Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiana dostawcy internetu światłowód po zakończeniu umowy.

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Zmiana dostawcy internetu światłowód po zakończeniu umowy.

► Do tematu dodano etykiety: umowa, inna dot. abonamentu - Moderator Wiktor ◄

 

Umowa Orange Love ( światłowód) kończy się w październiku 2018. Czy po zakończeniu umowy mogę wybrać innego dostawcę internetu niż Orange. Jak to wygląda?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36154
  • 1366

Zmiana dostawcy internetu światłowód po zakończeniu umowy.

Możesz wybrać dowolnego operatora który świadczy usługę BSA po świetle. Niestety wg moich nieoficjalnych danych Netia pod Twoim adresem (jeśli to ten sam z innych wątków) na dzień 5.04.2018 nie świadczy usług w takiej konfiguracji. Czy coś się zmieni? Nie wiem. LLU na świetle chyba jeszcze nie ma komercyjnie lub na pewno nie jest to masowe i promowane.

Od strony praktycznej warto pamiętać, że złożenie wypowiedzenia nie skutkuje "zwolnieniem łącza" tak aby inny operator mógł świadczyć w modelu BSA swoje usługi. Najlepiej wybrać opcję przeniesienia BSA do nowego operatora (wtedy przerwa deklarowana wynosi 1 dzień roboczy). Wtedy nie należy składać wypowiedzenia w Orange, a daje się specjalne pełnomocnictwo nowemu operatorowi (podobnie jak przy BSA na miedzi, czy przenoszeniu komórek).
W okolicach wakacji lub w drugiej połowie roku mogą nastąpić również zmiany regulacyjne i ten sposób "przechodzenia" może ulec zmianie.

Co do zmian promocji w Orange - na dniach (ale nie wiem kiedy dokładnie) wchodzi nowa promocja dla małych firm (na stronie UKE jest sprzed kilku dni info o pozytywnym zakończeniu testów zawężania marży co w praktyce oznacza możliwość wprowadzenia przez Orange nowej promocji). Dla osób indywidualnych brak wieści.

@Kierus57: napisz co potrzebujesz, czy to ma być oferta indywidualna czy dla firm. Ostatnio @bwlodar sugerował niektórym pomoc, nie wiem czy aktualne. Ew może ktoś inny na forum coś podpowie.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9
Anonim

Nie dotyczy

Zmiana dostawcy internetu światłowód po zakończeniu umowy.

@Kierus57, czy te informacje są dla Ciebie satysfakcjonujące?

https://www.orange.pl/omnibook/rozwiazanie-umowy

Anonim

Nie dotyczy

Zmiana dostawcy internetu światłowód po zakończeniu umowy.

@Kierus57A masz już jakieś propozycje od innego operatora ? A dlaczego nie chcesz być już w Orange co Ciebie na to skłoniło ?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Zmiana dostawcy internetu światłowód po zakończeniu umowy.

@Anonimwiem , jak złożyć wypowiedzenie. Bardziej interesuje mnie inna oferta od dostawców internetu na linii Orange ( światłowód). Czy np. Netia może świadczyć usługi na światłowodzie od Orange. @Anonim, jeśli się nic nie zmieni, to co mnie trzyma przy Orange? Obsługa, oferta? A coś słychać nt zmiany oferty światłowodowej( szybkość upload, IP)? Ostatnia zmiana oferty Neostrady vdsl raczej średnia.

Anonim

Nie dotyczy

Zmiana dostawcy internetu światłowód po zakończeniu umowy.

@Kierus57Chyba nie będą podłączać po tym samy kablu jak było to adsl/vdsl trzeba  by się podpytać w Netii.A co do obsługi to się nie będę wypowiadał .....co do oferty też jest skromna nawet ta ostania co się pojawiła. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36154
  • 1366

Zmiana dostawcy internetu światłowód po zakończeniu umowy.

