Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wypowiedzenie umowy Orange Love


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 13
  • 0

Wypowiedzenie umowy Orange Love

Witam, aktualnie posiadam telefon stacjonarny, telefon komórkowy, internet i telewizje w pakiecie Orange Love. Umowa kończy mi się 13 lipca. Chciałbym wypowiedzieć ją, z zachowaniem telefonu stacjonarnego. Ten sam numer telefonu komórkowego nie jest aż tak ważny, chociaż fajnie by było, gdyby się dało 2 numery zachować. Byłem w salonie dzisiaj, ponieważ operator lokalny powiedział mi, że mam zgłosić wypowiedzenie umowy u Orange, i powiedzieć, że przenoszę numer do innego operatora. W salonie Orange dostałem informację, że trzeba złożyć chęć przeniesienia numeru u innego operatora i on powinien to załatwić w Orange, wtedy gdy operator przeniesie numer, to cały pakiet przez rozłączenie jednej rzeczy się zakończy. Teraz pytanie, ile zazwyczaj trwa przeniesienie takiego numeru. Aktualnie posiadam telefon VoIP, i także chcę przenieść do innego operatora na telefon VoIP z internetem światłowodowym. Czy da radę do 13 czerwca, żeby zdążyć miesiąc przed końcem umowy? Nie powinno być jakiś problemów? Czy pakiet na pewno sam się rozłączy, gdy inny operator wniesie wniosek o przeniesienie numeru do niego?

 

____________

* Temat przeniesiono z kategorii Inna oferta - Wiktor

12 ODPOW. 12

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Wypowiedzenie umowy Orange Love

Czy mógłbyś powiedzieć jaki to nowy operator i w jakiej technologii będzie tam telefon stacjonarny? (Analogowy, cyfrowy, intenetowy coś innego)

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

Wypowiedzenie umowy Orange Love

Numer stacjonarny możesz przenieść do dowolnego operatora VoIP, a to na pewno uchroni przed jego utratą. Ja tak zrobiłem na koniec umowy, że zleciłem przeniesienie numeru do supervoip.pl. Operator nawet pomógł mi z procesem. Z racji tego że masz mało czasu musisz się spieszyć z dostarczeniem wszystkich dokumentów do operatora Voip. Ten operator (voip) wystąpi do Orange z rezygnacją i jednoczesnym przeniesieniem numeru do swojej sieci.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 13
  • 0

Wypowiedzenie umowy Orange Love

Nowym operatorem będzie lokalny dostawca internetu w mojej okolicy Martcom, który współpracuje z firmą FCN, która będzie dostarczała usługę VoIP. Technologii telefonu stacjonarnego nie jestem pewien, ale doczytałem na stronie internetowej firmy FCN, że czas przeniesienia umowy może trwać nawet do miesiąca, w zależności od operatora. Stąd pytanie z mojej strony, czy naprawdę to może tyle trwać, jeżeli tak to czy jest jakaś możliwość, aby usługa Orange Love się nie przedłużyła automatycznie 13 czerwca?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Wypowiedzenie umowy Orange Love

@szebest jak najszybciej zloz u nowego operatora wniosek o przeniesienie numeru. Miesiac na przeniesienie to napewno maksymalny okres czasu. Zostalo Ci piec dni roboczych powinienes zdarzyc


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Wypowiedzenie umowy Orange Love

Jeśli docelowym operatorem jest FCN to musisz zrobić jak pisał @maciejnet .
W Orange nie możesz złożyć rezygnacji przed złożeniem wniosku o przeniesienie numer stacjonarnego. Inaczej przeniesienie numeru stacjonarnego nie będzie zrealizowane.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

Wypowiedzenie umowy Orange Love

W FCN można szybko zrobić przeniesienie. Generalnie firma ogarnia to w jeden dzień. Wszystko zależy od tego jak szybko złożysz wniosek (https://fcn.pl/pomoc/jak-przeniesc-numer-do-fcn-od-innego-operatora/)


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Wypowiedzenie umowy Orange Love

Przenieść można 1 dzień, ale przy Love z lojalką obowiązuje wypowiedzenie. Bez lojalki trzeba liczyć się z opłatami za abonament za brak wypowiedzenia.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 13
  • 0

Wypowiedzenie umowy Orange Love

A jak wygląda sprawa wygaśnięcia usług po tym jak firma FCN wniesie wniosek do Orange o przeniesienie numeru do nich. Pod koniec okresu rozliczeniowego, który jest 13 czerwca, czy do końca umowy 13 lipca, a może w dniu złożenia wniosku przez tą firmę?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Wypowiedzenie umowy Orange Love

U nowego operatora wybierasz termin przeniesienia na koniec okresu umowy