Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

orange love a telefon stacjonarny


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 30
  • 29
  • 2

orange love a telefon stacjonarny

Wydaje mi się, że można zostawić telefon anologowy, a do VOIPa wziąść drugi numer.

Pewien konsultant na infolini przekonywał mnie, że nie ma nawet innej opcji, ale wyprowadziłem go zbłędu.

 

Cała atrakcyjność Love polega na tym, że mamy opłatę za utrzymanie łącza 10zł.

 

Ale VOIPa nie trzeba się bać. Na VOIPie są takie bajery jak identyfikacja numeru. Też kiedyś byłem sceptycznie nastawiony, bo po wejściu Funpacka pojawiło się dużo negatywnych opinii w sieci. Ale teraz zrozumiałem, że pisali to technologiczni analfabeci, którzy chcieli wyładować swoją frustrację tym, że muszą ciągnąć nowy kabel. No i skoro likwidacja POTSa jest nieunikniona, to trzeba być postępowym.

 

A kwestie kabla mam tak rozwiązaną, że położyłem skrętkę UTP-5e. Dwie żyły do routera, dwie żyły zwrotne do telefonu, pozostałe 4 na razie wolne. No i przewód UTP zapewnia dużo lepszą jakość niż zwykły telefoniczny.

 

Jak chcesz korzystać z własnego routera, to zawsze pozostaje zakup własnej bramki/telefonu VOIP. Albo jednoczesne korzystanie z Funboxa i własnego routera.

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 20
  • 0

orange love a telefon stacjonarny

Jednoczesne korzystanie z Funboxa i własnego routera ??
Jak to ugryść ???
Zadzwonili do mnie z Orange.
Zaproponowali Orange Love - tel.stacjonarny+neostrada+tel.komórkowy+telewizja. Bo faktycznie, na rachunkach byl zyskal. Za powyzsze 4 uslugi bym zaplacil co do tej pory za same tylko dwie - internet + stacjonarny.
Kuriera juz wysłali. Ale wcześniej przysłali umowy na maila. Wszystko ładnie pięknie ale zastanawia mnie telefon stacjonarny. Do tej pory był na kablu analogowym. Teraz wnioskuje ze jak dostane FunBoxa to powinnem go podpiąć właśnie pod Funboxa.
Musi być Funbox ?
Ja mam własny router ADSL TP Linka z 3 antenami zewnętrznymi i neostrade do 20MB. Dom mam bardzo duży, 3 kondygnacyjny więc anteny zewnętrzne to podstawa. Do tego musze mieć zasięg internetu na zewnątrz w ogrodzie. Funbox nie zapewni mi takiego pokrycia. Poza tym tekefon stacjonarny jest na parterze a router TP Linka na poddaszu.
Da się tak zrobić że obecny router zostaje, a Funbox odbierze od niego sygnał bezprzewodowo ? A telefon stacjonarny podpięty wtedy do Funboxa i dekoder satelitarny zadziałają ??
Nie wiem co robić?
Na ten moment odmówie podpisania dokumentów u kuriera .....

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

orange love a telefon stacjonarny

@Irzi2  przecież możesz własny router podłączyć do Funboxa kablem, w tym drugim wyłączyć rozsiewanie WiFi ... co do dekodera satelitarnego, nie wiem czy to ma być TV od Orange? Ciekawe jaki dekoder dostaniesz, bo są takie, które pracują tylko po podłączeniu kablem i prawie bez konfigurowania współpracują z Funboxem. 

 

Uzupełnienie... co do telefonu, można mieć bezprzewodowy, z bazą wpiętą do odpowiedniego gniazda w Funboxie... kiedyś miałem taki, że miał drugą "bazę" do ładowania.

 

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 20
  • 0

orange love a telefon stacjonarny

Kabla a kabla bytrza było ciągnąć - czy to wewnątrz czy na zewnątrz. Do tego wierceniaw ścianach, w stropie.chce tego uniknąć. To 2 poziomy różnicy między tym gdzie jest router a gdzie jest telefon.
Nie sądze by też telefonprzy takiej odległości widział ewentualną baze wpiętą w Funboxa.
Tak sobie teraz pomyślałem, że gdyby po drodze był repeater - on by odebrał sygnał z routera a następnie po kablu ten repeater połączyłz funboxem ?

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

orange love a telefon stacjonarny

Funbox powinien być pierwszym urządzeniem podpiętym pod gniazdo linii telefonicznej, dalej co zechcesz. Z tym nawet, że Twój rot może być repeaterem.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

orange love a telefon stacjonarny

Cześć, możesz napisać jak rozwiązałes problem podłączenia wszystkich urządzeń? U mnie jest sytuacja dosłownie identyczna. Modem mam na 2 piętrze, a tel stacjonarny na parterze. Zastanawiam się czy mogę dołożyć na parterze drugi router tylko do podłączenia telefonu.
Anonim

Nie dotyczy

orange love a telefon stacjonarny

@BakteriaA jaki masz telefon Voip czy analogowy ?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

orange love a telefon stacjonarny

Analogowy
Anonim

Nie dotyczy

orange love a telefon stacjonarny

@BakteriaOK a gdzie masz gniazdko od telefonu/internetu na parterze czy na pietrze ?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

orange love a telefon stacjonarny

Na parterze i na pierwszym piętrze mam gniazdko telefoniczne. Na parterze jest podpięty telefon analogowy. Na pierwszym piętrze jest podpięty funbox 2.0 ale fizycznie stoi na drugim piętrze (pociągniety jest długi kabel).