Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Błąd nagrywania na dysku zewnętrznym - dekoder ICU100

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 24
  • 0

Błąd nagrywania na dysku zewnętrznym - dekoder ICU100

Witam,

To mój pierwszy post, więc pozdrowienia dla wszystkich czytających i pomagających.

Od około pół roku mam Pakiet Orange Love z dekoderem Samsung ICU100. Sam zakupiłem dysk zewnętrzny do nagrywania programów - tryb dnia wymusza nagrywanie wielu programów 🙂 Dysk spełnia wymagania podane na stronie Orange.

Od praktycznie początku, niezależnie od numeru kanału, od pory dnia, od ilości jednocześnie nagrywanych programów, co któryś program nie można odtworzyć. Jest "pozycja" w moich nagraniach, ale po jej uruchomieniu jest komunikat "Problem z odtworzeniem nagrania". Miałem już 3 razy dekoder wymieniany (tylko takie rozwiązanie uzyskiwałem na infolinii). W międzyczasie wziąłem też dysk od Orange. Niestety - to samo. Nie będą wspominał o formatowaniach dysku, resetowaniu dekodera itp.. No, krótko mówiąc, odpadłem... Pytałem konsultantów, czy ktoś jeszcze narzeka na taki błąd, to.. mówią, że nie (a może lepiej nie mówić). Dla mnie to jakaś niedoróbka oprogramowania dekodera. A może nikt tyle nie nagrywa co ja :-), No nie jest też tego tak dużo: 2-4 programów dziennie 🙂

Przepraszam za zbyt długą treść i proszę o propozycje - może ktoś się otarł o taki problem.. Mogę też niezbyt regularnie tu zaglądać, ale to mój interes, żeby czytać Wasze wiadomości

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Błąd nagrywania na dysku zewnętrznym - dekoder ICU100

@Sting_er najczęstszej wydajność prądowa gniazd USB w urządzeniach to do 500 mA. Można przecież użyć ładowarki od telefonu, aby nie obciążać dodatkowo dekodera. Przewód zasilający do ładowarki, przewód z transmisją danych do dekodera.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

30 ODPOW. 30

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Błąd nagrywania na dysku zewnętrznym - dekoder ICU100

@Sting_er  Witam a jakiś nr błędu pokazuje dekoder ? 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 24
  • 0

Błąd nagrywania na dysku zewnętrznym - dekoder ICU100

@Citi2017 Nie ma numeru błędu - jest to po prostu szare okienko komunikatu z tekstem.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Błąd nagrywania na dysku zewnętrznym - dekoder ICU100

@Sting_er  i tylko piszę błąd czy coś więcej   ?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Błąd nagrywania na dysku zewnętrznym - dekoder ICU100

@Sting_er czy były próby na kabelku typowym do transnisji danych? Na rynku jest sporo tanich kabelków do podłączenia dysku z dekoderem, które nie spełniają swojego zadania.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Błąd nagrywania na dysku zewnętrznym - dekoder ICU100

@ketrasaArtur  to nie winna kabla bo kupując dysk dostajesz kabel w zestawie A dysk musi być USB 3.0


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 24
  • 0

Błąd nagrywania na dysku zewnętrznym - dekoder ICU100

@Citi2017 Kurna, skasowałem wszystkie programy, które nie można odtworzyć, a chciałem dokładnie zacytować.. Jest okienko komunikatu i jest tekst: "Problem podczas odtwarzania nagrania". I koniec.. Komunikat raz się pokazuje praktycznie od razu po naciśnięciu "Oglądaj", a czasem po kilku, a nawet kilkunastu sekundach. A od naciśnięcia "Oglądaj" do pojawienia się komunikatu jest szary ekran.

@ketrasaArtur Próbowałem na dwóch kablach: od kupionego dysku Seagate 1T, oraz na kablu od dysku ADATA od ORANGE

Anonim

Nie dotyczy

Błąd nagrywania na dysku zewnętrznym - dekoder ICU100

@Sting_er  dyski powyżej 500GB wymagają dodatkowego zasilania w dekoderach czy innych sprzętach, dysk do 500GB nie powinien robić takich problemów, obstawiam że to jest ten problem, nie bug w dekoderze.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 24
  • 0

Błąd nagrywania na dysku zewnętrznym - dekoder ICU100

@Anonim No tak, ale dysk ADATA od Orange ma 500G, a - niestety - też czasem nie nagrywa. 

Ale jeszcze raz sprawdzę, bo ostatnio działam tylko z tym swoim dyskiem 1T. 

Zrobię to nie tak od razu, bo mnie nie będzie, więc odpowiedź będzie z opóźnieniem 🙂

A tak nawiasem - są jakieś kable z wyprowadzeniem pod dodatkowe zasilanie? Nie szukałem, więc pytanie na gorąco.

Anonim

Nie dotyczy

Błąd nagrywania na dysku zewnętrznym - dekoder ICU100

Są takie kable, można zasilacz wpiąć czy 2 port USB wykorzystać. Najlepiej dysk 250 GB SSD (można i 1TB) + obudowa,, wtedy port USB spokojnie wyrobi się z zasileniem dysku.