Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

przymusowy pin


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 43
  • 21
  • 0

przymusowy pin

Dlaczego od X lat w Orange zarówno abonament jak i MNP na karte trzeba być uszczęśliwionym na stałe pinem bez możliwości jego wyłączenia. Każda sieć to oferuje w standart a tu jak zwykle chore pomysły

7 ODPOW. 7

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36242
  • 1366

przymusowy pin

Nie każda. I nie każdy rodzaj karty sim.
Obecnie dla klientów indywidualnych nie ma takich kart.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 76
  • 54
  • 1

przymusowy pin

@Patryk88 w trosce o bezpieczeństwo klientów opcja ta została wyłączona.


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

przymusowy pin

A jakie to bezpieczeństwo klientów daje PIN?  Przecież w razie czego można kartę wyłączyć u operatora. Jeżeli nie chcę PINu to ja powinienem decyzdować.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36242
  • 1366

przymusowy pin

Obecnie Orange nie zamawia takich kart. Są dostępne jedynie w tanich starterach za 5 zł.

A co do bezpieczeństwa? Jeśli ktoś ukradnie Ci kartę sim, to ma 3 próby na pin, 10 na puk. Nie uważasz, że to bezpieczne?

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 306
  • 518
  • 14

przymusowy pin

Ale przed czym to ma zabezpieczać? Przed wykonywaniem połączeń? W erze abonamentów no-limit to absurd. Przecież PIN karty nie blokuje dostępu do telefonu i zgromadzonych w nim danych. Do tego używa się kodu blokady, odcisku palca... itd. Wymuszenia PINu jest kłopotliwe dla osób starszych które czesto nie podłaczają na czas ładowarki do telefonu. Ponadto w sytuacji zgubienia i rozładowania telefonu mocno utrudnia jego odzyskanie. Nawet jeżeli ktoś go znajdzie i podłączy do ładowarki dodzwonienie się na zgubiony numer nie będzie możliwe, tak samo jak jego zdalna lokalizacja czy wymazanie (brak łączności z internetem). 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36242
  • 1366

przymusowy pin

Myślisz o korzyściach a nie zagrożeniach.
Jeśli np. ktoś Ci skradnie telefon, operator nie odpowiada za takie szkody przez zablokowaniem karty sim (to nie jak np. ubezpieczenie karty debetowej kiedy można i wcześniej odzyskać kasę i przed zgłoszeniem).
Druga kwestia to np. ktoś nie upoważniony np. dziecko, weźmie telefon do ręki.
Kolejna kwestia - modemu/routery, nikt nie upoważniony nie wykorzysta danych.

Obecnie na telefon przychodzą hasła z banków, różnych serwisów, profil zaufany ePUAP działa na smsach, można wziąć pożyczkę smsem od tego roku.

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 306
  • 518
  • 14

przymusowy pin

O zagrożeniach też myśle 😉 Dlatego każdy z telefonów w rodzinie jest zabezpieczony odciskiem palca lub kodem (ale nie PINem karty!). To jest bezpieczne i wygodne. Używanie kodu PIN karty SIM to dla mnie rozwiązanie z poprzedniej epoki. W dodatku mało bezpieczne, bo jak wspomniałem nie chroni zawartości telefonu. Jestem w trakcie migracji wszytskich usług do Orange, i bardzo mnie smuci brak możliwości wyłączenia PINu w tej sieci.

 

P.S. Wspomniane przez Ciebie nieupoważnione dziecko i inne sytuacje to niezbyt trafione przykłady, bo PIN karty SIM podajesz tylko po właczenieu telefonu. Więc to żadne zabezpieczenie. Każy może wziąć aparat do ręki i go użyć. No chyba że ktoś po każdej rozmowie wyłącza telefon. 😉