Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Strefa Internetu Domowego wyznaczona, a dane są pobierane spoza pakietu

ROZWIĄZANE

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Strefa Internetu Domowego wyznaczona, a dane są pobierane spoza pakietu

Witam. Mam problem, a mianowicie mam włączoną strefę domową, a wcale nie pobiera mi z tego pakietu, lecz ubywa mi z tego pakietu zza strefy domowej. Jaka może być tego przyczyna. Pozdrawiam

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 38
  • 25
  • 7

Strefa Internetu Domowego wyznaczona, a dane są pobierane spoza pakietu

nie chodzi mi o to jakie masz teraz połączenie tylko jakie miałeś połączenie przy wyznaczaniu strefy. bo tylko to w tym momencie gra jakaś rolę.

Co do tego, że strefa nie działa w LTE moim zdaniem wina gdzieś po stronie usług więc kontakt na infolinię i niech ci sprawdzają konkretnie . jeżeli strefa działa w #g a w Lte nie to sama strefa jest najwyraźniej wyznaczona poprawnie.

Możliwe, że w twojej lokalizacji technologia LTE i 3G to dwa różne nadajniki więc poproś ew o dodanie innego nadajnika dla twojej strefy

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Strefa Internetu Domowego wyznaczona, a dane są pobierane spoza pakietu

Być może współrzędne strefy są źle ustawione.
Proponuję zarejestrować zgłoszenie na Mój Orange lub kontakt z infolinią 510100100.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Strefa Internetu Domowego wyznaczona, a dane są pobierane spoza pakietu

Dzwoniłem na infolinię i współrzędne zostały ustawione lecz dalej nie działa tak jak powinno.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Strefa Internetu Domowego wyznaczona, a dane są pobierane spoza pakietu

A masz tylko sam internet na rachunku?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 55
  • 27
  • 4

Strefa Internetu Domowego wyznaczona, a dane są pobierane spoza pakietu

Ustawienie trochę trwa. Ja sam czekałem 3 godziny, aż strefa będzie działać jak trzeba.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 38
  • 25
  • 7

Strefa Internetu Domowego wyznaczona, a dane są pobierane spoza pakietu

Ogólnie wyznaczenie strefy biurowej trwa zazwyczaj około 15-20 min (wiem z doświadczenia ponieważ nie raz ją uruchamiałem klientom ) zależy czy współrzędne są podstawione prawidłowo.

 

po wyznaczeniu strefy trzeba zresetować nasze połączenie aby karta sim zalogowała się ponownie do Sieci, na tej podstawie jest wyznaczana strefa. jeżeli w systemie jest aktywna ale nie resetowaliśmy połączenia to nie koniecznie musimy korzystać już z pakietu 500 GB.

Następna uwaga to technologia przez którą wyznaczymy strefę. jeżeli będzie to LTE to współrzędne się zamieniają ( szerokość i długosć geograficzna się zamieniają).

Jeżeli natomiast jest to każda inna technologia to wszystko powinno działać prawidłowo.

 

to tyle tan naprawdę jeżeli chodzi o wyznaczenie strefy, musimy też wziąć pod uwagę, że dane na stronie się odświeżają w konkretnych interwałach czasowych. więc dane na stronie mogą być inne niżfaktyczne wyorzystanie


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Strefa Internetu Domowego wyznaczona, a dane są pobierane spoza pakietu

Internet mam połączony poprzez LTE, dzwoniłem na infolinię w poniedziałek i do tej pory to nie działa. Gdy byłem połączony poprzez 3G to strefa normalnie działała, ale jak zmieniłem na LTE (wyłączyłem i włączyłem ponownie ją) to nie działa już.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 38
  • 25
  • 7

Strefa Internetu Domowego wyznaczona, a dane są pobierane spoza pakietu

nie chodzi mi o to jakie masz teraz połączenie tylko jakie miałeś połączenie przy wyznaczaniu strefy. bo tylko to w tym momencie gra jakaś rolę.

Co do tego, że strefa nie działa w LTE moim zdaniem wina gdzieś po stronie usług więc kontakt na infolinię i niech ci sprawdzają konkretnie . jeżeli strefa działa w #g a w Lte nie to sama strefa jest najwyraźniej wyznaczona poprawnie.

Możliwe, że w twojej lokalizacji technologia LTE i 3G to dwa różne nadajniki więc poproś ew o dodanie innego nadajnika dla twojej strefy


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Strefa Internetu Domowego wyznaczona, a dane są pobierane spoza pakietu

Strefa była wyznaczana ponownie przy połączeniu LTE, dzwoniłem na infolinię i od teraz ma działać niby normalnie.