Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

VoIP Siemens Gigaset C530 IP konfiguracja

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 18
  • 0

VoIP Siemens Gigaset C530 IP konfiguracja

Witam,

Próbuję skonfigurować VoIP od Orange VDSL na własnym telefonie VoIP firmy Siemens marki Gigaset model C530 IP, ale jak można się domyślić, coś mi nie wychodzi 🙂 telefon pokazuje, że rejestracja nie powiodła się. Jest weekend i pomoc Orange dopiero nadciąga, ale może ktoś na podstawie danych dostrzeże i podpowie mi, gdzie mam coś nie tak 🙂

Mam nazwę użytkownika 48nrtelefonu@neofon.tp (gdzie nrtelefonu oczywiście jest prawidłowy), otrzymałem już hasło do uwierzytelnienia od Orange i prawidłowo je wpisuję.

 

Do VoIP próbowałem niemal wszędzie (ogólne dane operatora: domena, adres serwera proxy, serwer rejestracji) wpisać neofon.tp.pl. Próbowałem coś wpisać po włączeniu serwera STUN, ale albo mam nieaktualne adresy, albo to nie w tym (tj. w zaporze NAT) tkwi rzecz, bo w ogóle konto się nie zarejestrowało, czyli nie dochodzę do etapu, w którym STUN jest potrzebny (źródło).

 

Zrzut ekranu z konfiguracji C530 poniżej.

Własny router firmy Netgear jest skonfigurowany chyba prawidłowo, internet hula, telewizja z talerzem satelitarnym od OrangeTV też działa (VDSL2 PTM PPPoE, VPI 0 VCI 35 VLANID 35 priority 0; UPnP włączone działa, ale ten telefon najwyraźniej z niego nie korzysta; działam na IPv4 bo nie udało mi się skonfigurować routera na IPv6 choć powinien to obsługiwać, ale nie tego dotyczy wątek; algorytm SIP w zakładce WAN wyłączony bo ponoć czasem sprawia kłopoty; zaawansowane ustawienia VLAN/IPTV wyłączone bo jakiekolwiek mostki WAN-LAN powodują mi, że internet przestaje działać). Nie skorzystam z routera FunBox/Sagem, bo wtedy dochodzą mi problemy z QNAP, poza tym Sagem co jakiś czas tracił ustawienia (resetował się), co dodatkowo utrudniało ciągłe przywracanie ustawień (ręczne lub z pliku, i tak było czasowo). Ale znów, nie tego dotyczy mój wątek tutaj 🙂 tylko VoIP.

Czytałem tutaj wątek nr 6055, ale mi nie pomogło.C530-Orange.png

 

Ktoś może coś widzi lub wie, gdzie popełniam błąd? 🙂 Z góry dziękuję. Pozdrawiam.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

VoIP Siemens Gigaset C530 IP konfiguracja

A próbowałeś wpisać jako nazwa użytkownika numer telefonu w formacie 48XXXXXXXXX bez @ i dalszej części?

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

VoIP Siemens Gigaset C530 IP konfiguracja

A próbowałeś wpisać jako nazwa użytkownika numer telefonu w formacie 48XXXXXXXXX bez @ i dalszej części?

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 18
  • 0

VoIP Siemens Gigaset C530 IP konfiguracja

@Piotrekk85, Geniuszu 🙂 a ja matoł… 🙂 DZIĘKI!!! „Połączenie zarejestrowano”. Przychodzące na VoIP działają. Teraz chwilę mi dajcie, dlaczego wychodzące nie…

C530-Orange-aktywne.png

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

VoIP Siemens Gigaset C530 IP konfiguracja

Skąd brałeś numery portów? bo nie mam rozpiski a jakoś niektóre są zbędne i powinny być na defaulcie. Masz VDSL w wersji do 80 mega (czy to może jakaś stara wersja do 40 mega)?

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 18
  • 0

VoIP Siemens Gigaset C530 IP konfiguracja

OK, też mam, działa. W konfiguracji telefonu VoIP przez przeglądarkę na komputerze, w zakładce ustawienia→telefonia→przypisanie numeru→[dana słuchawka]→trzeba wskazać dla połączeń wychodzących i przychodzących to samo nowo skonfigurowane połączenie VoIP (telefon po fabryce nie ma takiego skonfigurowanego, dlatego nie mógł mieć go przypisanego).

 

@Piotrekk85, jeszcze raz, dzięki 🙂 Nawet nie wierzyłem, że tak szybko się uda i tak mało potrzeba 🙂


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 18
  • 0

VoIP Siemens Gigaset C530 IP konfiguracja

Skąd brałeś numery portów? bo nie mam rozpiski a jakoś niektóre są zbędne i powinny być na defaulcie.

Takie domyślnie podpowiedział C530, ale mogę zapewnić, że działają, przetestowana rozmowa wychodząca i przychodząca 🙂

 

Masz VDSL w wersji do 80 mega (czy to może jakaś stara wersja do 40 mega)?

80. Ponoć za kilka lat będzie światłowód (…tu na razie jest ściernisko… czy jak to leciało).

 

Dzięki.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

VoIP Siemens Gigaset C530 IP konfiguracja

To super, że się udało 🙂

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 10
  • 0

VoIP Siemens Gigaset C530 IP konfiguracja

mi też pomogliście ja zakupiłem słuchawkę Gigaset C430HX okazało się, że ona nie posiada w sobie bazy więc dokupiłem Gigaset N510 IP PRO, męczyłem się miesiąc z konfiguracją, aż w końcu znalazłem Wasz post z przed 2 lat, zadziałało serdeczne dzięki 😉 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

VoIP Siemens Gigaset C530 IP konfiguracja

To i super 🙂 Polecamy się na przyszłość.
Pozdrowienia 🙂