Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Tunelowanie pośrednie - Hamachi


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 7
  • 0

Tunelowanie pośrednie - Hamachi

Witam,


Od razu dodam, że jestem nowy na forum - zostałem tutaj skierowany przez konsultanta na dziale technicznym chatu dlatego proszę o wyrozumiałość.

Mój problem dotyczy połączenia VPN - w tytule umieściłem Hamachi, bo akurat tą aplikację chcę wykorzystać, ale na każdej innej mam ten sam problem więc nie ma to znaczenia jaka to będzie aplikacja.

O co chodzi?
Kiedy próbuję stworzyć lub dołączyć do już istniejącej sieci to mam problem z tzw. niebieską kropką. Użytkownicy z którymi próbuję się połączyć są oznaczeni u mnie jako "tunelowanie pośrednie", przez co mam dość duże opóźnienie, które występować normalnie nie powinno. Opóźnienie wynosi od 120-170ms. Testowałem to wielokrotnie używając pingów dostępnych z poziomu Hamachi - są bardzo wiarygodne.

Generalnie nie mam żadnego problemu z internetem, pingi mam bardzo stabilne - korzystam z dobrej anteny zewnętrznej i moje pingi zazwyczaj nie przekraczają 50 / 60.

W załączniku umieściłem screena jak wygląda to tunelowanie z mojego punktu widzenia na Hamachi.

Czego próbowałem?
Generalnie na temat tunelowania pośredniego Hamachi jest w sieci bardzo dużo informacji. Testowałem chyba wszystko co się da. Wyłączałem wszelkiego rodzaju zapory, instalowałem starsze wersje Hamachi, próbowałem skorzystać z innego VPN'a, próbowałem ręcznie przekierować porty na routerze itd. Nic nie pomaga.
Z ciekawości podpiąłem sobie internet mobilny z PLAY i problem zniknął, od razu zostałem wykryty jako tunelowanie bezpośrednie i moje pingi od razu się poprawiły.

Dochodzę do wniosku, że problem leży po stronie Orange, w jakiś sposób jestem blokowany. Ale w jaki?
Zarówno ja, jak i osoby z którymi testowałem to połączenie na Hamachi mamy wewnętrzne IP, nikt niczego nie wykupywał - to dlaczego tylko ja mam problem? Kilka razy konsultanci Orange powiedzieli mi żebym sobie wykupił za bagatela dwie dyszki na miesiąc usługę Orange VPN. Jakoś mi się to nie widzi, skoro w PLAY jestem za darmo wykrywany jako połączenie bezpośrednie to dlaczego w Orange mam płacić? Czy polityka tych firm aż tak bardzo się różni? Z tego co wyczytałem usługa Orange VPN wystawia publiczny adres IP, który jak wyżej wspomniałem nie powinien mi być do niczego potrzebny, ponieważ nikt z testowanych osób z którymi próbowałem się parować takiego adresu nie ma. Na dodatek osoby te mogą się parować ze sobą bez żadnych problemów. Jestem jedyną osobą, która ma internet Orange i która ma ten problem.

Może chodzi o NAT? Może NAT w jakiś sposób mnie blokuje? Ale w jaki? Moja wiedza o sieciach jest mocno podstawowa, robię co w mojej mocy. Na logikę wygląda to tak:
1. Publiczne IP mam od Orange jakieś przydzielone - pewnie wiele osób ma takie samo jak ja
2. IP na WAN'ie routera mam jakieś dziwne
3. IP sprawdzane w konsoli komendą ipconfig mam typowo wewnętrzne - zaczyna się od 192 itd.

Każda z osób z którymi to testowałem ma dokładnie taki sam układ połączenia. Też mają 3x różne adresy IP. Nikt z nas nie ma publicznego adresu IP, a problem mam tylko ja ☹️


Czy ktoś mógłby mnie oświecić w czym problem? Męczę się z tym już od tygodnia i dalej nie mogę znaleźć odpowiedzi na pytanie: Gdzie leży problem?

 


image.png

________________
* Przeniesione z działu Internet domowy – moderator Kinga

7 ODPOW. 7
Anonim

Nie dotyczy

Tunelowanie pośrednie - Hamachi

@Harord  wykup dynamiczny czy stały IP (VPN od Orange), sprawdź przez miesiąc, coś tam z NAT normalnie jest blokowane, więc chyba mus  to VPN od Orange, trochę to nie tak, jak u innych, ale Orange też ma swoje plusy. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Tunelowanie pośrednie - Hamachi

Sprecyzuj z jakiej usługi korzystasz w Orange. Zaznaczyłeś internet domowy a piszesz o usłudze na mobilnym.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 7
  • 0

Tunelowanie pośrednie - Hamachi

Korzystam z oferty dla małych firm "Internet biurowy LTE" (1000gb transferu)


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Tunelowanie pośrednie - Hamachi

A sprecyzuj, że chodzi o pingi czy usługa nie działa prawidłowo w całości?

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 7
  • 0

Tunelowanie pośrednie - Hamachi

Chodzi o pingi. Jestem tunelowany pośrednio przez co mam dużo większe opóźnienia. Powinienem mieć połączenie "tunelowanie bezpośrednie"


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Tunelowanie pośrednie - Hamachi

Wydaje mi się, że to kwestia jakości połączenia z internetem. Na antenie zewnętrznej rewelacji nie będzie. Najlepiej przetestować działanie w innej lokalizacji bez anteny zewnętrznej.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 7
  • 0

Tunelowanie pośrednie - Hamachi

To na 100% nie jest kwestia jakości połączenia z internetem, sprawdzałem to wielokrotnie. Internet bardzo dobrze działa, mam niskie pingi jeśli chodzi o wszystko poza tym VPN. Nie widziałem większego pingu niż 60 u siebie. 

Na Hamachi powinienem mieć "tunelowanie bezpośrednie" za to mam "pośrednie"...

Jak się przełączam na internet z PLAY to od razu mimo że udostępniam go z telefonu to mam 70/80 pingu bez żadnej anteny zewnętrznej, dlatego że tam mam "tunelowanie bezpośrednie"