Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Utrzymanie łącza, opłata

ROZWIĄZANE

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 8
  • 0

Utrzymanie łącza, opłata

Witam, mam  Orange Love, czyli TV, Neostrada, kom. I tel stacjonarny. Czy opłata za utrzymanie łącza 10zł jest zawsze mimo, iż posiadam tel. stacjonarny?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Utrzymanie łącza, opłata

@forculus Jeżeli masz telefon stacjonarny w technologii VoIP to opłata obowiązuje, za to nie płacisz abonamentu za telefon stacjonarny. Jeśli masz POTS, to nie powinna, za to abonament jest naliczany.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Utrzymanie łącza, opłata

@forculus Jeżeli masz telefon stacjonarny w technologii VoIP to opłata obowiązuje, za to nie płacisz abonamentu za telefon stacjonarny. Jeśli masz POTS, to nie powinna, za to abonament jest naliczany.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 8
  • 0

Utrzymanie łącza, opłata

Mam na fakturze, że VoIP, naliczona jest opłata za abonament na tel. stacjonarny 4,77zł i opłata za utrzymanie łącza 10zł. Nie są to jakieś horrendalne kwoty, ale wkurza mnie to trochę, mało tego proponują mi przedłużyć umowę i też w rozpisce jest ta opłata 10zł.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Utrzymanie łącza, opłata

@forculus  opłata zgodnie z regulaminem, jak wspomniał wyżej kolega @agat13  w zamian nie płacisz abonamentu za stacjonarkę.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Utrzymanie łącza, opłata

@forculus Odpowiadamy ogólnie (według dostępnej wiedzy i regulaminów). Wiele zależy od umowy i pakietu usług. Tych rzeczy jednak nie przeskoczysz. Zawsze możesz negocjować 🙂 cięcie kosztów


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5481
  • 22054
  • 181

Utrzymanie łącza, opłata

@forculus 

To zależy wyłącznie od tego co masz w umowie. Jeśli na fakturze pojawia się nagle coś czego nie ma w umowie, to jest to zwykle błąd systemu (a te zdarzają się nader często, osobiście doświadczyłem co najmniej kilku w ciągu jednego roku), i należy to reklamować. Reklamacje takie zawsze są rozpatrywane pozytywnie, to niemal formalność.Najprościej je zgłaszać do BOK przez chat z poziomu portalu MO.

Anonim

Nie dotyczy

Utrzymanie łącza, opłata

Na fakturze VoIP jest jako Telefon domowy (tak było u mnie za czasów Neostrady miedzianej, teraz na Ftth jest jako Telefon internetowy). Jeżeli nie masz zwykłego numeru Pots niezależnego od Lova to ta opłata będzie naliczana. Kiedyś był wymóg posiadania telefonu przy Internecie. Na ten moment już tak nie jest na to miejsce jest utrzymanie łączą. Temat nie do obejścia. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 710

Utrzymanie łącza, opłata

W swojej sprawie dopytywałem się o te dopłaty. W przypadku posiadania telefonu na linii miedzianej, opłaty za utrzymanie łączą nie ma, jeżeli byłby dokładany internet DSL to też opłaty nie będzie za utrzymanie łączą. Jeżeli byłby tylko internet DSL, opłata za utrzymanie łączą już jest.

W przypadku posiadania telefonu na linii miedzianej oraz całego pakietu na światłowodzie, dopłata za utrzymanie łączą będzie doliczona. Niestety takie połączenie nie podlega anulowaniu opłaty za utrzymanie łączą. Dotyczyły to klientów domków jednorodzinnych. W przypadku zabudowy zwartej, np. blok, opłat za utrzymanie łącza światłowodowego nie ma.

 

P. S.

Na wsi kładą w mojej okolicy światłowód w ramach POPC. Dopytalem się operatora lokalnego jakie są koszty internetu na światłowodzie. Na wsi 100Mbit/s koszt 80 zł/m-c. W mieście łącze 300Mbit/s koszt 55 zł/m-c. Więc Orange nie szaleje z tą dopłata za utrzymanie łączą. W mojej okolicy operator lokalny po prostu nie dzięki, tylko wszystkie składowe wrzuca w jeden abonament.

Anonim

Nie dotyczy

Utrzymanie łącza, opłata

@ketrasaArtur w gwoli sprostowania. Do Neostrady na miedzi jest opłata za utrzymanie łączą. Wynosi 10 zł nie da się nic z tym zrobić (chyba, że dobrać/zachować  Pots)

 

Przy światłowodzie to Dopłata do światłowodu w domku jednorodzinnym. Czasem istnieje możliwość jej zdjęcia.. Tez się spotkałam z takim podejściem u lokalnego operatora.