Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zużycie internetu - czy istnieje możliwośc błędnego naliczania?

ROZWIĄZANE

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Zużycie internetu - czy istnieje możliwośc błędnego naliczania?

Witam,

 

Czy istnieje możliwość błędnego naliczania przez Orange zużycia internetu?

Według Orange "zużyłem" ok 80 GB internetu przez co 4 włączał się jakiś dodatkowy pakiet internetu. Z drugiej strony telefon pokazuje zużycie na poziomie ok 20 GB. Z góry dziękuję za odpowiedzi!

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Zużycie internetu

@Pawwyd 

 

Zawsze jest możliwość,że Orange popełnił błąd.W tej sytuacji,proponuję skontaktować się z BOK w celu szczegółowego wyjaśnienia tej sytuacji.Możesz też sam wejść do aplikacji Mój Orange i zweryfikować wykorzystanie pakietu danych w poszczególnych dniach.

 

Jeśli pomogłem oznacz moją odpowiedź jako rozwiązanie.Pozdrawiam. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11

Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Zużycie internetu

@Pawwyd 

 

Zawsze jest możliwość,że Orange popełnił błąd.W tej sytuacji,proponuję skontaktować się z BOK w celu szczegółowego wyjaśnienia tej sytuacji.Możesz też sam wejść do aplikacji Mój Orange i zweryfikować wykorzystanie pakietu danych w poszczególnych dniach.

 

Jeśli pomogłem oznacz moją odpowiedź jako rozwiązanie.Pozdrawiam. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zużycie internetu

Wszystko jest możliwe, bo to tylko systemy IT. Złóż reklamację a będzie to dokładniej sprawdzane.

Zwróć też uwagę, że licznik w telefonie może być zawodny (inne zasady taryfikacji, brak liczenia danych wysłanych, inny dzień zliczania).

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Zużycie internetu

Oczywiście zdaję sobie sprawę z zawodności licznika w telefonie ale 4 razy większe zużycie jest dla mnie co najmniej niepokojące


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zużycie internetu

A jaki masz cykl rozliczeniowy w Orange, a jaki w telefonie?

Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Zużycie internetu

@Pawwyd 

 

Tak jak powiedział @Piotrekk85 licznik zużycia danych w telefonie lubi być zawodny.Wystarczy np.źle naliczona aktualizacja przez telefon.

 

Jeśli pomogłem oznacz moją odpowiedź jako rozwiązanie.Pozdrawiam.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Zużycie internetu

Jest różny, w telefonie mam od początku miesiąca a okres rozliczeniowy jest od połowy. 80 GB internetu to jest bardzo dużo a ja korzystam właściwe tylko z facebooka


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Zużycie internetu

@Pawwyd 

 

Przestaw dzień cyklu w telefonie.Wtedy telefon pokaże wykorzystanie od tego dnia.

 

Jeśli pomogłem oznacz moją odpowiedź jako rozwiązanie.Pozdrawiam.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zużycie internetu

Ostatnio facebook auto odtwarza wideo itp itd. Też może dużo pójść.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Zużycie internetu

Na otrzymanej fakturze będzie wypisane zużycie transmisji danych. Będzie można porównać z Twoimi pomiarami. Może się też zdarzyć, (u mnie tak jest często) że na Mój Orange zużycie danych jest wpisane podwójnie. Nie wiem od czego to zależy. Zgłaszałem do BOK, to widnieje pojedyncze naliczenie GB.