Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

rozmowy zagraniczne

ROZWIĄZANE

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

rozmowy zagraniczne

Witam, posiadam usluge smart plan dzieki ktorej mam nielimitowane rozmowy i smsy do wszystkich sieci.  Czy to jest normalne ze mimo tego ze mam taka usługe to płace 2.5zl za min rozmowy na holenderski numer komurkowy? Bo bedac w holandi czesto dzwonilem na ten numer i nie generowało to zadnych dodatkowych kosztów, a ttu nagle bedac w polsce musze zapłcic 1200zł. A jeszcze niedawno dostalem smsa ze mam  bezpłatne rozmowy i smsy w roamingu UE (strefa 1 i do PL).

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

rozmowy zagraniczne

Tak, jest to poprawne. Zgodnie z smsem bezpłatne są usługi w roamingu. Jeśli jesteś w Polsce nie korzystasz z roamingu.

Jeśli jesteś w Polsce i dzwonisz na zagraniczny numer, jest to połączenie międzynarodowe. Wg cennika połączenie międzynarodowe na holenderską komórkę kosztuje 2,50 zł za minutę.

Jeśli jesteś w Holandii, korzystasz z roamingu - wtedy masz to rozliczane jak w abonamencie.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

rozmowy zagraniczne

Tak, jest to poprawne. Zgodnie z smsem bezpłatne są usługi w roamingu. Jeśli jesteś w Polsce nie korzystasz z roamingu.

Jeśli jesteś w Polsce i dzwonisz na zagraniczny numer, jest to połączenie międzynarodowe. Wg cennika połączenie międzynarodowe na holenderską komórkę kosztuje 2,50 zł za minutę.

Jeśli jesteś w Holandii, korzystasz z roamingu - wtedy masz to rozliczane jak w abonamencie.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

rozmowy zagraniczne

Ale bedac w Polsce mam "Nielimitowane rozmowy i smsy do WSZYSTKICH sieci" 

Ja na umowie nie znalazłem niczego o zagranicznych rozmowach po 2.5. troche to dziwne.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

rozmowy zagraniczne

A w umowie masz cennik? Nie.
Tu masz jakiś losowy cennik Smart Plan LTE https://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2002188/4100482147.pdf (w zależności od daty zamówienia abonamentu może cennik być nieco inny, właściwy jak nie masz możesz uzyskać na BOK, ale akurat różnice nie są w tym zakresie)

Równie dobrze wszystkie sieci to możesz traktować taką argumentacją i dzwonić do USA. Odpowiednia usługa ma swoje wyjaśnienie w cenniku lub regulaminie oferty. Chodzi o połączenia i smsy do sieci komórkowych w kraju, w zależności od wersji też połączenia na stacjonarne krajowe.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

rozmowy zagraniczne

witam ponownie,

mam jeszcze takie pytanie czy jesli teraz mieszkam w niemczech i dzwonie do holandi to czy to jest połaczenie miedzynarodowe i naliczy mi dodatkowe koszta? w ramach abonametu mam tez 2gb internetu w roamingu to rozumiem ze za jego uzytkowanie tez nic nie zostanie mi doliczone.

Pytam bo boje ze ze znowu dostane fakture 1xxx zł.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

rozmowy zagraniczne

Jeśli jesteś w Niemczech i dzwonisz na holenderski numer, nie jest to połączenie międzynarodowe. Jest to połączenie w roamingu ze strefy 1 do strefy 1.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

rozmowy zagraniczne

czyli internet tez mam normalnie za free bo w roamingu?

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

rozmowy zagraniczne

Jeśli masz limit gb w swoim abo na roaming, to tak. Ważne że jeśli korzystasz z roamingu na stałe, po 4 miesiącach może już nie być limitu GB. Szczegóły w cenniku roamingu.

Zespół Nasz Orange
  • 2832
  • 10914
  • 150

rozmowy zagraniczne

@sqiller może warto byłoby na koniec skorzystać... 😉

Pokaż szczegóły
z takiej pięknej zasady społecznościowej? 🙂
agitacja.jpg