Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Urządzenie na raty

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 71
  • 0

Urządzenie na raty

Witam serdecznie,

 

Mam dwa pytania dotyczące urządzeń na raty 0%.

1.Zamówienie złożone wczoraj, wyskoczyła informacja, ze w salonie w którym planuje odebrać zamówienie, urządzenie jest dostępne i odbiór w godzinę (oczywiście sobota wieczór i niedziela odpada, rozumiem), ale w mailu wyskoczyła informacja - W ciągu 2 dni roboczych zamówienie zostanie przekazane do odbioru w wybranym punkcie. O możliwości odbioru zamówienia powiadomimy Ciebie SMS-em.


Na ten moment tez cały czas wyskakuje, ze odbiór w godzinę i urządzenie jest dostępne, kiedy w końcu będzie można odebrać? Jutro tj. poniedziałek czy faktycznie 2-7 dni tak jak to jest normalnie?

 

2.Na olxie jest pełno ogłoszeń z super cenami na iPhone brane z Orange, czy w przypadku jak sprzedawca przestanie płacić raty to urządzenie zostanie zablokowane? Androidy wiem, ze tak, ale czy iPhone są blokowane?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Urządzenie na raty

@Nicr4m co do odbioru zamówienia w salonie to czekaj na SMSa z informacją, co do drugiego pytania to tak jak mówi kolega @j131  w razie braku spłaty urządzenia są blokowane (bez względu jaki to telefon), poza tym zakup takiego urządzenia jest niezgodny z prawem zarówno ze strony sprzedającego jak i kupującego gdyż niespłacone urządzenie jest własnością operatora do czasu całkowitej spłaty.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Urządzenie na raty

@Nicr4m 

Urządzenia Apple'a blokują się jeszcze gruntowniej niż smartfony androidowe. Owszem, bez karty SIM można używać, ale po jej włożeniu, jeśli coś będzie nie tak to nic nie zrobisz. Przynajmniej tak mi się wydaje, oczywiście mogę się mylić bo w końcu to się może zmieniać.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Urządzenie na raty

@Nicr4m co do odbioru zamówienia w salonie to czekaj na SMSa z informacją, co do drugiego pytania to tak jak mówi kolega @j131  w razie braku spłaty urządzenia są blokowane (bez względu jaki to telefon), poza tym zakup takiego urządzenia jest niezgodny z prawem zarówno ze strony sprzedającego jak i kupującego gdyż niespłacone urządzenie jest własnością operatora do czasu całkowitej spłaty.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Urządzenie na raty

@Nicr4m z odbiorem urządzenia w salonie zawsze miałem problem. Nie polecam takiego sposobu odbioru urządzenia. Na pewno trzeba się uzbroić w cierpliwość i czas, bo takie odebranie sprzętu może wynieść nawet dwie godziny. Ja odbierałem w salonie partnerskim, nie wiem jak w firmowym, zakładam, że lepiej to wychodzi. Proszę się nie dawać zbyć tekstem, że sprzęt jeszcze nie dotarł. Często sami nie wiedzą, gdzie go mają, ale skoro informacja podana, to na pewno w salonie jest.

Co do odkupu urządzenia wziętego na raty, to w regulaminie Orange jest podane, że sprzęt niespłycony, jest własnością operatora i taka sprzedaż jest nielegalna. Kupujący może narazić się na stratę finansową, bo zakupi zablokowany sprzęt w promocyjnej cenie. Po co bezużyteczny sprzęt za kilkaset/kilka tysi złotych.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Urządzenie na raty

@Nicr4m czy udało się dokończyć zamówienie i odebrać urządzenie w salonie?