Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Błąd uruchamiania multimediów


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Błąd uruchamiania multimediów

@Dawid_ParisOk. teraz już wiem więcej. kompy sa w sieci LAN. Po wifi podłączone do routera czy po eth? Jeśli po wifi, to może to być problemem dla dużych pakietów. Jeśli po LAN, to nie wyrabia switch w modemie. Spróbuj na testy podłączyć mały gigabitowy zewnętrzny switch i przez niego puścić ruch pomiędzy kompem, a dekoderem/TV. Zadam jeszcze pytanie: TV ma wejście LAN?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 188
  • 591
  • 2

Błąd uruchamiania multimediów


@agat13napisał(-a)

Ok. teraz już wiem więcej. kompy sa w sieci LAN. Po wifi podłączone do routera czy po eth? 


Po Wifi, ale w ramach testów wszystkie odpiąłem z połączenia. Podpięty pozostał tylko master. Sytuacja pozostała bez zmian. Jednak jak pisałem wcześniej sytuacja jest analogiczna w przypadku podpięcia przez eth. 

 


@agat13napisał(-a)

Spróbuj na testy podłączyć mały gigabitowy zewnętrzny switch i przez niego puścić ruch pomiędzy kompem, a dekoderem/TV. 


Tak uczynię.

 


@agat13napisał(-a)

TV ma wejście LAN?


Tak.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Błąd uruchamiania multimediów

@Dawid_Paris pomyślałem o dysku NAS. Zawsze to jakieś rozwiązanie, ale przy transmisji na jednym switchu IPTV i przesyle dużych plików przez switch o małej wydajności powstają problemy. Już się z tym zetknąłem przy multiroomie i dużym ruchu wewnątrz LAN


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 188
  • 591
  • 2

Błąd uruchamiania multimediów


@agat13napisał(-a)

@Dawid_Paris pomyślałem o dysku NAS. Zawsze to jakieś rozwiązanie, ale przy transmisji na jednym switchu IPTV i przesyle dużych plików przez switch o małej wydajności powstają problemy. Już się z tym zetknąłem przy multiroomie i dużym ruchu wewnątrz LAN


Również zastanawiałem się na NAS, lecz jednak nie generuję redundantnie danych w stosunku tego co potrzebuję. Mimo to NAS istnieje na mojej liście potencjalnych zakupów.

Dziękuję za próbę wyjaśnienia opisanej przeze mnie sytuacji. jednak znając siebie nadal w wolnych chwilach będę szukał zakończenia tej historii, które mnie upewni, że dobiegła ona końca. A więc:

"Gdy odrzucisz to, co niemożliwe, wszystko pozostałe, choćby najbardziej nieprawdopodobne, musi być prawdą."

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Błąd uruchamiania multimediów

@Dawid_Paris trudno w ciemno i bez diagnostyki radzić podpierając się tylko doświadczeniem. Próbuj, coś się uda....