Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Serwis nie może naprawić telefonu


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 0

Serwis nie może naprawić telefonu

Witam

Liczę na pomoc kogokolwiek z Orange ponieważ zlamujejuż ręce... 

Moja mam podpisała 2 letni abonament i otrzymała telefon xiaomi Redmi. Niestety telefon ma wadę i wyłącza się, po czym nie da się go włączyć przez randomowy okres czasu, czasami parę godzin czasami parę dni.

Telefon był już w serwisie kilkukrotnie i za każdym razem wraca z experryza "brak usterki". Dzisiaj po raz kolejny odebraliśmy go i dosłownie po kilku godzinach wyłączył się i nie da się go włączyć mimo naładowanej baterii. Pani w serwisie poprzednim razem powiedziała żeby wysłać go na zasadzie rękojmi. Oczywiście dzisiaj kiedy zarzadalem zwrotu pieniędzy bądź nowego, pani w salonie powiedziała że nie mogą oddać na zasadzie rękojmi ponirwaz serwis stwierdził brak usterki a nie niemożliwość naprawy usterki. Kiedy pytałem panią w salonie kedy skończy się to błędne koło i moja mam będzie mogła korzystać z abonamentu który płaci , otrzymałem odpowiedź że nie możemy nic zrobić oprócz wysyłania do serwisu w tą i spowrotem.

 

Moja mama to 73 letnia kobieta, mieszkam od niej dość daleko i musi mieć sprawny telefon. Orange miesiąc w miesiąc ściąga abonament, a panie w salonie bardzo pretensjonalne i agresywnie zachowują się wobec niej, zamiast próbować zrozumieć ta sytuację. 

 

Proszę kogokolwiek z jakimś sumieniem w Orange o pomoc w tej sprawie, czujemy się oszukani a do tego nie jestem w stanie pomóc własnej mamie w tej sprawie co mnie załamuje... 

10 ODPOW. 10

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32404
  • 36625
  • 1369

Serwis nie może naprawić telefonu

Opis problemu usterki nie jest jednoznaczny.

Jeśli masz pieniądze, to można zlecić ekspertyzę w zewnętrznym serwisie.

A mi się wydaje, że w niektórych modelach marki Redmi guzik on/off ma swoją specyfikę i trzeba go nieco dłużej trzymać.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 0

Serwis nie może naprawić telefonu

Piotrek guzik nie jest tutaj problemem, próbowałem go przyciskać dłużej jednak telefon nie reaguje. Nie chciał bym wydawać dodatkowych pieniędzy ponieważ na tą chwilę płacimy abonament z którego nie może moja mama korzystać. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29461
  • 270

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 0

Serwis nie może naprawić telefonu

Dziękuję ślicznie slav, zwrócę na to uwagę jednak telefon jest często naładowany jednak nadal się nie włącza. Następnym razem spróbuję triku z fast bootem. Jednak jest to "workaround", wolał bym aby serwis permanentnie naprawił ta usterkę. 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2033
  • 6301
  • 69

Serwis nie może naprawić telefonu

@Kamil678 jeśli twoja mama może żyć bez smartfona polecam uwadze telefony z klawiaturą np. samsung S5610/5611 lub Nokia e52. Jak w/w nokię naładujesz to na tydzień masz spokój. Będzie trochę zabawy żeby ustawić mmsy, ale da się zrobić 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Serwis nie może naprawić telefonu

@Kamil678  skorzystać z rękojmi możesz zawsze u sprzedawcy, serwis nie ma nic do tego i sklep nie powinien się tym zasłaniać, ja bym to jako wadę ukrytą przedstawił, trudną do zdiagnozowania, telefon jest nie sprawny i zwracasz się o wymianę na sprawny lub zwrot kasy, sprzedawca musi to zaakceptować, jak nie to jest ochrona konsumenta i poucz go że z tego skorzystasz, z kierownikiem czy właścicielem salonu rozmawiaj, nie ze sprzedawcą, bo ten cię znowu zbędzie, nie serwisuj już tego fona.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 0

Serwis nie może naprawić telefonu

@Anonim Dzięki śliczne za sugestie, niestety salon w którym reklamuje telefon jest salonem w którym moja mama kupiła ten telefon/podpisała umowę. Gdy powiedziałem ostatnim razem ze rzadam wymiany na nowy bądź zwrotu pieniędzy na zasadzie rękojmi , pani w salonie odpowiedziała że nie mogę rzadac rękojmi ponieważ serwis nie stwierdził usterki a nie "nie mógł jej naprawić". Nie wiem czy nie zostaliśmy oszukani właśnie w tym momencie...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32404
  • 36625
  • 1369

Serwis nie może naprawić telefonu

W ramach rękojmi, jeśli serwis stwierdza brak usterki - to żądanie wymiany nie jest uzasadnione. W rękojmi sprzedawca ma możliwość niezrealizowania Twojego oczekiwania.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2025
  • 5484
  • 184

Serwis nie może naprawić telefonu

Nawet jeśli zgłosisz usterkę w ramach rękojmi, nie oznacza to że Twoje żądanie wymiany lub zwrotu pieniędzy zostanie spełnione. Sprzedawca i tak zwróci się do producenta, a właściwie do autoryzowanego serwisu z którym ma umowę o ekspertyzę, która pewnie będzie taka sama.

Jedynie co pozostaje to wysłanie telefonu do innego autoryzowanego serwisu producenta w celu podważenia ekspertyzy.

Nie mniej jednak uważam, że te telefony maja specyficzną metodę włączania go, trzeba naprawdę długo trzymać przycisk włączania.