Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wyciek danych osobowych


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Wyciek danych osobowych

Dzień dobry,
 
od jakiegoś czasu na jeden z numerów, które mam w Orange dzwonią firmy z ofertami dla mojej firmy. Szkopuł w tym, że numer ten przenosiłem cesją z innej firmy i nie może być on w jakikolwiek sposób łączony z moją firmą - nie jest on nigdzie podany jako kontakt do mojej firmy. Celowo nie podaję tego numeru nigdzie. Używa go osoba, która nie ma żadnego związku z moją firmą.
 
Jeżeli ktoś dzwoni na ten numer i pyta się czy rozmawia z osobą decyzyjną w firmie xxx to pierwsza myśl jaka mi się nasunęła to, że Orange przekazuje moje dane kontaktowe wraz z numerami telefonów na zewnątrz. 
 
Czy ostatnio był jakiś poważny wyciek danych, o których Orange zapomniał poinformować? A może jest to celowe działanie? Nigdy nie udzielałem ani nie udzielę zgody na przekazywanie moich danych osobistych i kontaktowych dla podmiotów zewnętrznych.
 
Nie wiem czy już rozkręcać aferę w sieciach społecznościowych czy może ktoś wyjaśni mi sytuację.
 
Pytania chciałem zadać mailem, w których podałbym numery z jakich dzwoniono i nazwy firm.... ale orange nie ogarnia maila :))
6 ODPOW. 6

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18400
  • 52623
  • 705

Wyciek danych osobowych

@Killus pytanie, jak rozpowszechnił ten numer poprzedni właściciel. Nie muszą dzwonić osoby w sprawie firmy, na którą obecnie jest zarejestrowany numer. Cesja nie anuluje tego, że numer już był gdzieś podawany, nawet jak obecnie nie ma zgody marketingowej.

 

Orange nie udostępnia osobom trzecim Twojego numeru telefonu.

 

Osobiście nieraz otrzymywałem telefony, gdzie pierwsze pytanie, to czy rozmawia z osobą decyzyjną w firmie.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Wyciek danych osobowych

Ten numer mam już kilkanaście lat. Szkopuł w tym, że cesja zrobiona 2 lata temu z jednej firmy na drugą. Dzwonią z ofertami dla konkretnej firmy. No nie ma siły, wyciek jest z Orange. Na razie jestem spokojny i czekam na wyjaśnienia, może ktoś się od nich odniesie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36154
  • 1366

Wyciek danych osobowych

A nie wyraziłes zgody by mieć niższy abonament? Ostatnio by zyskać rabat w nowych ofertach trzeba wyrazić zgodę dla partnerów Orange.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36154
  • 1366

Wyciek danych osobowych

Kolejna kwestia bo doczytałem. Robiłeś cesję z firmy na firmę. A czy po cesji wniosłeś sprzeciw? Domyślnie numery firmowe są publikowane i jest na odwrót niż w przypadku klientów indywidualnych - domyślna jest publikacja danych.

 

IMG_20200506_194056.jpg


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Wyciek danych osobowych

Rozmawiałem z babką w BOK, oczywiście umywają ręce, tu też pewnie nie odniosą się do sprawy. Trudno, zrobię im trochę złego PR, tyle mojego. Pozdro


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36154
  • 1366

Wyciek danych osobowych

A czy poza cesją składałeś sprzeciw na umieszczenie danych w spisie?