Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

nr stacjonarny z ustawionym przekierowaniem- brak połączeń przychodzących

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

nr stacjonarny z ustawionym przekierowaniem- brak połączeń przychodzących

Mam następujący problem. Na numerze stacjonarnym (w pakiecie z internetem i tv) mam ustawione bezwarunkowe przekierowanie połączenia na inny numer (również stacjonarny). Dość często słyszę, że nie można się do mnie dodzwonić- komunikat "połączenie nie może być zrealizowane". Sprawdziłem to i okazuje się, że z telefonu w sieci Orange (udało mi się wykonać połączenie z 3 różnych nr) faktycznie połączenie jest nieudane. Natomiast korzystając z telefonów w innych sieciach (także stacjonarny Orange) problem nie występuje. 

Co może być przyczyną tego problemu?

 

Z góry dziękuję za sugestie.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

nr stacjonarny z ustawionym przekierowaniem- brak połączeń przychodzących

@kotlecik Zrobiłem testy na moim VoIP oraz na VoIP znajomego. Oba przekierowania działają z różnych numerów (inni operatorzy i Orange POTS, VoIP i komórka). Prawdopodobnie masz problem z przekierowaniem połączeń dla numeru przenoszonego od innego operatora. Myślę, że zgłoszony problem powinien zostać naprawiony jak zasugerujesz tą wersję wydarzeń 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

nr stacjonarny z ustawionym przekierowaniem- brak połączeń przychodzących

@kotlecik  to jest VoIP  czy telefon analogowy? Jak przekierowałeś? Opisz kod


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

nr stacjonarny z ustawionym przekierowaniem- brak połączeń przychodzących

VoIP. 

Kod: *21*numer telefonu zaczynający się od kierunkowego miasta#

 

Tak jak pisałem poprzednio, wydaje się, że połączenie z przekierowaniem nie działa tylko dla użytkowników orange, pozostałe sieci bez problemu. 

 

Wyłączałem i włączałem przekierowanie kilkukrotnie. Reset routera itd. nie pomaga.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

nr stacjonarny z ustawionym przekierowaniem- brak połączeń przychodzących

A jakby dać przed kierunkowym jeszcze kierunkowi na PL 048?

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

nr stacjonarny z ustawionym przekierowaniem- brak połączeń przychodzących

@Arti_Kn_Pl włączając przekierowanie próbowałem w ten sposób, dla nr stacjonarnego nie przechodził kod z dodatkowym kierunkowym ani w formie 0048 ani +48, tylko *21*12xxxxxxx#


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

nr stacjonarny z ustawionym przekierowaniem- brak połączeń przychodzących

@kotlecik Zrobiłem testy na moim VoIP oraz na VoIP znajomego. Oba przekierowania działają z różnych numerów (inni operatorzy i Orange POTS, VoIP i komórka). Prawdopodobnie masz problem z przekierowaniem połączeń dla numeru przenoszonego od innego operatora. Myślę, że zgłoszony problem powinien zostać naprawiony jak zasugerujesz tą wersję wydarzeń 🙂