Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Skrzynka MMS jako narzędzie polityki?

ROZWIĄZANE

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Skrzynka MMS jako narzędzie polityki?

@Janhalb mnie juz nic nie zdziwi. Tym bardziej jakis fanatyk😁


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Skrzynka MMS jako narzędzie polityki?


@bronzubnapisał(-a)

@byczyn_86 , mam jedną natrętną kobietę, która swoim imieniem i nazwiskiem atakuje non stop w sprawie łączącej się z ekologią i zamiennikami źródeł ogrzewania. 


@bronzub jeśli twój numer udostępnia Euro Call Center (nazwa z pamięci), to ja z nimi podjąłem potyczkę najpierw o usunięcie numeru z bazy, gdy obiecali że do miesiąca zrobią a po tej dacie znowu dzwonili do mnie z ofertą, to ponowiłem żądanie usunięcia i postraszyłem że jeśli się połączenia powtórzą a źródłem mojego numeru będą ich zbiory, to rozważę podjęcie kroków o nękanie... Też przestali do mnie dzwonić, za to dzwonią, choć rzadziej na drugi numer, używany przez żonę... Zdarzyły się też połączenia na stacjonarny, bo mam go jeszcze w pakiecie OL. Generalnie dziwi mnie, że bazę mają dość dokładną, bo co najmniej powiązanie numeru z miejscem zamieszkania (województwo, powiat)... Inni twierdzą, że moje dane mają bo brałem udział  w jakimś konkursie... Też postraszyłem i połączenia dla których źródłem moich danych była ich baza, się skończyły.

Ale myślę, że takie atakowanie marketingiem który ma bazę od  Euro Call Center, się skończy albo chociaż zmniejszy rozmiary, bo słyszałem że UOKiK albo UKE wzięli się za nich. Jest to spółka zarejestrowana za wschodnią granicą z przedstawicielstwem w Polsce, a bazę "kupują" od innej spółki, za tą samą granicą.

Jednak UKE - tu info.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Skrzynka MMS jako narzędzie polityki?


@Janhalbnapisał(-a)

Sprawa jest dość ciekawa. Wszystkie wiadomości od firm windykacyjnych czy innych tam fotowoltaik, choć irytujące, są dość zrozumiałe - reklama, działalność handlowa, ktoś próbuje zarobić, a numery po sieci krążą - wiadomo,  często zbyt pochopnie klikamy różne zgody, a jeszcze jak ktoś ma telefon na firmę, to wiadomo.

 

Ale polityczny spam?… Dziwne. Są dwie możliwości:

 

Pierwsza, że robi to prywatna osoba, "fanatyk" przekonany, że w ten sposób walczy o coś tam. Druga opcja - że to jakaś kolejna "farma trolli", działająca na zamówienie (zważywszy na treści - wiadomo czyje). Ja dla zasady wysłałbym na ten numer SMS z żądaniem usunięcia mojego numeru z bazy danych i listy wysyłkowej, a gdyby to nie pomogło - zgłosiłbym sprawę na policję.


@Janhalb , żeby to wiedzieć, do kogo się zwrócić. Te bazy danych krążą po sieci, jak kosmiczne śmieci. Tylko raz pewna pani była tak nadzwyczaj uprzejma, że na moje pytanie, skąd ma zastrzeżony numer, przeliterowała mi jakąś dziwną, obcojęzycznie brzmiącą firmę, od której to pozyskała. Dałem sobie spokój, tylko prosiłem, by z ich bazy wykreślić, co potwierdziła zresztą. Nie wierzę jednak na słowo honoru...nawet. Fanatycznego trolla mógłbym wrzucić do mediów społecznościowych, czy ktoś zna. Jaki byłby efekt?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Skrzynka MMS jako narzędzie polityki?


@Misiek62napisał(-a)
Ale myślę, że takie atakowanie marketingiem który ma bazę od  Euro Call Center, się skończy albo chociaż zmniejszy rozmiary, bo słyszałem że UOKiK albo UKE wzięli się za nich.

 


@Misiek62 , to samo zjawisko jest u mnie. Straszenie nie pomaga, bo wczoraj była jak nakręcona, a gdy spytałem, czy mogę wejść w słowo i zacząłem swoje straszenie, to było tylko:"dobrze" i dalej jak katarynka wyuczony i nagrany tekst nawijała niczym makaron na uszy. Tę Alicję z krainy czarów (fajnie że się chociaż przedstawia), od strzału rozłączam. A Policja? Szkoda słów!


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Skrzynka MMS jako narzędzie polityki?

