Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Umowa z tej strony

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Umowa z tej strony

Prawda jest taka osoby pracuje w obsłudze klienta mają dostęp do ich danych. Imiona nazwiska, PESEL dowód, adres. Wiadomo wszystko to jest chronione, Rodo te sprawy. Każde wejdzie na kartotekę klienta odnotowane w logach. Więc jakby ktoś miał nieczyste zamiary to teoretycznie może to niecnie wykorzystać. I tu nie ma znaczenia czy podane przez telefon czy widzi je pracownik salonu. Oczywiście w tym drugim przypadku widzimy z kim rozmawiamy. W porządku kontaktu telefonicznego ja bym bardziej ufała dzwoniąc na infolinię operatora niż odbierając połączenie przychodzące. Oczywiście każdy robi jak uważa. Można też podać dane przez aplikację  


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Umowa z tej strony

@Anonim  ja zamawiałem usługę światełka online przez stronę, po złożeniu zamówienia zadzwoniła do mnie konsultantka z Orange w celu potwierdzenia złożonego zamówienia i umówienia techników zapytała o imię, nazwisko i miejsce zamieszkania i to wystarczyło (żadnych PESELI czy nr DO).

Anonim

Nie dotyczy

Umowa z tej strony

@slav72 bo dane już wprowadziłem sam na stonie więc już wszystko miała widoczne. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Umowa z tej strony

@Anonim  jeszcze doprecyzuję przy składaniu zamówienia online podawałem tylko PESEL (nie mają mojego nr DO, nawet nie było pytania o to, może teraz jest inaczej 🤔, nie wiem).

Anonim

Nie dotyczy

Umowa z tej strony

@slav72 też nie wiem jak to jest. Może ktoś z forum pracują u pomarańczy zdradzi skąd takie rozbieżności? Ta sam PESEL a raz z numerem dowodu a nawet data ważności?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Umowa z tej strony

@slav72  jeśli wcześniej coś brałeś lub miałeś umowę z Orange, to znajdowałeś się w bazie  danych i pesel  wystarczył


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Umowa z tej strony

@agat13  nie, mówię o pierwszym kontakcie z Orange w celu zamówienia światłowodu (to był mój pierwszy jakikolwiek kontakt z pomarańczą sześć lat temu).


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Umowa z tej strony

Ale popłynęliśmy... No OK, przez lata te wymogi się mogą zmieniać. Istotne jest to, żeby zachować zdrowy rozsądek i @palejson słusznie czyni próbując niezależnej walidacji podjętych działań. IMHO wszystko jest w porządku, nikt go nie próbuje oszukać. No w każdym razie nie bardziej niż gdyby udał się do salonu i pokazał dowód.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Umowa z tej strony

Tu jest fajna strona do weryfikacji z kim rozmawiamy 

https://www.orange.pl/view/identity

 

@Anonim  ważność d.o. raczej do niczego nie jest potrzebna. Pamiętam że kiedys przy przenoszeniu nr pytali ale o miejsce urodzenia. W kwietniu przenosiłem nr kom i juz nikt nie wolał o miejsce urodzenia. Na wniosku o przeniesienie tez nie ma nigdzie rubryki aby te informacje umieścić.

Nr serii d.o. Też już nie ma na umowach, kiedyś były. 

Ale potrzebna jest seria d.o. bo jak Cie weryfikują to na podstawie konkretnego dokumentu. Tak mi Orange tłumaczyło jak umowę ostatnio podpisywałem. 

 

Anonim

Nie dotyczy

Umowa z tej strony

Taki temat padł niedawno wśród moich znajomych. Sporo osób jakie znam co ma w Orange robiło w Orange robiło ostatnio zmiany na umowach. I wyszło, że 2 z nich były pytane właśnie o daty ważności. Nie wiem jaka zależność, że akurat te osoby. Wcześnie też o tym nie słyszałam. Dodam, że to było jak same kontaktowały się z BOK więc nie, że ktoś do nich dzwonił.