Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

jaki kupic kabel od gniazdka do funbox 3

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12925
  • 53110
  • 616

jaki kupic kabel od gniazdka do funbox 3

@Ozzy_666 Ja zawsze wolę mieć jedną w zapasie. Takie zboczenie zawodowe. Niedawno był wpis forumowicza, że przycisnął szafką kabel i był problem. To zawsze się może zdarzyć...tym bardziej, że krótki nie ma pola manewru przy odkurzaniu 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 49
  • 247
  • 0

jaki kupic kabel od gniazdka do funbox 3

Zamówiłem jednak metrowy ten ze strony którą poleciłeś - www.speckable.pl

Dzięki jeszcze raz.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2078
  • 7643
  • 31

jaki kupic kabel od gniazdka do funbox 3

A po co w ogóle Kolega wymienia ten kabel? Co szkodzi lekki nadmiar? Zwija się w pętlę, zaciska takimi drucikami powlekanymi i wygląda to co najmniej tak profesjonalnie, jak zapas na krzyżakach.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 49
  • 247
  • 0

jaki kupic kabel od gniazdka do funbox 3

Technicy którzy mi go instalowali ostrzegali że światłowód jest delikatny i lepiej go nie zginać itp. jestem zielony więc nie podważałem ich kompetencji. Poza tym gdyby kabel kosztował kilkadziesiąt złotych to pewnie zaryzykował bym zwinięcie. A za 7,60 zł to co mi szkodzi wymienić? Po za tym nie lubię jak mi się przewody plączą 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12925
  • 53110
  • 616

jaki kupic kabel od gniazdka do funbox 3

@Ozzy_666  ważne, aby nie zabrudzić feruli i wtyk wkładać zdecydowanie i prosto, aż do końca. 

Jak wiesz, nie wystarczy husteczką przetrzeć, ale trzeba uważać, aby nie dotkbac do niczego końcówkami wtyków po zdjęciu osłonek 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22042
  • 179

jaki kupic kabel od gniazdka do funbox 3


@Ozzy_666napisał(-a)

Technicy którzy mi go instalowali ostrzegali że światłowód jest delikatny i lepiej go nie zginać itp. jestem zielony więc nie podważałem ich kompetencji. Poza tym gdyby kabel kosztował kilkadziesiąt złotych to pewnie zaryzykował bym zwinięcie. A za 7,60 zł to co mi szkodzi wymienić? Po za tym nie lubię jak mi się przewody plączą 😉


Szkodzi o tyle, że dużo łatwiej go źle podłączyć/zepsuć/pobrudzić/złamać niż kabel miedziany. To co sugeruje @pirenej jest IMHO jedynie słusznym rozwiązaniem. A lepsze jest wrogiem dobrego.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 49
  • 247
  • 0

jaki kupic kabel od gniazdka do funbox 3

Przewód dziś do mnie dotarł, już zainstalowany i wszystko działa 😉 A tak z ciekawości, pisaliście o tym by nie dotykać główki, nie zabrudzić jej ani nie uderzyć. Jakie były by konsekwencje np. zabrudzenia? Nie było by połączenia?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12925
  • 53110
  • 616

jaki kupic kabel od gniazdka do funbox 3

@Ozzy_666 brudne zlacze może spowodować błędy w transmisji, a nawet jej zanik


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 49
  • 247
  • 0

jaki kupic kabel od gniazdka do funbox 3

Z przewodem obchodziłem się jak z jajkiem. Zdjąłem kapturek zabezpieczający dopiero przed włożeniem do gniazda. Pomiar prędkości również jest taki jak przed zmianą przewodu więc jest okej 😉 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12925
  • 53110
  • 616

jaki kupic kabel od gniazdka do funbox 3

@Ozzy_666  jak widzisz nie taki diabeł straszny...byle ostrożnie,  to nie jest wielki problem. Super, że się udało