Możesz wybrać dowolnego operatora który świadczy usługę BSA po świetle. Niestety wg moich nieoficjalnych danych Netia pod Twoim adresem (jeśli to ten sam z innych wątków) na dzień 5.04.2018 nie świadczy usług w takiej konfiguracji. Czy coś się zmieni? Nie wiem. LLU na świetle chyba jeszcze nie ma komercyjnie lub na pewno nie jest to masowe i promowane.

Od strony praktycznej warto pamiętać, że złożenie wypowiedzenia nie skutkuje "zwolnieniem łącza" tak aby inny operator mógł świadczyć w modelu BSA swoje usługi. Najlepiej wybrać opcję przeniesienia BSA do nowego operatora (wtedy przerwa deklarowana wynosi 1 dzień roboczy). Wtedy nie należy składać wypowiedzenia w Orange, a daje się specjalne pełnomocnictwo nowemu operatorowi (podobnie jak przy BSA na miedzi, czy przenoszeniu komórek).
W okolicach wakacji lub w drugiej połowie roku mogą nastąpić również zmiany regulacyjne i ten sposób "przechodzenia" może ulec zmianie.

Co do zmian promocji w Orange - na dniach (ale nie wiem kiedy dokładnie) wchodzi nowa promocja dla małych firm (na stronie UKE jest sprzed kilku dni info o pozytywnym zakończeniu testów zawężania marży co w praktyce oznacza możliwość wprowadzenia przez Orange nowej promocji). Dla osób indywidualnych brak wieści.

@Kierus57: napisz co potrzebujesz, czy to ma być oferta indywidualna czy dla firm. Ostatnio @bwlodar sugerował niektórym pomoc, nie wiem czy aktualne. Ew może ktoś inny na forum coś podpowie.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Zmiana dostawcy internetu światłowód po zakończeniu umowy.

@Piotrekk85dzięki za informacje. Jeszcze poczekam, może nowa oferta dla posiadaczy światłowodu od Orange będzie satysfakcjonująca. Interesuje mnie zarówno oferta dla firm, jak i dla klientów indywidualnych. Na te chwile czekam na odpowiedz od Orange Retail w sprawie doprowadzenia światłowodu do mojej firmy-nie zwiazanej z moim prywatnym adresem.


Pracuję w Orange
  • 111
  • 156
  • 3

Zmiana dostawcy internetu światłowód po zakończeniu umowy.


@Kierus57napisał(-a)

@Piotrekk85dzięki za informacje. Jeszcze poczekam, może nowa oferta dla posiadaczy światłowodu od Orange będzie satysfakcjonująca. Interesuje mnie zarówno oferta dla firm, jak i dla klientów indywidualnych. Na te chwile czekam na odpowiedz od Orange Retail w sprawie doprowadzenia światłowodu do mojej firmy-nie zwiazanej z moim prywatnym adresem.


Cześć, co do zmiany dostawcy na istniejącym światłowodzie, to teoretycznie jest możliwość, tylko chyba w nielicznych miejsca inni mają zrobiony dosył  do lokalizacji który by na takie przepięcie pozwolił. W sprawie doprowadzenia światłowodu do firmy, pozwoliłem sobie napisać wiadomość prywatną


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Zmiana dostawcy internetu światłowód po zakończeniu umowy.

Witam. A co gdybym chciał przejść od mojego dotychczasowego dostawcy internetu światłowodowego do orange? Jako klient indywidualny. Jest taka możliwość?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36154
  • 1366

Zmiana dostawcy internetu światłowód po zakończeniu umowy.

Sprawdź na stronie orange.pl lub na mapie http://orange.pl/zasieg czy jesteś w zasięgu światłowodu Orange. Orange nie daje klientowi wyboru technologii (na tej mapie też tego nie widać). Jeśli jesteś w zasięgu to może być to na łączu innej firmy lub na własnym (to już technik decyduje na miejscu).