Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Uciążliwe telefony z Orange w sprawie niezapłaconej faktury


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 186
  • 1

Uciążliwe telefony z Orange w sprawie niezapłaconej faktury

Niewątpliwie wydzwanianie do kogoś co godzinę jest nękaniem. Są na to parafrafy: Art. 107 kw bądź art. 190a kk.

Orange dzisiaj już wydzwania do mnie co ok. godzinę, żeby przypomnieć o niezapłaconej fakturze.

Jest to oczywiście działalność kryminalna. Jak myślicie, powinniśmy takie działania masowo zgłaszać na policję, aby w końcu do więzienia poszli ludzie [management Orange Polska], którzy systemowo nękają ludzi?

 

________________
* Doprecyzowałem temat wątku – moderator Michał

17 ODPOW. 17

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12999
  • 53389
  • 620

Kryminalne nękanie przez Orange

@egzorcysta  hmmm. Wyraziles zgodę na kontakt telefoniczny w sprawach obsługowych? Zawsze możesz cofnąć zgody, zapłacisz 5 zł więcej i nie będzie telefonów, choć zadłużenia rządzą się troszkę innymi prawami...

Tylko jedna faktura? Zapewne nie przekroczyłeś terminu kilka dni ....

Wolałbym nękanie niż windykację i sprzedaż długu . Nie znamy sprawy, więc trudno nam jako użytkownikom  oceniać...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 186
  • 1

Kryminalne nękanie przez Orange

@agat13Jak to nie znasz sprawy? Przecież wyraźnie napisałem, że Orange wydzwania co godzinę. To już mówi więcej niż potrzeba, to jest nękanie.

Nie ma usprawiedliwienia dla nękania ludzi. Nie wiem co za moralnością i logiką trzeba byłoby się kierować, aby to usprawiedliwiać.

Może jeszcze przyjdzie egzekutor Orange i będzie do mnie strzelał? I to też będzie w porządku, co? Bo w końcu niezapłacona faktura uprawnia do łamania prawa?


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2083
  • 7667
  • 31

Kryminalne nękanie przez Orange

niezapłacona faktura uprawnia do upominania się o należność


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12999
  • 53389
  • 620

Kryminalne nękanie przez Orange

@egzorcysta  złóż skargę na piśmie opisując dokładnie sprawę. Konkretnie i rzeczowo. Wyślij do Skierniewic na adres do korespondencji. Poznasz opinię operatora . Zaręczam, że  jeśli przesadzili lub coś jest niezgodne z prawem, przeproszą ...

My niestety nie jesteśmy stroną jako użytkownicy...możemy pogdybać 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2832
  • 7103
  • 184

Kryminalne nękanie przez Orange

Jakbyś mnie był winien pieniądze, to dzwoniłbym częściej. A straszenie zgłoszeniem na Policję skutkowałoby podjęciem przeze mnie próby windykacji długu.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18441
  • 52721
  • 710

Kryminalne nękanie przez Orange

@egzorcysta najprostszy sposób, aby nie było takiego przypominania telefonicznego, to opłacanie faktur na czas. Zaległą opłać i przypominanie telefoniczne się zakończy.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Kryminalne nękanie przez Orange


@egzorcystanapisał(-a)

Niewątpliwie wydzwanianie do kogoś co godzinę jest nękaniem. Są na to parafrafy: Art. 107 kw bądź art. 190a kk.

Orange dzisiaj już wydzwania do mnie co ok. godzinę, żeby przypomnieć o niezapłaconej fakturze.

Jest to oczywiście działalność kryminalna. Jak myślicie, powinniśmy takie działania masowo zgłaszać na policję, aby w końcu do więzienia poszli ludzie [management Orange Polska], którzy systemowo nękają ludzi?


Czy podjąłeś któreś z połączeń, próbowałeś wyjaśnić sprawę? Tak na marginesie, skąd u Ciebie założenie, że ta praktyka wielokrotnego dzwonienia, nawet tego samego dnia, jest masowo stosowana, że aż namawiasz do masowego zgłaszania? A może wykażesz w czym te rozmowy, do których doszło miały charakter odpowiadający "definicji" nękania: "Jeżeli ktoś wydzwania o różnych porach i telefonicznie używa gróźb, należy niezwłocznie zgłosić ten fakt na Policję – nękanie i używanie gróźb są przestępstwami."


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 186
  • 1

Kryminalne nękanie przez Orange

@Katani1Skończyło by sie tak, że dostałbyś wyrok za nękanie.

A ja i tak bym nie zapłacił, bo tylko długi publiczne są ścigane 😂

 

________________
* Edytowałem wpis – moderator Michał


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 186
  • 1

Uciążliwe telefony z Orange w sprawie niezapłaconej faktury

@Misiek62 

Tylko, że wiadomo, że Policja takie złoszenia ignoruje.

Więc trzeba zebrać więcej osób, które są poszkodowane, żeby ta sprawa ruszyła.