Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

bardzo słabe transfery internet mobilny


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

bardzo słabe transfery internet mobilny

Witam

proszę o pomoc w temacie internetu mobilnego. Mam bardzo niskie transfery internetu - 20kb/s - 1mb/s. Są dni,że nie jestem w stanie nic zrobić. Zasięg LTE - 3/4 kreski na 5, najbliższy nadajnik ok. 2km dalej - ul. Koksownicza 1 (ID - 8871) Dąbrowa Górnicza. Ja mieszkam na ul. Przelotowej w Dąbrowie Górniczej. Router jaki używam to model Huawei B315s. Czy ten model obsługuje jednocześnie kilka częstotliwości? Router stoi przy oknie, nie jest wyposażony w antenki. Co proponujecie? czy zmiana routera lub dokupienie coś pomoże w tej kwestii?

pomóżcie, już nie wiem co robić 😞

8 ODPOW. 8

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18430
  • 52693
  • 710

bardzo słabe transfery internet mobilny

@qra69 najprawdopodobniej nadajnik jest dość znacznie obciążony w paśmie LTE. Można jeszcze spróbować przełączyć się na 3G i sprawdzić jak działa internet.

 

Ten router nie obsługuje agregacji pasma. Na odległość 2 km, to może żaden z routerów nie załapać drugiego pasma lub złapać LTE 1800, ale na granicy zasięgu, co też nie poprawi parametrów internetu.

 

Można spróbować z antenami kierunkowymi, powinno już poprawić, ale jak nadajnik przeciążony, to też niewiele pomoże.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

bardzo słabe transfery internet mobilny

orange.jpg

 

wg mapki wychodzi w sumie jakies 1,5km. Czy przeciążenie powodowałoby aż taki spadek transferu? i który router z oferty Orange obsługuje agregację pasma?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18430
  • 52693
  • 710

bardzo słabe transfery internet mobilny

@qra69 ten router powinien sobie poradzić z agregacją pasm: Huawei B618:

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Huawei-B618-22d/m-p/170901

oraz każdy inny router czy. 6.

 

Tak, przeciążenie nadajnika może powodować takie spadki prędkości. 

Jeżeli ktoś stosuje nieautoryzowane wzmacniacze, to powoduje zakłócenia nadajnika oraz jego nieprawidłową pracę, co również przekłada się prędkość internetu.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

bardzo słabe transfery internet mobilny

no ok ale to co mi z takiego internetu? często jest tak, że ledwo da się cokolwiek zrobić 😞 czy operator powinien coś z tym zrobić? przecież co miesiąc płacę normalnie pełną kwotę...


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18430
  • 52693
  • 710

bardzo słabe transfery internet mobilny

@qra69 jeżeli jest zakłócenia bądź usterka nadajnika, to czasami może potrwać kilka dni. Jeżeli jest przeciążenie, to może być decyzja o modernizacji obecnego lub budowa nowego nadajnika, ale to już czas kilka lat.

 

Operator monitoruje nadajniki i ich obciążenie, więc decyzję podejmuje na podstawie obserwacji i zgłoszeń od użytkowników.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

bardzo słabe transfery internet mobilny

a jak i gdzie to mogę zgłosić?i czy da się jakoś sprawdzić czy faktycznie jest obciążony?


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6521
  • 15944
  • 84

bardzo słabe transfery internet mobilny

@qra69 Witam, w linku masz kontakty i na filmie podpowiedź jak jeszcze można zgłosić.
https://www.orange.pl/view/kontakt?footerlink=true


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

bardzo słabe transfery internet mobilny

ok, dzięki wam wszystkim 🙂

zobaczymy czy coś da się zrobić...oby