Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

oferta "Smartfon bez abonamentu na raty 0%"


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

oferta "Smartfon bez abonamentu na raty 0%"

Witam,

 

Szukam odpowiedzi na pytanie dlaczego nie moge skorzystac z ww oferty. Dzwonilem juz na infolinie, zostalem przekierowany do sklepu, bylem w salonie... W sumie stracilem kilka godzin. 

Numer do Orange przenioslem w maju, wszystkie faktury oplacone (zarowno u poprzedniego operatora), BIK czysty bez zadluzen... 

Telefon w koszyku, ostatni krok weryfikacja i odmowa: 

 

Powód odmowy: Niestety nie możesz zamówić oferty abonamentowej. Teraz możesz skorzystać z oferty bez umowy lub z oferty na kartę. 

 

Tydzien temu, przed wizyta w salonie komunikat mial inna tresc: Niestety nie możesz zamówić oferty na raty. Mozesz kupic telefon za pelna kwote.

 

 Do tej pory nikt mi nie moze odpowiedziec dlaczego! 

3 ODPOW. 3

Pracuję w Orange
  • 866
  • 1047
  • 73

oferta "Smartfon bez abonamentu na raty 0%"

Czy zamawiałeś otatnio jakieś przedłużenie lub brałeś nowy numer z telefonem?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

oferta "Smartfon bez abonamentu na raty 0%"

Dlaczego? Przy braniu każdej umowy czy nowego telefonu orange dokonuje tak zwanej weryfikacji płatniczej - mówiąc wprost sprawdza czy będziesz wstanie spłacić rachunki powstałe przy umowie lub zakupie. Przyczyn może być wiele: negatywna historia w BIG lub BIK, zastrzeżenie w bazach operatorskich, zastrzeżenie dowodu osobistego w ostatnich dniach, windykacja w Orange, w ostatnim czasie brałeś inną ofertę z telefonem, pod Twoim adresem było notowane wiele fraudów itp itd.

Niestety Orange w ostatnich miesiąca zaprzestaje już udzielać uzasadnienia (bo nie ma takiego obowiązku). Ale zaczął bym od sprawdzenie siebie w BIG i BIK (jest to bezpłatne raz na pół roku).

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

oferta "Smartfon bez abonamentu na raty 0%"

Dziekuje za zainteresowanie i odpowiedzi. 

 

Otoz poniewaz jestem w trakcie zakupu domu jestem na biezaco ze swoim BIKiem (darmowy raport, bardzo podstawowy jest dostepny juz tylko na pisemny wniosek). Faktycznie widac kilklukrotnie zapytanie od Orange w moim BIK. 

 

Ciekawostka 1: bank jest w stanie mi udzielic znacznego kredytu hipotecznego na dom a Orange nie jest w stanie dopisac do rachunku telefonu 😉 

 

Ciekawostka 2: iSpot bez problemu chce mi dac telefon na raty

 

Zadzwonilem nawet do bylego operatora czy na pewno oplacilem wszytkie faktury... 

 

Mialem w planach przeniesc wszystkie uslugi do Orange ale jednak zrezygnuje i zapewne nie dowiem sie dlaczego nie jestem atrakcyjnym klientem dla Orange. Szkoda. 

 

pozdrawiam!