@bronzub jak pisałem wcześniej, podjąłem z nimi batalię... ale to oznaczało napisanie e-maila, podanie numeru telefonu i imienia oraz nazwiska - czyli albo potwierdzili, albo uzyskali moje dane kontaktowe... Dlatego nie odpuściłem, a takie półboty wypytywałem, skąd mają numer... jeśli Euro ... to znowu e-mail do nich, że żądam zaprzestania... wykręcają się, że sam numer to nie dane osobowe... więc wyciągnąłem argument nękania, informując że kolejne połączenie, nawet sobie zapisuję kiedy... nie blokując numeru aby uzbierać więcej... Dlatego serio uważam, że zagrożenia postępowaniem o nękanie się przestraszyli. Żeby nie było łatwo, swoje e-maile do nich kierowałem do wiadomości do UODO (kancelaria(@)uodo.gov.pl).

Tak samo postępowałem z "DM Sales" która też udostępnia swoją bazę dla firm na potrzeby telemarketingu. Oni również nie udostępniają już mojego numeru, bo takich połączeń mam już duuuużo mniej.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Skrzynka MMS jako narzędzie polityki?

@Misiek62 , nie mam czasu na takie podchody. RODO to pusty frazes i Obywatel ma nękać?


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Skrzynka MMS jako narzędzie polityki?

"wykręcają się, że sam numer to nie dane osobowe"

 

Zgodnie z prawem (polskim i unijnym) masz prawo zażądać USUNIĘCIA Twojego numeru telefonu z każdej bazy danych, w której się znalazł, a administrator tej bazy ma OBOWIĄZEK to zrobić.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Skrzynka MMS jako narzędzie polityki?


@Janhalbnapisał(-a)

"wykręcają się, że sam numer to nie dane osobowe"

 

Zgodnie z prawem (polskim i unijnym) masz prawo zażądać USUNIĘCIA Twojego numeru telefonu z każdej bazy danych, w której się znalazł, a administrator tej bazy ma OBOWIĄZEK to zrobić.


No, masz prawo. I tak, ma obowiązek.

Tylko że jeśli na przykład zarządasz od firmy windykacyjnej, żeby usunęła twój numer telefonu ze swojej bazy danych, to dostaniesz uprzejmą prośbę o podanie pozostałych danych w celu ewentualnej realizacji tejże prośby.

Dylemat: nie masz żadnych długów, ale czy ufasz im na tyle, żeby podać dane, czy raczej zmienisz numer telefonu (blokować się nie da bo numery się zmieniają, tolerować nie sposób bo dzwonią wtedy, kiedy to najmniej stosowne)?

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Skrzynka MMS jako narzędzie polityki?

@j131  i @Janhalb , odrąbiesz ośmiornicy jedną mackę, to odrośnie kolejna. Ustawodawca też mnoży przepisy, by był ruch w interesie. Zbyt skomplikowana materia, by Obywatel był górą. No, może czasami wygra, ale ile to trwa?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Skrzynka MMS jako narzędzie polityki?

@Janhalb też tak uważam, zwłaszcza, że przyznawali iż na potrzeby jakiejś akcji telemarketer dysponuje bazą numerów powiązanych z określonym terytorium. Ale zacytuję Ci fragment mejla od nich: 

""W tym miejscu przywołać należy wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 18 maja 2021 r. (sygn. akt: Sygn. akt II SA/Wa 1898/20):

sam numer telefonu nie pozwala na identyfikację konkretnej osoby. Może być wyłącznie podstawą dla podjęcia określonych czynności w celu identyfikacji posiadacze numeru - abonenta lub osoby, która faktycznie używa danego numeru. Skoro nabyty przez Spółkę od Spółki II zbiór danych (baza numerów telefonów) identyfikuje wyłącznie osoby zamieszkujące pewien teren (tak powołane przez Spółkę kryteria zasobu nabytej bazy - geograficzne) to sam numer telefonu nie jest wystarczający do identyfikacji konkretnej osoby, jako jednostki o przypisanych jej cechach indywidualnych. Nie sposób więc uznać, aby Spółka dysponowała danymi osobowymi Wnioskodawcy i je przetwarzała. Skoro zaś Spółka nie przetwarzała danych osobowych Wnioskodawcy, nie znajdą do niej zastosowania wymagania określone RODO.”"

 

Ponadto, jak wcześniej wspominałem, raz usunęli (podobno w ciągu miesiąca) mój numer, ale jakimś cudem znowu znalazł się w bazie udostępnionej przez inną spółkę (obie z Ukrainy)... i tak sobie parę mejli wymieniliśmy... z korespondencją z mojej strony DW do UODO. Natomiast po ostrzeżeniu iż częste telefony odbieram jako nękanie... połączenia (na jakiś czas) ustały.