Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telefon ZTE Blade V6 nie widzi karty SIM Orange

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 18
  • 0

Telefon ZTE Blade V6 nie widzi karty SIM Orange


@Piotrekk85napisał(-a)
Jeśli nie ma okna do wpisania pin i karta sim jest dobrze włożona, to masz blokadę na sim: albo jako simlocka lub jakaś aplikacja antykradzieżowa to blokuje.

Telefon zrestartowałem do ustawień fabrycznych, nie ma na nim konta google.

Dlaczego w takim razie działa Heyah ?

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Telefon ZTE Blade V6 nie widzi karty SIM Orange

Samo działanie można wykluczyć nie do końca takimi samymi częstotliwościami na jakich działa Play i Orange w Polsce. Telefony spoza Europy mogą np. na paśmie 900MHz obsługiwać tylko LTE (tak działa np. lokalnie Play) a nie obsługiwać GSM/3G na tej częstotliwości.

Dla mnie najpierw trzeba ustalić czemu nie ma pinu, jeśli karta sim jest zabezpieczona kodem pin.

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 18
  • 0

Telefon ZTE Blade V6 nie widzi karty SIM Orange


@Piotrekk85napisał(-a)
Samo działanie można wykluczyć nie do końca takimi samymi częstotliwościami na jakich działa Play i Orange w Polsce. Telefony spoza Europy mogą np. na paśmie 900MHz obsługiwać tylko LTE (tak działa np. lokalnie Play) a nie obsługiwać GSM/3G na tej częstotliwości.

Dla mnie najpierw trzeba ustalić czemu nie ma pinu, jeśli karta sim jest zabezpieczona kodem pin.

Moim zdaniem problem nie jest z częstotliwością, bo telefon nie wykrywa karty.

Gdyby problem był z częstotliowścią to zgłaszłby brak zasięgu.

Telefon zgłasza: brak karty SIM, ale ze wszystkimi uwagami jak w poprzednich postach.

Nie pyta o PIN, bo nie może dogadać się z kartą. Niezgodność napięć, protokołów pomiędzy tel a kartą ?

 

P.S.

gdy telefon działał jeszcze  w play, to wielokrotnie przełączał się w ramach roamingu krajowego na orange, gdy zasięgu play nie było.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Telefon ZTE Blade V6 nie widzi karty SIM Orange

Niezgodność napięć, okej, ale bez własnego urządzenia by to zweryfikować się nie dowiesz.

Ew. na youtube znalazłem taki filmik https://www.youtube.com/watch?v=S5PreyEOxSU brzmi absurdalnie z pozoru, ale może coś w tym jest.

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Telefon ZTE Blade V6 nie widzi karty SIM Orange

Heh...a przeszło mi to przez głowę @Piotrekk85, ale nie chciałem się takim absurdem ogłupić Emotikon: Bardzo szczęśliwy


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 18
  • 0

Telefon ZTE Blade V6 nie widzi karty SIM Orange

 


@Piotrekk85napisał(-a)
Niezgodność napięć, okej, ale bez własnego urządzenia by to zweryfikować się nie dowiesz.

Ew. na youtube znalazłem taki filmik https://www.youtube.com/watch?v=S5PreyEOxSU brzmi absurdalnie z pozoru, ale może coś w tym jest.


Dzięki zadziałało !!!

Wiem, że to chore, ale zadziałało. Podłożyłem kawałek papierka pomiędzy karty i telefon wykrył kartę SIM.

Wcześniej zmierzyłem grubość obu kart suwmiarką - wydają się identyczne 0,6mm.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Telefon ZTE Blade V6 nie widzi karty SIM Orange

@hans8192: super, że się udało 🙂

@mabud73: ja już inne głupie i absurdalne pomysły miałem na tym forum więc mi to nie grozi 😂 🤣