Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telefon stacjonarny


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 22
  • 0

Telefon stacjonarny

Na dzień przed zakończeniem 24 miesięcznej umowy na telefon stacjonarny czyli prawdopodobne 15 grudnia rozmawiałem z konsultantem pod numerem 801 234 567 i zgodziłem się na przedłużenie umowy na kolejne 24 miesiące. Dzisiaj spojrzałem na fakturę z 19 grudnia 2018 i mam za telefon do zapłaty kwotę 79 zł, a po zalogowaniu się do powiedzmy "BOK" Orange umowę na czas nieokreślony. Od dwóch godzin próbuję wyjaśnić całą sytuację, ale dodzwonić się można tylko pod podany wyżej numer, gdzie nie mogą pomóc, Dzwonienie pod numery 801 505 505, 510 100 100, czy też z aplikacji Mój Orange skutkuje połączeniem  z Maxem. Niech mi ktoś podpowie jak mam Maxowi wytłumaczyć sprawę, bo prośba o połączenie z doradcą skutkuje informacją, że wszyscy są zajęci, czas oczekiwania znacznie wydłużony, przepraszamy. Oczywiście na to powiedzmy forum nie można się zalogować, używając danych z logowania do "BOK", a próba rejestracji skutkuje informacją o tym, że podany numer usługi jest już zarejestrowany.Nie chce mi się pisać, jak się tu dostałem, nie chce mi się pisać co myślę o całej sprawie i poziomie obsługi w Orange. Nawet nie mam pomysłu, jak wyjaśnić tą sprawę. Może po prostu zapłacę i natychmiast wyślę wypowiedzenie tej umowy na czas nieokreślony. Szkoda czasu i nerwów. 

9 ODPOW. 9

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Telefon stacjonarny

Prawdopodobnie aktywowało się automatyczne przedłużenie umowy. Teraz, między świętami ciężko o kontakt z BOK. Jak wyglądają informacje o zleceniu w aplikacji MO? Bo o MO najprawdopodobniej Ci chodzi, a nie o BOK Emotikon: Mrugający


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Telefon stacjonarny

Mam do Ciebie pytanie, z jaką datą nowa umowa miała być wprowadzona? czy już od grudnia czy od stycznia? jak to ustaliłeś z konsultantem?

Jest teraz okres świąteczno-noworoczny gdzie zwykle obsada jest mniejsza, a klientów dzwoniących więcej. Trzeba cierpliwie czekać na połączenie z doradcą.

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 22
  • 0

Telefon stacjonarny

Dobra,chodzi o logowanie na stronie www.orange.pl czy też logowanie się w aplikacji "Mój Orange" na smartfonie ? W smartfonie mam brak zgłoszeń, na www.orange.pl zgłoszenie zrealizowane 17 grudnia "Zmiana danych ewidencyjnych klienta", z tego co sobie przypominam podczas rozmowy padło pytanie o nr dowodu osobistego. 

 

@Piotrekk85proszę, ja też byłem dzisiaj w pracy i nie mam ochoty po pracy załatwiać godzinami sprawę, która dawno temu uznałem za załatwioną, bo jest okres świąteczny i trudno się dodzwonić. Jak napisałem wyżej zapomniałem już o sprawie, pamiętam tylko, że rozmowa miała miejsce w dniu poprzedzającym koniec poprzedniej umowy, wiem późno, ale konsultant nie zgłaszał żadnych problemów z tym związanych. Skończyło się na ustaleniu, że będzie aneks do umowy, więc zostanie wysłany mailem, skoro aneks to chyba wszystko jasne, sprawa załatwiona, do dziś, kiedy chciałem opłacić fv, zawsze mam termin płatności na początku miesiąca, i się trochę zdziwiłem.

 

@mabud73 pamiętam wcześniejsze rozmowy tel i na czacie, gdzie zapewniano mnie, że umowę na neostradę mam z opcją automatycznego przedłużenia i przedłużyła się na 6 miesięcy, natomiast umowa na tel stacjonarny jest bez opcji auto przedłużenia.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Telefon stacjonarny

A jeśli ustaliłeś wysyłkę aneksu mailem, to potwierdziłeś w mailu go? czy to miało być bez potwierdzenia?

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 22
  • 0

Telefon stacjonarny

 Miało być bez potwierdzenia, zresztą żadnego meila nie otrzymałem, czym się tak bardzo nie przejmowałem, w końcu jak piszesz okres świąteczny. Dzięki Panowie za zainteresowanie, na dzisiaj mam jeszcze inne sprawy, a jutro do pracy. Miłej nocy.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 395
  • 908
  • 43

Telefon stacjonarny

Co do dodzwonienia się, BOK cały czas pracuje, a czas oczekiwania wynika z tego, że wiele osób dzwoni po świętach, a konsultantów jest mniej nie tyle co przez okres świąteczno-noworoczny, co przez okres wirusowo-chorobowy 😞  Prawie 1/4 z zagrafikowanych osób jest nieobecna z powodów zdrowotnych (sam dopiero co wróciłem z L4).

A w sprawie aneksu, nawet bezaneksowe przedłużenie umowy powoduje wysłanie potwierdzenia. Pozostaje więc kontakt z BOK w celu wyjaśnienia sprawy.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 22
  • 0

Telefon stacjonarny

 Miało być bez potwierdzenia, zresztą żadnego meila nie otrzymałem, czym się tak bardzo nie przejmowałem, w końcu jak piszecie, okres świąteczny. Jeżeli poprzednia umowa nie ulegała automatycznemu przedłużeniu, a telefon działa dalej 17 grudnia, to chyba mogłem uznać sprawę za załatwioną. Gdzie i kiedy podpisałem umowę na czas nieokreślony ? Tłumaczenia o wirusach, świętach i tak zwanych, bez urazy, "psich grypach" nie zmienia mojej oceny poziomu obsługi w Orange. Dzięki Panowie za zainteresowanie, na dzisiaj mam jeszcze inne sprawy, a jutro do pracy. Miłej nocy.


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 245
  • 17

Telefon stacjonarny

Z Maxem też da się porozmawiać i bez problemu  połączy z konsultantem tylko trzeba słuchać o co pyta. Z czasem na połączenie też nie jest źle no chybab ze po usłyszeniu komunikatu "wydłużony czas oczekiwania..." powoduje że się rozlaczysz  to się nie dziwię że nie idzie się dodzwonić.  

Przy podpisywaniu umowy/aneksu okresliles co po tych 24mc zadzieje się z umowa tj przejdzie na czas nieokreślony bądź na APU. 

Często bywa że klienci nie zwracają uwagi na to co potem po umowie się dzieje.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 22
  • 0

Telefon stacjonarny

30.12.2018 udało się dodzwonić, pani przyjęła zgłoszenie i obiecała wydłużenie terminu płatności faktury, do czasu  wyjaśnienia sprawy. Nie przedłużyła. Na fakturze mam opłatę za telefon jak przy umowie na czas nie określony. Kurier przywiózł aneks do umowy z datą rozpoczęcia od 19.01.2019. Czyli pierwszy raz na temat przedłużenia umowy musiałem rozmawiać 17.12.2018 i nie było problemu z przedłużeniem, potem mam miesiąc na czas nie określony, a potem aneks.