Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy dekoder Sagemcom WHD80 zadziała na wifi z Funboxem 6

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 115
  • 415
  • 0

Czy dekoder Sagemcom WHD80 zadziała na wifi z Funboxem 6

Czy ktoś testował może ostatnio połączenie przez Wi-Fi dekodera WHD80 i routera Funbox 6? Wiem, że w instrukcji jest napisane, że działa tylko z Funbox 2, ale może w międzyczasie była jakaś aktualizacja firmware? W tej chwili SagemCom WHD80 jest standardowo dodawany do usługi Multiroom, a nie chce mi się ciągnąć kabla sieciowego przez pół mieszkania.

 

________________
* Wydzieliłem z tematu Multiroom Orange w technologii Wi-FI Sagecom WHD80 – Bartłomiej

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9902
  • 85

Czy dekoder Sagemcom WHD80 zadziała na wifi z Funboxem 6

Cześć @ptr1 

Posiadam dekoder WHD 80 jako multiroom a także Funbox 6. Dekoder WHD 80 mam podłączony przez kabel Ethernet ale zrobił mały teścik poprzez połączenie go przez WIFI z Funbox 6. Odległość od modemu do dekodera mam około 8 metrów. Udało się  nawiązać połączenie WIFI poprzez  naciśniecie przycisku WPS na modemie Funbox 6 oraz przytrzymanie przycisków P- P+ na dekoderze WHD 80  na paśmie  5 GHZ. Przybliżona przepływność 450MB/S. Po WIFI telewizja na dekoderze WHD 80 działa poprawnie tylko kanał  diagnostyczny 998  działa wolniej poprzez WIFI niż na kablu Ethernet. Dla potwierdzenie testu przesyłam zdjęcie z udanego podłączenie  WHD 80 z Funboxem 6 poprzez WIFI.

Pozdrawiam 🙂


Połączenie dekodera WHD 80 z Funboxem 6 poprzez WIFI.jpg

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12995
  • 53361
  • 620

Czy dekoder Sagemcom WHD80 zadziała na wifi z Funboxem 6

@ptr1Nie słyszałem, aby nie działał. Problemem  może być wifi6 na 5GHz. Zawsze  możesz wyłączyć i zastosować wifi5. Pytanie tylko, czy taki zestaw jest możliwy do otrzymania?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 115
  • 415
  • 0

Czy dekoder Sagemcom WHD80 zadziała na wifi z Funboxem 6

Z tego, co widzę, to w tej chwili dekoder WHD80 jest dawany standardowo (bez dopłaty) do usługi Multiroom, z drugiej strony Funbox 6 jest przydzielany przy wszystkich opcjach internetowych, oprócz 300 Mbit/s. Tak więc liczę na to, że ktoś już miał okazję przetestować ten zestaw 😊


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9902
  • 85

Czy dekoder Sagemcom WHD80 zadziała na wifi z Funboxem 6

Cześć @ptr1 

Posiadam dekoder WHD 80 jako multiroom a także Funbox 6. Dekoder WHD 80 mam podłączony przez kabel Ethernet ale zrobił mały teścik poprzez połączenie go przez WIFI z Funbox 6. Odległość od modemu do dekodera mam około 8 metrów. Udało się  nawiązać połączenie WIFI poprzez  naciśniecie przycisku WPS na modemie Funbox 6 oraz przytrzymanie przycisków P- P+ na dekoderze WHD 80  na paśmie  5 GHZ. Przybliżona przepływność 450MB/S. Po WIFI telewizja na dekoderze WHD 80 działa poprawnie tylko kanał  diagnostyczny 998  działa wolniej poprzez WIFI niż na kablu Ethernet. Dla potwierdzenie testu przesyłam zdjęcie z udanego podłączenie  WHD 80 z Funboxem 6 poprzez WIFI.

Pozdrawiam 🙂


Połączenie dekodera WHD 80 z Funboxem 6 poprzez WIFI.jpg

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 115
  • 415
  • 0

Czy dekoder Sagemcom WHD80 zadziała na wifi z Funboxem 6

@Pablo5 Super, dzięki za sprawdzenie! Bardzo mi to ułatwiło sprawę. 👍👍👍

pozdrawiam


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9902
  • 85

Czy dekoder Sagemcom WHD80 zadziała na wifi z Funboxem 6

Nie ma za co. Służę pomocą. Polecam się na przyszłość 🙂

Pozdrawiam 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 121
  • 184
  • 3

Czy dekoder Sagemcom WHD80 zadziała na wifi z Funboxem 6

Ja mam funbox 6 z prędkością 300 i na multiroomie whd 80 chodzi normalnie . Co prawda po kablu bo wifi trochę słabe a ciekawostką jest to że pojawiał się komunikat o słabym sygnale/ braku WiFi a i tak się dało oglądać.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 134
  • 624
  • 14

Czy dekoder Sagemcom WHD80 zadziała na wifi z Funboxem 6

W temacie dekoderów i słabego zasięgu wi-fi - tv działa przez wzmacniacze TP-Link via ethernet (wzmacniacz obok dekodera na piętrze, połączony z FB na parterze po wi-fi, a sam dekoder przez eth). Sprawdziłem u siebie na tych modelach:

https://www.orange.pl/esklep/modemy-i-routery/inny/wzmacniacz-sygna-u-wifi-tp-link-re505x 
https://www.orange.pl/esklep/inne/inny/wzmacniacz-sygna-u-wi-fi-tp-link-re200

Co ciekawe obsługa informuje, że to nie zadziała. Ale jest ok 🙃


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Czy dekoder Sagemcom WHD80 zadziała na wifi z Funboxem 6


@marcin0216napisał(-a)

W temacie dekoderów i słabego zasięgu wi-fi - tv działa przez wzmacniacze TP-Link via ethernet (wzmacniacz obok dekodera na piętrze, połączony z FB na parterze po wi-fi, a sam dekoder przez eth). Sprawdziłem u siebie na tych modelach:

https://www.orange.pl/esklep/modemy-i-routery/inny/wzmacniacz-sygna-u-wifi-tp-link-re505x 
https://www.orange.pl/esklep/inne/inny/wzmacniacz-sygna-u-wi-fi-tp-link-re200

Co ciekawe obsługa informuje, że to nie zadziała. Ale jest ok 🙃


Bo w tej konfiguracji to nie wzmacniacz tylko AP-client, dekoder widzi połączenie kablowe. Powinno działać, ale z wszystkimi zastrzeżeniami dotyczącymi WiFi. Przyjdzie ktoś ze sprzętem zakłócającym, albo mikrofalówka się zepsuje i przestanie działać.