Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak dźwięku przestrzennego na dekoderze 4K Stream

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12921
  • 53103
  • 611

Brak dźwięku przestrzennego na dekoderze 4K Stream

@MLdz Toż pisałem, że można, ale jest niedostępne 🙂


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 43
  • 0

Brak dźwięku przestrzennego na dekoderze 4K Stream

😁na moim pierwszym 4K Strem działało, na zastępczym ICU 100 też, dlatego nie wiem o co chodzi. Pozdrawiam.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12921
  • 53103
  • 611

Brak dźwięku przestrzennego na dekoderze 4K Stream

@MLdz A ja wiem 😉 Najprawdopodobniej (skoro miałeś, a nie masz) to po wprowadzeniu dekodera ta funkcjonalność działała. Coś się jednak mogło zmienić (i tu proszę nie pisać żadnych teorii spiskowych o kosmitach czy złej energii) i z powodów technicznych wyłączono tą opcję. Skoro jednak była, to domyślam się, że będzie....kiedy? A któż to wie?? Może niedługo 🙂 

Zaznaczam, to przypuszczenia na podstawie obserwacji natury i zjawisk techniczno-sprzętowych


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 43
  • 0

Brak dźwięku przestrzennego na dekoderze 4K Stream

Temat uważam za zamknięty. @agat13 podał dokładną przyczynę moich problemów. To powinno zakończyć dyskusję w temacie. Dziękuję wszystkim za próby pomocy i wyjaśnienia przyczyn problemu. Pozdrawiam


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5469
  • 22027
  • 179

Brak dźwięku przestrzennego na dekoderze 4K Stream

@MLdz 

Przyczyna jest oczywista: na niektórych kanałach jest DD, na innych nie ma i to się zmienia. Nie dlatego że jeden dekoder to wspiera a inny nie, tylko dlatego że format sygnału się zmienia. Do większości kanałów które podałeś nie mam dostępu, więc nie mam jak sprawdzić czy u mnie na ICU100 widać na nich DD czy nie, ale podałem ci wcześniej kilka przykładów które mógłbyś sprawdzić u siebie - czy i na nich nie masz DD? 

PS. Czy mógłbyś wskazać w którym miejscu pisałem o jakości dźwięku?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5469
  • 22027
  • 179

Brak dźwięku przestrzennego na dekoderze 4K Stream

Wiem, że OP uważa temat za zamknięty, ale mnie jednak nie daje spokoju.

Czy koledzy posiadający Stream 4k mogą zweryfikować DD na kanale 222? Ten kanał każdy powinien mieć i typowo ma on dźwięk DD 5.1, powinno to być możliwe do sprawdzenia. Na ICU100 przez KD w każdym razie widać taki format.

Próbuję dociec, czy faktycznie Orange TV na Stream 4k nie wspiera (chwilowo?) DD czy może unicast TV dostaje inny dźwięk niż multicast TV, generalnie czy w ogóle coś dziwnego, poza ubóstwem kanałów z DD, się tu dzieje.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 43
  • 0

Brak dźwięku przestrzennego na dekoderze 4K Stream

Duży szacun za dociekliwość. 4K Stream po wymianie, bo tylko na tyle mógł mi pomóc technik Orange.  Kanał 222 - format dźwięku PCM Audio. Nie jest to wina samego dekodera ponieważ uruchomiłem na nim Netflix oraz HBO Max. Na obu aplikacjach jest OK włącznie z dźwiekiem DAtmos. Myślę, że brak dźwięku przestrzennego na kanałach Tv wynika z niedopracowanej aplikacji OrangeTv na Androida , bądź z samego przesyłu sygnału Tv przez Orange.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12921
  • 53103
  • 611

Brak dźwięku przestrzennego na dekoderze 4K Stream

@MLdz  zgoda, napisałem o tym wyżej...można, ale z jakichś powodów nie działa 😁

Jedno przyznam, szacun za dociekliwość..


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5469
  • 22027
  • 179

Brak dźwięku przestrzennego na dekoderze 4K Stream

@MLdzdzięki za potwierdzenie. Czyli faktycznie co innego widać (a właściwe słychać) na ICU100 (i zapewne innych dekoderach nie-androidowych), a co innego na Stream 4k na tym samym kanale. Jak to się ma do lansowanej często tezy, że operator tylko transmituje to, co dostaje od nadawcy? Chyba, że faktycznie jest coś nie tak z aplikacją Orange TV, ale tego nie ma jak sprawdzić(?).

Warto jednak ten fakt odnotować, jeśli ktoś chciałby Stream 4k wybierać dla efektów dźwiękowych, to się zawiedzie tak czy owak.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5469
  • 22027
  • 179

Brak dźwięku przestrzennego na dekoderze 4K Stream

W końcu się skusiłem i wynająłem ten dekoder. Na początek potwierdzam, że dźwięk do aplikacji Orange TV jest transmitowany tylko jako dwukanałowe stereo, na wszystkich programach.