Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wygaszona umowa, a abonament

Anonim

Nie dotyczy

Wygaszona umowa, a abonament

Witam,

 

Nareszcie doczekałem końca umowy na telefon komórkowy. Nie zamierzałem kontynuować jego utrzymywania, jako iż płacę 2 razy więcej, niż u konkurencji i stale wydzwaniają do mnie ludzie, którzy o RODO nigdy nie słyszeli, rzekomo na podstawie "wygenerowanego numeru", lub "książki telefonicznej".

 

W menu "Mój Orange" stoi tak:

  • Koniec umowy

    31 marca 2019

  • Czas trwania umowy

    24 miesiące

Dzwonił przedstawiciel Orange na kilka dni przed datą końca umowy. Przedstawiłem mu moje zdanie (rozmowa była ponoć nagrywana) i stwierdziłem, że nie chcę kontynuacji. Spełniłem zatem warunek do zamknięcia umowy. Mija niemal miesiąc od daty końca, tymczasem cały czas naliczane są mi stawki abonamentowe, telefon cały czas jest zasypywany monitami oraz wprowadzane są mi limity windykacyjne. Przeglądając jakiś czas temu serwis Orange, wpadła mi w oko informacja, że umowa może być automatycznie przedłużona, jeśli od daty jej końca minął miesiąc. W moim przypadku brakuje jeszcze doby. Nie chcę, żeby miało to miejsce, szczególnie, że jest to nielegalne działanie ze strony Orange (https://www.dobreprogramy.pl/orange-przegralo-z-uokik-iem-zaplaci-30-mln-kary,6628596129196161a).

 

Nie mam czasu jeździć po salonach Orange, powiadomiłem obsługę Orange o tym, że nie chcę kontynuować umowy. Co mi zatem pozostaje, żeby nie dokarmiać France Telecom? Generalnie moim założeniem na przyszłość, jest wygaszanie wszystkich usług w domenie Orange, ponieważ to jedno wielkie nadużycie. Telefon stacjonarny stale ma awarie ode mnie niezależne, a jak już działa, to wydzwaniają naciągacze 24/7. Interesował mnie jeszcze internet stacjonarny, ale znów powtarzające się zewnętrzne awarie dobijają. Powiedziano mi, że Orange nie ma w ofercie samego internetu, tylko jakieś pakiety. Więc płacę za telewizję, której nie oglądam i nie zamierzam oglądać. To jest jak Benny za ladą sklepu w "Gangu Olsena". Przychodzi kobita po kilo soli, a ten jej wtryni jeszcze torbę innych narzędzi, bo "inaczej się nie da". Orange dla mnie jest zabytkiem, chcę się od niego uwolnić. How can i do this?

 

Pozdrawiam.

 

____________

* Wpis poddano edycji - Wiktor

16 ODPOW. 16

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Wygaszona umowa, a abonament

@AnonimJest coś takiego jak czat Orange. Taka automatyczna infolinia pisana. Możesz tam zgłosić chęć odejścia i nie dość, że masz to na piśmie (można zarejestrować i zapisać całą rozmowę-archiwizacja), to i nigdzie iść nie musisz

https://www.orange.pl/view/kontakt

"Rozpocznij czat z doradcą"- Uruchom

Anonim

Nie dotyczy

Wygaszona umowa, a abonament

"

  • Ten numer został zablokowany z powodu braku płatności.

     

    Z tą blokadą nie mogę przyjąć nowego zlecenia.

  •  

    Zapłać wszystkie zaległe faktury - możesz to zrobić przez płatności elektroniczne w Mój Orange. Czy chcesz teraz dokonać płatności?"

     

    - a "zaległe faktury" powstały po dacie końca umowy. Z jakiej racji mam płacić, żeby móc zamknąć umowę? Konsultant usłyszał przed czasem, jaką podejmuję decyzję. Uregulowałem należność na koniec miesiąca przewidzianego ramami umowy.

 

Anonim

Nie dotyczy

Wygaszona umowa, a abonament

Żeby nie było. Po dacie końca umowy telefon sobie leżał. Spamowali go zwyczajowo różni ludzie, którzy numer sobie "wygenerowali" oraz Orange, który domaga się pieniędzy za coś, czego w teorii nie ma. Z dniem końca umowy ten telefon powinien być martwy, powinien być odcięty od sieci Orange. Ale nie jest.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Wygaszona umowa, a abonament

@Anonim  zapytam, czy złożyłeś dyspozycję braku chęci kontynuowania umowy na 30 dni przed jej końcem ?

Anonim

Nie dotyczy

Wygaszona umowa, a abonament

To na pewno nie był miesiąc przed datą końca. Tydzień, może półtora, ale nie więcej.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Wygaszona umowa, a abonament

@AnonimOficjalnie i regulaminowo składa się wypowiedzenie umowy najpóźniej miesiąc przed jej zakończeniem. Skoro wypowiedziałeś na 14 dni przed mogło się włączyć tzw APO (automatyczne przedłużenie umowy o pół roku)

Instrukcja https://zamknijkonto.pl/rezygnacja-orange#okres-wypowiedzenia-w-orange lub na stronie Orange https://www.orange.pl/omnibook/przedluzenie-umowy-na-uslugi-stacjonarne-w-orange#

Musisz dowiedzieć się czy weszło Ci automatycznie przedłużenie umowy 24-miesięcznej na kolejny okres i wtedy patrz punkt 2 na stronie Orange


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Wygaszona umowa, a abonament

@agat13  zgodnie z nowym prawem telekomy nie mogą automatycznie przedłużać umowy na czas oznaczony, co najwyżej umowa przechodzi na okres nieoznaczony, ja nie bardzo rozumiem pierwszy post @Anonim  "koniec umowy 31 marzec 2019".


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Wygaszona umowa, a abonament

@slav72Zgadza się, też o tym pomyślałem zgodnie z wątkiem https://nasz.orange.pl/t5/Abonament/Koniec-z-automatycznym-przed%C5%82u%C5%BCaniem-um%C3%B3w-W%C5%82....

Jednak jak wiemy teoria mija się z praktyką i to co jest na stronie Orange (podałem link) czy na okres 6 m-cy czy na czas nieokreślony można rozwiązać albo na miesiąc przed upływem terminu zakończenia umowy, albo po jej upływie (ale trzeba się liczyć z jednym abonamentem więcej do zapłacenia, za przedłużenie umowy)


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Wygaszona umowa, a abonament

@agat13  co racja, to racja że koniec umowy nastąpi dopiero 30 dni później jeżeli przegapiło się złożenie wypowiedzenia na 30 dni przed końcem umowy i rachunki trzeba uregulować za ten dodatkowy miesiąc.

Tylko dalej zastanawiam się nad datą 31 marca 2019, czyli co @Anonim był przez 2 lata na automatycznym przedłużeniu umowy ? jeżeli to dobrze rozumiem to dyspozycję rozwiązania umowy powinien był złożyć najpóźniej 28 lutego, a tak jest na umowie na czas nieoznaczony od 1 kwietnia. Składając dyspozycję braku chęci kontynuowania umowy musi się liczyć z 30 dniowym okresem wypowiedzenia (1 pełnego okresu) czyli rozwiązanie umowy @Anonim nastąpi 31 maja (i za te okresy do 31 maja trzeba będzie uregulować płatności).