Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak dźwięku przestrzennego na dekoderze 4K Stream

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 43
  • 0

Brak dźwięku przestrzennego na dekoderze 4K Stream

Witam. Dekoder 4K Stream. Na kanałach TV nadających z dźwiękiem przestrzennym tylko klasyczne PCM. Reset zrobiony, kable HDMI nowe i takie trochę lepsze, sprawdzone wszystkie możliwe ustawienia i podłączenia. Na BOK tylko mnie przełączają miedzy działami. Czy ktoś z Was może pomóc?

 

 

 

_____________________

*Doprecyzowana nazwa tematu - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2053
  • 11593
  • 52

Brak dźwięku przestrzennego na dekoderze 4K Stream

@MLdz  mniej na uwadze, że mało emisji jest w DD, mam na uwadze zwykłe kanały, co innego przy filmach czy innych transmisjach, ten dekoder obsługuje dżwięk przestrzenny, ale tego nie ma na wszystkich kanałach i programach, podrzucają lektora i myk DD nie ma 😉

Tak poza tematem... na TV mam sporo kanałów i DD to rodzynek, uboga ta polska telewizja, Netflix wypada lepiej.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

21 ODPOW. 21

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12931
  • 53142
  • 617

Brak dźwięku przestrzennego na dekoderze 4K Stream

@MLdz Z tego co wiem i pamiętam to nie ma DD w tym dekoderze. Może prace trwają? tego to niestety na naszym poziomie nie dowiesz się 🙂


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 43
  • 0

Brak dźwięku przestrzennego na dekoderze 4K Stream

W ustawieniach dźwięku dekodera jest nie tylko DD ale nawet DAtmos , DD+ , DTS. Nie sprawdzałem na np. Netflixie, bo to ciągnę przez tv i dolby atmos jest bez problemu🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5485
  • 22072
  • 181

Brak dźwięku przestrzennego na dekoderze 4K Stream

@MLdz 

O których kanałach mowa?

PS. Sugerujesz że dekoder dostaje DD a wysyła PCM? Po czym to widzisz?


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 43
  • 0

Brak dźwięku przestrzennego na dekoderze 4K Stream

Np.BBC, Discovery, Stars Tv są nadawane w formacie DD. A widzę to w zależności od sposobu podłączenia na wyświetlaczu belki lub ekranie odbiornika Tv. Oba urządzenia automatycznie wykrywają format dźwięku, Tv dodatkowo format obrazu 😁 I nie sugeruję, że dekoder dostaje DD a wysyła PCM tylko stwierdzam fakt, że np. wymienione wyżej kanały są w zwykłym, archaicznym, dwukanałowym formacie stereo przekazywane na belke lub tv. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5485
  • 22072
  • 181

Brak dźwięku przestrzennego na dekoderze 4K Stream


@MLdznapisał(-a)

Np.BBC, Discovery, Stars Tv są nadawane w formacie DD

...


Może gdzieś są tak nadawane, ale nie w Orange IP TV. Ja widzę że kanał 777 (BBC World) oraz kanał 49 (Discovery) mają audio w formacie PCM (stereo). Kanału "Stars Tv" nie znalazłem.

 

Kanały które nadają DD to np. 444, 447, 1, 2, 3 i inne. Najczęściej jest to jednak tylko kodowanie, "kanały audio" z rzadka są więcej niż dwa (niektóre programy są nadawane z dźwiękiem przestrzennym - IIRC na HBO jest to w miarę regularne). W czasie mundialu ten dodatkowy kanał też miał dźwięk przestrzenny.

 

To nie zależy od dekodera - na ICU100 podłączonym do KD wygląda to (chyba) tak samo.

 

PS. W serwisach internetowych oferujących streaming jest o niebo lepiej. Negatywnym wyjątkiem jest tu najnowsza platforma, ta debiutująca w lutym: w tym badziewiu nie ma DD w żadnym materiale (nie ma też 4k, ale to już mocno offtopic).


