Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wypowiedzenie umowy z pozostawieniem numeru

ROZWIĄZANE

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Wypowiedzenie umowy z pozostawieniem numeru

Witam

Jeszcze w tym miesiącu kończy się mojej mamie umowa, chciała z niej zrezygnować, ale z zachowaniem numeru. Większość pism jakie znalazłem w internecie, posiada w treści "z zachowaniem 30 dniowego okresu wypowiedzenia". Zawsze było to dla mnie normalne, ale jakieś pół roku temu sam bylem w podobnej sytuacji, byłem w salonie powyżej 30 dni przed zakończeniem umowy, Pani powiedziała mi, ze aby zachować numer muszę przyjść kiedy będzie mniej niż 30 dni. Tak zrobiłem i wszystko grało. W tym przypadku niestety mama nie może jechać do salonu i wyślemy mailowo, lub pocztą ( chyba, ze jest taka możliwość telefonicznie przez BOK ?) wypowiedzenie umowy. Tylko jak ono ma w takim przypadku wygladac ? I czy faktycznie przy zachowaniu numeru musi być okres mniejszy niz 30 dni do końca umowy ?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wypowiedzenie umowy z pozostawieniem numeru

Na początek sprecyzuj co znaczy "z zachowaniem numeru"

Opcja 1: chcesz przenieść numer z abonamentu na ofertę na kartę (na doładowania) w Orange - rekomendowanym rozwiązaniem jest udanie się do salonu. Orange traktuje to jak migrację z ofert abonamentowej na tzw. prepaida. Wysłanie pisma nie gwarantuje, że na 100% będzie to zrealizowane (warto sprawdzić na BOK lub poprosić o odpowiedź pisemną na przesłanie pismo). Migracja w salonie jest możliwa na 30 dni do końca umowy - nie jest to wypowiedzenie umowy (bo wtedy numer ginie), więc 30 dniowy okres nie musi być zachowany.

Opcja 2: chcesz go przenieść do innej sieci - formalności załatwiasz u nowego operatora.

Opcja 3: chcesz go zachować ale nie mieć ani w abonamencie, ani na kartę - takiej opcji nie ma.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wypowiedzenie umowy z pozostawieniem numeru

Na początek sprecyzuj co znaczy "z zachowaniem numeru"

Opcja 1: chcesz przenieść numer z abonamentu na ofertę na kartę (na doładowania) w Orange - rekomendowanym rozwiązaniem jest udanie się do salonu. Orange traktuje to jak migrację z ofert abonamentowej na tzw. prepaida. Wysłanie pisma nie gwarantuje, że na 100% będzie to zrealizowane (warto sprawdzić na BOK lub poprosić o odpowiedź pisemną na przesłanie pismo). Migracja w salonie jest możliwa na 30 dni do końca umowy - nie jest to wypowiedzenie umowy (bo wtedy numer ginie), więc 30 dniowy okres nie musi być zachowany.

Opcja 2: chcesz go przenieść do innej sieci - formalności załatwiasz u nowego operatora.

Opcja 3: chcesz go zachować ale nie mieć ani w abonamencie, ani na kartę - takiej opcji nie ma.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Wypowiedzenie umowy z pozostawieniem numeru

OK juz rozumiem, potrzebowałem sprecyzowania, ze 30 dniowy okres nie jest wymagany i nazywa się to migracją. Numer ma pozostać w orange, tylko wraz z zakończeniem umowy chcemy go przenieść na kartę. Dzięki za szybką odpowiedź, w takim razie chyba będzie trzeba jakoś zgłosić się do salonu.

Pozdrawiam


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wypowiedzenie umowy z pozostawieniem numeru

Wiesz, jeśli jest to duży problem, można spróbować wysłać wcześniej pismo (lub skan mailem aby był własnoręczny podpis właścicielki). Może akurat się uda - każda sprawa rozpatrywana jest indywidualnie, więc opisz okoliczności związane z brakiem możliwości przybycia do salonu. Jak się nie uda, trzeba będzie podejść.

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 721
  • 1685
  • 34

Wypowiedzenie umowy z pozostawieniem numeru

@maxm Jeśli powyższe odpowiedzi pomogły, oznacz proszę najlepsza z nich jako rozwiązanie, to pozwoli innym szybko ja wyszukać. Bardzo szczęśliwy mężczyzna