więc również 500GB by się nie kwalifikował. Nie jestem jednak pewien, jakie chwilowe wartości prądu dopuszcza USB 3.0, a także czy i jak ewentualny niedobór przeszkadza dyskowi w pomyślnym starcie - wszak jest to prąd potrzebny tylko do rozpędzenia silnika. Gdyby jednak przeszkadzał, wtedy większość dysków nie mogła by pracować pod USB 2.0, który daje max 500mA. A dawniejsze dyski były przecież bardziej prądożerne.

Anonim

Nie dotyczy

Czy pendrive będzie działał jako dysk w ICU100

@pirenej  dekodery mają problem z zasilaniem z usb, dysków powyżej 500GB, zresztą był temat o icu100 i znikajacym dysku powyżej 500GB, to kwestia wydajności portu usb w icu100, są obudowy z zasilaniem i można użyć dysk 2TB czy więcej, tak na marginesie dysk 500GB uszkodził mi port w routerze, kilka lat wstecz, co innego porty usb w komputerach, tam wydajność prądowa jest większa, można 1TB używać na usb 3.0.

Piszę o dyskach z laptopów, te z PC wszelkiej pojemności, muszą mieć odrębne zasilanie, nie z portu usb. 


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Czy pendrive będzie działał jako dysk w ICU100

Nie kupuję Twoich argumentów. Są oparte na uogólnieniach wywiedzionych z incydentalnych przypadków. USB3.0 to USB3.0, a jak nie, to powinno być napisane "USB 3.0, choć niezupełnie". I jeżeli ICU-100 ma port USB 3.0  to "dysk USB", też z portem USB 3.0, jest urządzeniem, które z nim współpracuje.. Co do górnego limitu pojemności, widzimy że jest to 2TB  , ale też nie wiadomo, czy wynika to z tego że w momencie powstania tego dokumentu nie było dysków 2.5" większych niż 2TB, czy że ICU-100 może sformatować dysk do tego swojego tajemniczego formatu do max 2TB. I w ogóle, wiesz przecież, że na pobór mocy większy wpływ ma szybkość, niż pojemność.

 

Tylko, że my tu po portach USB, pojemnościach i interfejsach dysków, a pozostaje jeszcze zasilacz tego ICU. Jak on nie da rady, to cyferki za USB nic nie pomogą, a o jakości tego rodzaju zasilaczy wiele złego przy różnych okazjach już napisano.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12791
  • 52633
  • 603

Czy pendrive będzie działał jako dysk w ICU100

@pirenej no akurat zapas zasilania to ustaliłem kiedyś z ekspertem od dekoderów i mając 2A na 100% wystarczy


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Czy pendrive będzie działał jako dysk w ICU100

No przecież nie chodzi o dobór parametrów zasilacza, tylko o jakość wykonania zasilacza. Pisaliśmy o tym nie raz. Co prawda nie w kontekście dekodera, a routerów, ale to ta sama klasa zasilaczy.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5377
  • 21546
  • 173

Czy pendrive będzie działał jako dysk w ICU100

Podłączyłem, sprawdziłem - 64GB to za mało, dekoder rozpoznaje dysk i nawet zgadza się go sformatować, ale nie odblokowuje funkcji nagrywania. Dodatkowo ponowne doprowadzenie tak sformatowanego pena do stanu używalności wymaga trochę zachodu więc nie róbcie tego. Faktycznie wymóg minimum 128GB jest nie do przejścia.

 

Natomiast odtwarzanie z 1TB dysków (nie SDD - normalne HDD) przenośnych USB2.0 podłączonych do frontowego panelu przebiega bez większych zakłóceń więc nie za bardzo widzę gdzie tu problem z wydajnością prądową portu USB dekodera miałby się pojawić. Jest OK.

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Czy pendrive będzie działał jako dysk w ICU100

@j131  i tak dzięki Twoim testom wiemy więcej i jesteśmy troszkę mądrzejsi 👍