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2053
  • 11593
  • 52

Brak dźwięku przestrzennego na dekoderze 4K Stream

@MLdz  mniej na uwadze, że mało emisji jest w DD, mam na uwadze zwykłe kanały, co innego przy filmach czy innych transmisjach, ten dekoder obsługuje dżwięk przestrzenny, ale tego nie ma na wszystkich kanałach i programach, podrzucają lektora i myk DD nie ma 😉

Tak poza tematem... na TV mam sporo kanałów i DD to rodzynek, uboga ta polska telewizja, Netflix wypada lepiej.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 43
  • 0

Brak dźwięku przestrzennego na dekoderze 4K Stream

Zgadza się, że kanały z DD to rodzynki. Ale.... jeśli już są to fajnie było by je mieć. Nie szukałbym rozwiązania gdyby nie fakt, że na poprzednim 4K Stream / niestety padł po 4 miesiącach/ były. W międzyczasie zaliczyłem ICU100 gdzie ten format dźwięku też funkcjonował. Myślę, że Orange nie do końca radzi sobie z przesyłem sygnału Tv i oprogramowaniem dekoderów. Wychodzi na to, że zamieniłem siekierkę na kijek, ale zależało mi na światłowodzie, więc dałem się namówić na cały pakiet / bo taniej / 🤣🤣🤣 I chyba na tym skończę temat.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5485
  • 22072
  • 181

Brak dźwięku przestrzennego na dekoderze 4K Stream


@MLdznapisał(-a)

Zgadza się, że kanały z DD to rodzynki. Ale.... jeśli już są to fajnie było by je mieć. Nie szukałbym rozwiązania gdyby nie fakt, że na poprzednim 4K Stream / niestety padł po 4 miesiącach/ były. W międzyczasie zaliczyłem ICU100 gdzie ten format dźwięku też funkcjonował.

...


Ale sam potwierdzasz że kanały z DD to rodzynki. W dodatku nie każdy program nadawany na danym kanale ma taki sam dźwięk. Są też różne ścieżki dźwiękowe, na jednych może być DD na innych nie, w dodatku to się zmienia. IMHO nie ma możliwości żeby kodowanie zależało od odbiornika. To samo jest na wszystkich dekoderach, różnice mogą być tylko w zakresie w jakim one to wspierają czyli co z tym robią dalej. Sposób w jaki sformułowałeś temat sugeruje, jakoby chodziło o wsparcie DD w konkretnym modelu dekodera, a w gruncie rzeczy chodzi Ci o to żeby ten kanały z DD były powszechniejsze w Orange IP TV. Może zgłoś stosowny pomysł?

"Fajnie byłoby je mieć": sugerujesz że jest DD na jakimś kanale a Ty go nie widzisz? Cuda jakieś czy co? Napisz konkretnie numery kanałów, można przecież to zweryfikować.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 43
  • 0

Brak dźwięku przestrzennego na dekoderze 4K Stream

OK! Temat niby zakończony , ale przedstawię Ci to bardzo obrazowo na przykładzie 3 dekoderów , które podpinałem do belki i Tv oraz trzech kanałów: BBC Brit, StarsTv oraz ID.

  • 4K Stream / Oranage /- wszystkie kanały / ok 180 / w tym wyżej wymienione, belka identyfikuje dźwięk jako PCM Audio, a tv jako stereo
  • Polsat Box 4K - belka identyfikuje dźwięk na tych 3 przykładowych kanałach jako Dolby Audio / co według wszystkich dostępnych źródeł oznacza dźwięk przestrzenny / na pozostałych PCM Audio, a tv jako DD.
  • dekoder Vectra / archaiczny / - sytuacja analogiczna do dekodera Polsatu.

Wszystkie połączenia na tych samych kablach i do tych samych gniazd, podpinane tylko urządzenia.

Z mojej strony desperacja, ale uparty jestem😁. I pytanie dotyczyło FORMATU dźwięku , a nie jak sugerujesz  jego jakości. Nie wiem czy znasz 4K Strem, ale w ustawieniach dźwięku dekodera widać wyraźnie ,że można włączyć DD, DD+, DTS  , a nawet DOLBY ATMOS. Czyli wsparcie widać wyraźnie ma. Pozdrawiam. 

 

  ________________
* Wpis poddany edycji – moderator Michał