Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Transmisja danych dziwne pozycje

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

Transmisja danych dziwne pozycje

Witam. Mam pytanie odnosnie bilingow dotyczacych transmisji danych. W rachunku szczegolowym pojawiaja sie takie pozycje jak poczta home.pl poczta nazwa.pl choc nie mam poczty w tych domenach (chyba ze jest to zwiazane z wp albo onet). Druga sprawa to sporadycznie pojawiajace sie pozycje, takie jak spotify, orange tv go, orange finanse, libon, chociaz tez z tych uslug nie korzystam. Czy to normalne? Czy to wina po stronie telefonu, systemu?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2876
  • 7343
  • 191

Transmisja danych dziwne pozycje

Kiedyś tego było więcej. Teraz sprawdziłem to tylko "poczta" i "bezpłatna" - zapewne związana z korzystaniem z Nasz Orange, które jest darmowe. Pozostałych aplikacji nie używam i nigdy nie uruchamiałem.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2876
  • 7343
  • 191

Transmisja danych dziwne pozycje

Też mam takie dziwne połączenia na bilingu. Jeśli wynoszą 0 zł. to się nie przejmuj, takie rozliczanie sesji w Orange.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

Transmisja danych dziwne pozycje

Ale te wszystkie pozycje masz, lacznie z poczta?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32701
  • 38303
  • 1382

Transmisja danych dziwne pozycje

To są pewne zaszłości historyczne kiedy obowiązywały oddzielne zasady taryfikacji. Poczta to korzystaniem z pop3/smtp czy imap. Orange finanse to pewnoe korzystałeś z aplikacji mobilnej mbanku? Libon - jakiś komunikator na telefonie? A może masz część z tego preinstalowane w telefonie? Apki wtedy mogą same się łączyć.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

Transmisja danych dziwne pozycje

No wlasnie tu jest problem bo nie korzystam z tej aplikacji, nie mam konta w mbanku. Dlatego dziwi mnie to pozycjonowanie. Jezeli chodzi o komunikator to tylko messenger, ale ten libon mi sie pojawil tylko raz czy dwa a z messengera korzystam czesto. A co do poczty to tu sie zgodze, ze pewnie o to chodzi, ale dziwi mnie ze nie sa to domeny przeze mnie obslugiwane. Dziwne tez jest to ze moja siostra nie ma takich pozycji w bilingach, a tez korzysta z internetu w telefonie i sprawdza poczte itp.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2876
  • 7343
  • 191

Transmisja danych dziwne pozycje

Kiedyś tego było więcej. Teraz sprawdziłem to tylko "poczta" i "bezpłatna" - zapewne związana z korzystaniem z Nasz Orange, które jest darmowe. Pozostałych aplikacji nie używam i nigdy nie uruchamiałem.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

Transmisja danych dziwne pozycje

Ale poczta i jakas konkretna domena czy tylko samo "poczta"?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2876
  • 7343
  • 191

Transmisja danych dziwne pozycje

Tylko poczta. Jak pisałem kiedyś było tego więcej, nadmienię, że korzystam z prepaida - może to robi różnicę.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

Transmisja danych dziwne pozycje

Ale korzystales kiedys z tych aplikacji ktore sie wyswietlaly czy nigdy?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2876
  • 7343
  • 191

Transmisja danych dziwne pozycje

Nie korzystałem, ale np. w bilingu syna znalazłem pozycję "Orange Finanse", a z tej usługi na pewno nie korzysta. Tak jak napisał @Piotrekk85 , jest to prawdopodobnie rozliczanie połączeń, które były kiedyś lub są nie wliczane do ogólnego zużycia danych z pakietów.