Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zakończenie umowy w Orange Love i kontynuacja światłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 42
  • 106
  • 0

Zakończenie umowy w Orange Love i kontynuacja światłowodu

witam, 

Złożyłem w salonie Orange zawiadomienie o rezygnacji z usług w ramach pakietu Orang Love z chwilą zakończenie okresu promocji. Jednocześnie poprosiłem o przeniesienie numeru komórkowego na kartę oraz wyraziłem chęć kontynuowania umowy na światłowód. I tutaj pytanie, czy da się przedłużyć umowę na Internet domowy bez konieczności płacenia za "wypożyczenie sprzętu" i w starej cenie ? Drugie, po jakim czasie przychodzi informacja o przyjęciu rezygnacji? 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19198
  • 55445
  • 750

Zakończenie umowy w Orange Love i kontynuacja światłowodu

@Profundis z umową OL jest tak, że jak zakończysz jedną usługę, to następuje rozerwanie pakietu OL i na pozostałe usługi jest rozwiązanie umowy. Należy ponownie podpisać umowę na internet, natomiast przejścia numeru komórkowego do oferty na kartę należy przypilnować, aby nie przepadł.

Najlepiej dowiadywać się na infolinii, czacie lub w salonie, czy jest już przyjęte wypowiedzenie.

Po podpisaniu nowej umowy na internet będziesz miał koszty dzierżawy sprzętu według nowej umowy.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19198
  • 55445
  • 750

Zakończenie umowy w Orange Love i kontynuacja światłowodu

@Profundis z umową OL jest tak, że jak zakończysz jedną usługę, to następuje rozerwanie pakietu OL i na pozostałe usługi jest rozwiązanie umowy. Należy ponownie podpisać umowę na internet, natomiast przejścia numeru komórkowego do oferty na kartę należy przypilnować, aby nie przepadł.

Najlepiej dowiadywać się na infolinii, czacie lub w salonie, czy jest już przyjęte wypowiedzenie.

Po podpisaniu nowej umowy na internet będziesz miał koszty dzierżawy sprzętu według nowej umowy.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13740
  • 56520
  • 668

Zakończenie umowy w Orange Love i kontynuacja światłowodu

@Profundis Czy w starym pakiecie miałeś usługę po światłowodzie? Jeśli tak, to składasz wniosek na przeniesienie nr na kartę (nastąpi z nowym okresem rozliczeniowym)i przedłużasz samą neo na światłowodzie. To da się zrobić, kwestia ograniętego handlowca/konsultanta w salonie. Co się zaś tyczy opłaty za dzierżawę sprzętu-teoretycznie się naliczy, a praktycznie, to loteria ...Jest opcja, że nie...Zawsze można coś negocjować (bonusy) przy przedłużeniu oferty i wtedy wejdzie jedno w drugie 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2071
  • 5731
  • 192

Zakończenie umowy w Orange Love i kontynuacja światłowodu

@Profundis 

Ale po co rezygnacja ? Przecież można migrować z Love do samego internetu a numer przechodzi z automatu na kartę. Nie ma żadnej przerwy w świadczeniu usług. Unikasz opłat aktywacyjnych i opłaty za urządzenie. Może wskoczyć opłata za świadczenie usługi na łączu innego operatora 5 zł, o ile t łącze nie jest Orange.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 42
  • 106
  • 0

Zakończenie umowy w Orange Love i kontynuacja światłowodu

wczoraj odebrałem list od Orange. Stwierdzili, że odebrali moje zgłoszenie, jednakże nie mogą go przyjąć do realizacji. Ręce mi opadły 😞 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5827
  • 23717
  • 199

Zakończenie umowy w Orange Love i kontynuacja światłowodu

@Profundis 

Złożyłeś "zawiadomienie"? Nie wypowiedziałeś umowy? W internecie znajdziesz wzory stosownych pism, ale generalnie umowy się wypowiada a nie jednostronnie "zawiadamia" o rezygnacji.

Zakładając, że to tylko kwestia sformułowania: co właściwie napisałeś i co konkretnie Ci odpisali?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 42
  • 106
  • 0

Zakończenie umowy w Orange Love i kontynuacja światłowodu

Złożyłem standardowe wypowiedzenie na koniec okresu promocji w salonie. Otrzymałem potwierdzenie otrzymania zgłoszenia, lecz w liście była informacją że zmiana przed końcem umowy skutkować będzie opłatą (jakby nie było zaznaczone że na finisz świadczenia) . A ponieważ nie otrzymali mojej  "zgody na ww. opłatę, oraz nie są ustalone warunki o świadczenie Internetu, nie możemy obecnie Pana zgłoszenia rozpatrzyć pozytywnie"


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2071
  • 5731
  • 192

Zakończenie umowy w Orange Love i kontynuacja światłowodu

No i prawidłowo, trzeba podpisać umowę o świadzczenie usługi internetu jak pisałem wcześniej. Nazywa się to rozbundlowanie pakietu Love. Skąd mają wiedzieć na jakich warunkach ma być świadczona usługa internetu ? Prędkość czas trwania umowy, usługi dodatkowe itp.
Należy pójść do salonu, powiedzieć że chcesz tylko internet, podpiszesz umowę na warunkach jakie cię interesują, numer z automatu wskoczy na kartę i wszystko.
Po co składać rezygnację jeszcze nie określając warunków dalszego korzystania z usługi jeśli chce się z niej korzystać.