Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Umowa została zmieniona bez mojej zgody na wyższy pakiet. Dostałem info o wycieku danych.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 6
  • 0

Umowa została zmieniona bez mojej zgody na wyższy pakiet. Dostałem info o wycieku danych.

Witam 🙂 

 

Otóż spotkała mnie bardzo dziwna sytuacja w Orange, która najprawdopodobniej spowoduje zerwanie umowy z Orange z ich winy.

 

W maju 2023r. Zawarłem nową umowę z Orange na love standard. Wszystko było w porządku.

W kwietniu tego roku, ktoś chciał zrobić upgrade na pakiet extra, specjalnie piszę "ktoś" bo tak naprawdę nie wiem kto to był. E-mail i numer telefonu podane są mi całkowicie obce. (Kilka dni wcześniej dostałem maila o wycieku danych oraz, że ktoś nieautoryzowany wszedł na moje konto) . Ale upgrade się nie udał, zlecenie zostało anulowane.

Dzisiaj jak zrobiłem sobie analizę rachunków, to okazało się, że od 3 miesięcy i tak płacę za pakiet extra 😁😂 

Brak żadnej umowy oraz aneksu, ani na czacie, ani w punkcie obsługi klienta, nikt nie był wstanie odpowiedź na jakiej podstawie mam liczony pakiet extra 😂😂

 Reasumując, Orange samowolnie zwiększyło mi pakiet na większy, łamiąc chyba podstawy zasad co do zawierania umowy 😂

 

 

 

_______________________

*Doprecyzowałem nazwę tematu oraz przeniosłem z działu "Telewizja" - moderator Wojciech.

12 ODPOW. 12

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5683
  • 23050
  • 197

Umowa została zmieniona bez mojej zgody na wyższy pakiet. Dostałem info o wycieku danych.

@Animking 

Jeśli wysokość opłat nie zgadza się z umową, to reklamuj ten fakt u operatora. Wypłakiwanie się na publicznym forum nic Ci nie pomoże.

Podejrzewam że umowa przeszła na czas nieokreślony i stąd wzrosła opłata abonamentowa, ale to z mojej strony wróżenie z fusów. Sprawdź przede wszystkim jaką masz umowę.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 6
  • 0

Umowa została zmieniona bez mojej zgody na wyższy pakiet. Dostałem info o wycieku danych.

Oczywiście że sprawdziłem. 

Tak jak mówiłem, ktoś zlecił zlecenie na zakup pakietu standard extra ( podał tam zupełnie inny numer telefonu niż mój, e-mail też nie znamy )

Zlecenie zostało ANULOWANE, a i tak od tego momentu zaczęto mi zaliczać na fakturze pakiet extra 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5683
  • 23050
  • 197

Umowa została zmieniona bez mojej zgody na wyższy pakiet. Dostałem info o wycieku danych.

@Animking 

Reklamowałeś?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 6
  • 0

Umowa została zmieniona bez mojej zgody na wyższy pakiet. Dostałem info o wycieku danych.

Oczywiście.

Może rzeczywiście źle to zabrzmiało, ale temat raczej został stworzony z myślą, żeby przestrzec innych, żeby nie olewali wiadomości o wycieku danych itp.

 

Możliwe że wina systemu, coś się nie zgrało, zdarza się. Najbardziej jednak, boli mnie fakt, że rozmawiałem z 4 doradcami na czacie, z panem na infolinii oraz Pania w punkcie i dosłownie nikt, nie potrafił wskazać z czego to mogło wyniknąć. (Sam wyszukałem że takie zlecenie miało miejsce)


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13479
  • 55138
  • 655

Umowa została zmieniona bez mojej zgody na wyższy pakiet. Dostałem info o wycieku danych.

@Animking  z doświadczenia: tego zwykła reklamacja czy nawet 20 konsultantów. To nie poziom kompetencji do oceny nadużycia, czy próby oszustwa. 

Polecam pismo do Orange z oficjalną  skargą na wszystkie zaistniałe nieprawidłowości. 

Dokładny opis faktów i spokojna relacja z reklamacji, oraz zadanie wyjaśnienia wszystkich nieprawidłowości procedur zarówno bezpieczeństwa jak i obsługi.

Prosto i rzeczowo, spokojnie 

Adres do korespondencji 

Orange Polska SA 

Jagiellońska 34 

96-100 Skierniewice 

List polecony.

Zareczam, że pismo podejmą osoby o wyższych kompetencjach i rozpatrzą sprawę odpowiadając na piśmie 

Polecam taki sposób działania 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5683
  • 23050
  • 197

Umowa została zmieniona bez mojej zgody na wyższy pakiet. Dostałem info o wycieku danych.

@Animking 

Czyli ktoś zamówił dla ciebie usługę i ty z niej korzystasz ale nie chcesz płacić?

Czy też ktoś tylko próbował zamówić ci usługę, ale usługa nie została aktywowana? Mimo to za nią płacisz?

Reklamacja została odrzucona?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 6
  • 0

Umowa została zmieniona bez mojej zgody na wyższy pakiet. Dostałem info o wycieku danych.

Zlecenie na powiększenie pakietu love ( z standard na extra) zostało anulowane. Mimo tego, płacę za nią.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13479
  • 55138
  • 655

Umowa została zmieniona bez mojej zgody na wyższy pakiet. Dostałem info o wycieku danych.

@Animking Bez względu na to co ustalimy i czego się dowiemy, nic tu nie poradzimy na taki stan rzeczy. Tylko odpowiednia instancja operatora i zgłoszenie tego na piśmie zaowocuje działaniami ze strony Orange.

Zbyt wiele rzeczy zadziało się w systemach operatora, do których nikt tu nie ma dostępu, a wiec nie zweryfikujemy tego co i kiedy się stało i dlaczego to w ogóle weszło w życie...

Pisz i tyle.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2063
  • 5673
  • 191

Umowa została zmieniona bez mojej zgody na wyższy pakiet. Dostałem info o wycieku danych.


@Animkingnapisał(-a)

Zlecenie na powiększenie pakietu love ( z standard na extra) zostało anulowane. Mimo tego, płacę za nią.


Jeśli było anulowane to nie mogło dojść do bilingowania, więc to nie to zlecenie to zrobiło. Musiało być jakieś jeszcze inne późniejsze.